Вирощування цибулі з чорнушки

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 1, Рейтинг: 5,00 із 5)
Loading ... Loading ...

Всім городникам доброго часу доби. У сьогоднішній статті мова піде про вирощуванні цибулі з чорнушки. Якщо раптом хтось не зовсім розуміє, що це за цибуля – поясню: цибуля чорнушка являє собою насіння цибулі, з якого вирощують цибулю-севок (маленькі цибулини). А на наступний рік з сіянки вирощують звичайний лук.

Прийнято вважати, що процес вирощування цибулі таким чином досить-таки трудомісткий, але тим не менш він цікавий для городників. Для отримання повноцінних насіння необхідно вибрати великі цибулини, які наділені ознаками конкретного сорту. Як правило, для отримання насіння висаджують цибулю під зиму або ранньою весною після сходу снігу, а до літа у цибулин виростають квітконоси, на яких дозрівають насіння чорнушки.

Вирощування цибулі з чорнушки

Як виростити цибулю з чорнушки?

Одна справа, якщо насіння ви отримали самостійно зі свого городу. Якщо ж ви їх придбали на ринку, то зовсім не зайвим буде провести дезинфекцію слабкому розчині марганцю, у якому насіння витримують протягом півгодини. Насіння можна замочити в настої з деревної золи, загорнувши їх у тканину на півдня. Для приготування настою береться 1 ст. л. золи на 1 л води. Подальше пророщування відбувається при температурі +22 °С. Так, сперечатися не буду, деякі так не заморочуються, а просто висівають чорнушку у відкритий грунт. Робити це можна при достатній вологості грунту. При цьому потрібно враховувати, що сходи будуть більш пізні. Що стосується строків посіву чорнушки навесні, то проростають насіння при +2-3 °С. Головне виконати посадку, поки в землі ще достатня кількість вологи. Терміни можуть відрізнятися в залежності від регіону і погодних умов. Як правило, припадають вони на кінець березня-квітень місяць.

Одним з кращих попередників для цибулі чорнушки належать бобові, картоплю, огірки і капуста. Якщо під перелічені культури вносився гній, то під цибулю можна як варіант використовувати хіба що спеціальні готові добрива. Місце під посадку необхідно вибирати сухе і з відкритим доступом сонячного світла. Про підготовку грунту також потрібно подбати. У першу чергу потрібно видалити всі бур’яни і будь-які їх ознаки. Посів можна виконувати як вроздріб, так і рядками. Закладення насіння проводиться на глибину до 2 см, після чого їх слід трохи закоткувати.

Як доглядати за чорнушкою

Ділянка з чорнушкою до того моменту, як з’являться сходи повинен перебувати у вологому стані. У випадку з глинистим грунтом після поливів розпушування є обов’язковим, оскільки рослини через грунтову кірку не зможуть просто пробитися назовні. Розпушування треба проводити обережно, оскільки паростки досить ніжні. Проріджують чорнушку два рази: перший раз, як тільки з’явилися сходи, при цьому між ними має бути відстань в 2 см, а другий раз через три тижні – відстань повинна становити 6 див. Зауважу, що таке проріджування необхідно тільки в тому випадку, якщо ви в цьому ж році хочете отримати врожай цибулі. Якщо переслідувана мета – отримання цибулі-сіянки, то посіви повинні бути більш густими.

Подальший догляд при вирощуванні цибулі з чорнушки передбачає його підживлення, для чого використовують коров’як, розведений 1:5 з водою. У той же час якщо виходити з досвіду багатьох городників, то підгодовувати цибулю-сіянку нічим не потрібно. Аргументується таку думку найкращим зберіганням врожаю. Як мінімум за 3 тижні до збирання цибулі поливи повинні бути припинені. Безпосередньо прибирання цибулі відбувається після вилягання бадилля. Під час зберігання цибулі-сіянки температура повинна бути в межах +17-18 °с. Якщо температура буде вище, то в наступному році цибулю піде в стрілки. Ось власне і все, що хотілося розповісти про вирощуванні цибулі з чорнушки. Тепер і ви зможете поекспериментувати на своїй ділянці і спробувати виростити цибулю з насіння. Вдалого вам врожаю!

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *