12 найбільш поширених хвороб і шкідників сливи і аличі

Алича

При вирощуванні сливи і аличі садівники стикаються з різними проблемами. Як же вчасно розпізнати шкідників і хвороби у цих садових культур?

Слива і алича мають чимало ворогів. Серед них є такі, які можуть позбавити вас врожаю і навіть погубити рослини. Ворога важливо знати в обличчя, що б швидко “розсекретити” і нейтралізувати.

Хвороба/шкідник Опис Заходи боротьби
Дірчаста  плямистість На листках з’являються бурі плями, оточені темною облямівкою. Пізніше уражені тканини випадають, утворюючи на листках наскрізні отвори. Дрібні червоно-бурі плями можуть виникати і на плодах, деформуючи їх. На гілках хвороба проявляється у вигляді червонуватих плям, що призводять до розтріскування кори і виділення камеді.

Дырчатая пятнистость сливы и алычи

Збір і знищення рослинних залишків. У період фарбування бутонів, відразу після цвітіння та через 14 днів після нього обробка дерев 1%-вою бордоською рідиною або Хомом (35 г на 10 л води). При сильному ураженні обробку повторюють ще і за 3 тижні до збору врожаю.
Бура  плямистість На листках утворюються дрібні жовто-бурі плями, що призводять до їх засихання та опадання.

Бурая пятнистость сливы и алычи

Такі ж, як і проти дірчастої плямистості.
Кокомікоз В середині червня на верхній стороні листя з’являються червоно-коричневі, дуже дрібні цятки, які з часом зливаються. На внутрішній стороні листя розвивається борошнистий наліт рожевого кольору. Листя жовтіє і опадає завчасно. Уражені плоди не розвиваються і засихають.

Коккомикоз сливы и алычи

Збір і знищення рослинних залишків. Навесні відразу після цвітіння і восени після збору врожаю обробка дерев Хомом або 1%-вою бордоською рідиною.
Моніліоз Пагони і навіть цілі гілки буріють і в’януть, створюючи враження обпалених. На ураженій корі утворюються нарости. Пошкоджені моніліозом плоди загнивають, на їх поверхні виникають хаотичні сірі нарости.

Монилиоз сливы и алычи

Обрізка і спалювання уражених пагонів і плодів. Під час розпускання бруньок обприскування дерев 3%-вою бордоською рідиною. Перед розпусканням квіток – 1%-вою бордоською рідиною. Третя обробка (1%-вая бордоська рідина або Хом) – відразу після цвітіння.
“Кишеньки” слив Плоди не формують кісточку і розростаються. Їх поверхня покривається борошнистим нальотом.

Кармашки слив

Дворазова обробка дерев 1%-вою бордоською рідиною (в період порозовенія бутонів і відразу після цвітіння). Збір і знищення рослинних залишків.
Плодовий  кліщ Листя швидко буріє і обсипаються раніше часу. Процес закладання квіткових бруньок майбутнього врожаю сповільнюється.

Плодовый клещ сливы и алычи

Очищення стовбурів від старої омертвілої кори. При великій чисельності шкідника обробка дерев інсектицидами (Карате, Фуфанон) – до набухання бруньок, під час їх набухання, в період відокремлення бутонів.
Слизистий  пильщик Скелетує листя.

Слизистый пилильщик сливы и алычи

Збір і спалювання рослинних залишків. У період відродження личинок (липень – початок серпня) обприскування дерев Новактионом або Фуфаноном.
Жовтий  сливовий  пильщик Гусениці виїдають у плодів кісточку і об’їдають м’якоть. Молоді личинки пошкоджують зав’язі.

Желтый сливовый пилильщик

Струшування дорослих особин в похмуру погоду на плівку. Обробка дерев інсектицидами (Новактион або Фуфанон) перед цвітінням, а також після нього.
Східна  плодожерка Гусениці виїдають ходи у молодих пагонах. Добираючись до одеревенілої частини, вони переходять на нові пагони. Пошкоджені стебла стають ламкими і засихають. Також гусениці можуть ушкоджувати м’якоть плодів.

Восточная плодожорка сливы и алычи

Обробка дерев розчином кухонної солі (500-700 г на 10 л води) відразу після цвітіння. Норма витрати на доросле дерево – 7 л розчину, а на молоде – 1,5-2 л. Повторення обробки – після збору врожаю.
Плодовий  заболонник Шкідник прогризає ходи в деревині та корі дерев. В результаті пагони, а іноді і цілі рослини гинуть.

Плодовый заболонник сливы и алычи

Обрізка і спалювання уражених пагонів ранньою весною.
Сливова  попелиця Пошкоджені молоді пагони послаблюють зростання і скручуються, жовтіють листки і передчасно обпадають.

Сливовая тля

У період оголення бутонів обробка дерев інсектицидами (Новактион, Сумитион, Фуфанон) таким чином, щоб розчин потрапив на нижню сторону листя.
Подкоркова  листовійка Гусениці проробляють ходи в деревині. В результаті їх життєдіяльності можуть загинути як окремі гілки, так і цілі дерева.

Подкорковая листовертка сливы и алычи

Обрізка і спалювання пошкоджених пагонів. Якщо на них зіпсовані лише невеликі ділянки, можна зачистити пагони до здорової тканини і замазати садовим варом.

Сподіваємося, ця таблиця допоможе вам своєчасно розпізнати і знищити шкідників, які вразили дерева сливи і аличі у вашому саду. Ви можете більш детально дізнатися про лікування хвороб сливи по посиланню.

Нехай ваш сад завжди залишається здоровим і радує вас хорошим урожаєм!

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Один коментар

  1. Стаття і цікава і пізнавальна. Час на прочитання витрачений дуже корисно!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *