Як виростити картоплю з насіння?

Як виростити картоплю з насіння?

Якщо довго вирощувати один і той же сорт картоплі, накопичуються в бульбах грибкові, бактеріальні і навіть вірусні захворювання. У результаті врожайність знижується. Цих неприємностей можна уникнути, якщо розмножувати картопля насінням.

Посів

На початку квітня насіння картоплі прогрівають у теплій воді (35-37°С) 5-6 годин або витримують 1-2 години в розчині мікроелементів і мінеральних добрив. Після цього їх підсушують і висівають в ящики, залишаючи по 10 см між борозенками, на глибину 0,5-1 см, потім злегка ущільнюють верхній шар. До появи сходів ємності вкривають плівкою. Проростають насіння картоплі приблизно за тиждень.

На грядку

В кінці травня, коли мине загроза заморозків, 40-50-денну розсаду висаджують у відкритий грунт в лунки глибиною 10-12 см. Попередньо в кожну додають по 300-400 г перегною і поливають (0,5 л води на рослину). Розсаду заглиблюють так, щоб на поверхні залишалися 2-3 листочка. Коли на кущах з’являться квіти, їх обривають.

Зберігання

Рослини, які виросли з насіння, дають зазвичай кілька різних за якістю дрібних бульб. Відберіть найкращі з них і закладіть окремо на зберігання. А в наступному році використовувати як посадковий матеріал. Вирощений з такого сіянки урожай буде повноцінним: не нижче, а, може бути, і вище, ніж при посадці бульбами.

Як і у моркви, насіння картоплі можна наклеїти на паперову стрічку. До крохмального клейстеру додають 1 г аміачної селітри, 2 г суперфосфату, 1 г калійної солі і мікроелементи (бор, марганець, цинк, мідь) з розрахунку 0,01 г/1 л води. Наклеюють насіння на відстані 4-5 см один від одного.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *