Вирощування винограду

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 1, Рейтинг: 5,00 із 5)
Loading ... Loading ...

Вирощування винограду

Сьогодні, напевно, тільки ледачий садівник не вирощує у себе на ділянці виноград. Улюблені ласощі дорослих і дітей, корисна ягода, дає масу корисних властивостей у своєму складі, а заодно і надає шикарний вигляд ділянки, давно підкорила серця жителів країни.

Хоча виноград і вважається уродженцем теплих країн, півдня, але він чудово прижився в різних регіонах нашої країни і давно радує осінньої деколи стиглими гронами своїх господарів. Різні сорти винограду, що вирощуються по всій країни. Промислове виробництво вина не поставлено на широку ногу в країні, але, тим не менше, кожен другий дачник збирає свій власний урожай винограду і благополучно виробляє домашнє вино або наливочку…

Умови для вирощування виноградних сортів

Умови для вирощування виноградних сортів

Виноград не надто багато вимагає від свого господаря. Головне, щоб останній ставився до рослині з любов’ю, тоді відповідь він отримає сторицею, у вигляді рясного врожаю стиглих соковитих ягід і прикраси ділянки. Що потрібно рослині для гарного росту? Багато сонця, будь-які ґрунти, крім солончаку, рідкісні внесення добрив і, бажано, укриття на зиму. Але цього дії вимагають не всі сорти, існують морозостійкі види, які зимують нормально самі по собі.

Деталь, за якою потрібно стежити при вирощуванні винограду — це неприпустимість скупчення грунтових вод в зоні коренів рослини. Хоч виноград і любить вологу, але таких надмірних водних процедур не витерпить. Сонячне світло — хороший друг виноградної лози, з них рослина швидко набирає силу, йде в ріст і тішить господарів. Але якщо посадити живці або саджанці в півтіні, то для нормального розвитку їм вистачить і цих умов. Досвідчені виноградарі рекомендують садити рослина з півночі на південь, особливо якщо планується вирощувати кілька рядів. Одинаки, можна висаджувати з якою завгодно сторони світу, лише б не в повній тіні.

Способи розведення винограду в домашніх умовах

Способи розведення винограду в домашніх умовах

Тим, хто шукає інформацію про розведення винограду, напевно мріється про прекрасних стиглих гронах, що прикрашають виноградну лозу, що в’ється по каркасу затишної альтанки або приховує недоліки на стіні будинку. З чого почати? — задаються питанням майбутні виноградарі. Звичайно, з планування своїх дій. Підготовка до посадки винограду полягає у виборі відповідного сорту; визначенні місця, на якому буде висаджуватися багаторічна рослина, а також знаходженні найбільш зручного способу посадки. Розрізняють два виду посадки винограду — однорічними саджанцями і пророщеними живцями (їх називають чубуки).

Працюємо з живцями

Якщо на ділянці у бабусі, дідуся або на сусідній дачі є хороший сорт винограду, який відмінно зарекомендував себе в цьому регіоні, то можна запропонувати господарям бартерну операцію: дозвіл трохи поклацати секатором і зрізати собі кілька живців в обмін на яблучний пиріг, наприклад. Або за велике людське «дякую»…

Нарізати живці бажано восени, після того, як пройшов листопад. Чим стрункішою і рівніше будуть гілки лози, тим краще. Рекомендується нарізати чубуки саме з тих гілок, на яких з’являлися грона, такі живці розвиваються набагато краще. Розмір нарізуваних частин повинен бути приблизно в районі 20-25 см.

Як правильно зберігати живці взимку

Як правильно зберігати живці взимку

Вже вдома принесені чубуки потрібно обробити розчином мідного купоросу і залишити на зберігання. Залишати на зиму нарізані живці потрібно тому, що такий спосіб розведення винограду дає 100%-ний вихід. При правильному виконанні вимог вкорінюються всі заготовлені живці, проростають і благополучно висаджуються на постійне місце на ділянці.

Зберігати чубуки можна в холодильнику, попередньо об’єднавши їх в связочки і помістивши в пакет або контейнер. При наявності різних сортів обов’язково підписати або позначити, де знаходиться якийсь вид. Протягом зими слід перевіряти, як справи у живців, не розкрилися раніше часу нирки.

Весняні дії з живцями

Весняні дії з живцями

Вже наприкінці зими, якщо садівникові-любителю зовсім не терпиться, можна дістати чубуки з сховища і продовжити проводити з ними підготовчу роботу. Для того, щоб визначити, в потрібному стані знаходиться черешок, робиться зріз. Перетин має бути світло-зеленого кольору, без будь-яких чорних точок, пошкоджень. З місця зрізу повинна сочитися волога. Сухий зріз скаже про те, що держак, на жаль, засох. Сочащаяся рідина від простого дотику буде свідчити про прогнилому чубуку. Якщо таких неприємностей немає, можна продовжувати роботу.

Всі живці поміщають в ємність з чистою теплою водою, талої або настоявшейся, але не взятої з-під крана. Протягом двох діб живці витримують у воді для того, щоб вони почали прокидатися після зимової сплячки. Потім нижні зрізи припудрюють розчином для коренеутворення і приступають до подальших дій.

Пророщування виноградних живців

Пророщування виноградних живців

Великі пластикові стакани як не можна краще підходять для вкорінення чубуків. У дні кожного такого склянки робиться три отвори, потім на дно насипається 2 див. землі та листя. Перевернуті догори ногами стаканчик меншого розміру без денця ставиться всередину великого. Проміжки між стінками щільно засипаються грунтом, а всередину потрібно насипати річковий пісок і полити все це. Потім стаканчик прибирається, а в піску робиться поглиблення на 4 див. вниз. Туди опускається черешок, зверху його накривають пластиковою пляшкою без дна і кришки. Отримані конструкції треба щодня поливати. Маленький держак почне пускати коріння і листочки. Крізь прозорі стінки склянки можна буде побачити, як показуються корінці. Пляшку знімають, після того, як у саджанця зросте 4 листочка.

Живцювання навесні

Живцювання навесні

Безпосередньо перед початком цвітіння можна також нарізати зелених живців. Їх потрібно поставити у воду відразу ж після зрізання. Після того, як всі живці будуть зібрані, їх потрібно розділити на більш короткі, у яких буде по 2 нирки, розтин необхідно робити під кутом. Пророщувати живець можна, поставивши його в банку з водою і шматочком деревного вугілля. Після того, як він вкорениться і відросте листочки, можна висаджувати в грунт.

Висаджують чубуки в грунт, викопавши ямки і заповнивши їх дно камінням. Корінці чубуков розрівнюють акуратно, засипають землею, утрамбовують і поливають. На верхньому шарі грунту можна посіяти трохи вівса, при проростанні цієї культури коренева система винограду добре дихає. Пізніше сходи вівса зрізаються і грунт навколо саджанця мульчується.

Догляд за виноградом

Догляд за виноградом

Боротьба з бур’янами, удобрення, розпушування ґрунту — звичайні дачні справи і турботи, яких потребує будь-яка рослина, потрібні і виноградній лозі. Удобрювати рекомендується три рази за сезон мінеральними добривами. Раз в 3 роки у грунт можна вносити гній.

Обрізки виноград вимагає кожен рік. Насамперед, видаляються підмерзлі пагони, засохлі гілки, частина молодої порослі також обламується і общипывается. Для того, щоб змусити виноградну лозу повзти вшир, а не вгору, за тиждень до цвітіння потрібно відщипувати верхівку пагона. Потрібно видаляти і ті листи, які заступають грона від сонця. Тільки тут слід бути обережніше, щоб не прибрати занадто багато. З осені зростаючі пагони знову зажадають проріджування. Секатором необхідно буде прибрати частину лози, молодих і здерев’янілих пагонів, розтин робиться під прямим кутом.

Укриття винограду на зиму

Укриття винограду на зиму

Після проведення обрізки можна зайнятися підготовкою шубки для лози. Зазвичай виноградарі укладають на землю оброблену лозу на відстані близько 10 см від землі, закріплюють її, а далі кожен вкриває, як звик. Є спосіб укриття плівкою, чорною або поліетиленовою; спосіб установки дерев’яних листів над пагонами; хтось накриває мішковиною, хтось тирсою. Головне в цій справі — закріпити краю поверхні укриття так, щоб всередину не потрапляло сніг і грунт з виноградом залишалася сухою. Шар снігу, який покриє лозу взимку збереже тепло під плівкою і не дасть їй замерзнути. Іноді садівники підкидають ще сніжка на укриття, якщо вважають, що його недостатньо. Не потрібно забувати про невеликих віддушинах, які необхідно зробити, щоб виноград міг отримувати свіже повітря.

Знімати зимове укриття рекомендують навесні, коли нічні температури вже не будуть занадто низькими. Всі шари плівки або мішковини прибираються поступово, бажано в похмурий день або ввечері, щоб уникнути сонячних опіків. Весняне сонечко швидко розігріває грунт і може ненароком обпалити ніжні листочки. Після зняття укриття потрібно буде зібрати всі пожухшие листя, засохлі стебла лози і підняти її.

Переваги винограду

Переваги винограду

Посадка виноградної лози дає можливість щорічно отримувати корисні врожаї, скуштувати принади різних сортів рослини, робити вино, варити компоти, консервувати виноград, а також милуватися видом густий декоративної лози з різьбленими широкими листям. Повністю обплетені лозою альтанки, арки, балкони, огорожі — це приємне видовище, яке завжди манить посидіти в прохолодному затінку в спекотний літній день. Гості, які приїжджають на дачу до господарів, завжди віддадуть перевагу влаштуватися з застіллям під виноградною лозою, ніж у будинку, а живопліт з винограду успішно приховає всі секрети мешканців садового будиночка від цікавих очей перехожих або сусідів.

Про переваги винограду, як корисної ягоди, можна написати дисертацію. У приготуванні їжі можна використовувати навіть листя рослини — чудове блюдо «долма» готується тільки з них, вмілі господині знають рецепт. Гарне домашнє вино, що зберігається в льохах у дачників, завжди зустрічають на «ура» під час свят і застіль. У косметології можна використовувати корисну м’якоть ягід, цим питанням активно займається промисловість, випускаються шампуні, креми, бальзами та інші засоби, що дозволяють жінкам зберігати красу і молодість.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *