Березень за вікном

Із чого ж потрібно почати? Звичайно ж з генерального прибирання. Зберіть торішні сухі листи, рослинні залишки, бурелом, залишки опор і вкриттів, інше садове сміття, що нагромадилося з осені.

Огляньте дерева. Зробіть санітарну обрізку, підготуйте канавки для відводу зайвої води, обприскайте сад проти зимуючих на деревах і під ними шкідників.

Якщо стовбури сильно заселені лишайниками, то їх легко знищити до початку сокоруху 7-10%-им розчином залізного купоросу (1 чайна ложка на 100 мл води). Стовбури можна обприскати або обмазати щіткою. Через три дні лишайники самі зваляться зі стовбурів. Усього цього в жодному разі не можна робити, коли почнеться сокорух: ви можете обпалити кору й бруньки, що прокинулися, чим нанесете дереву велику шкоду – воно може навіть загинути.

Не зайвим буде нагадати, що перше обприскування садових дерев і кущів проти шкідників і хвороб звичайно проводять, коли середньодобова температура повітря досягає плюс 5°С.

До розпускання бруньок необхідно встигнути обробити дерева інсектицидом проти зимуючих на корі яєць яблуневої мідяниці, щитівок, різних попелиць, плодових кліщів, листовійок, гусениць яблуневої молі. Або ж візьміть 700 г сечовини, розчиніть в холодній воді, процідіть й добре обприскайте весь сад і ґрунт під посадками. Така висока концентрація мінерального добрива порушить сольовий обмін шкідників, проникнувши через їхній хітиновий покрив, і погубить їх. Для саду ж у період спокою таке обприскування нешкідливе.

Уважно огляньте й кущі. Наприклад, на гілках чорної порічки в цей час добре помітні товсті роздуті бруньки, заселені бруньковим кліщем. Їх треба обібрати й спалити, інакше з набряканням бруньок кліщі розселяться по нових бруньках. Якщо на гілці таких бруньок багато, то зрізуйте й спалюйте всю гілку.

При відвідуванні саду контролюйте квітник, при необхідності захистіть його від набігів мишей (особливо ті ділянки, де посаджені цибулинні рослини).

А вдома – якщо у вас уже з’явилися сходи перців, томатів і баклажанів, то не забувайте, що їх підгодівлю треба починати, як тільки розвернуться сім’ядольні листочки, і рослина перейде на кореневе харчування, а не чекати, коли з’являться справжні листи. Підгодівлю сполучайте з поливанням, тобто, поливайте рослини не водою, а слабким розчином спеціальних добрив для розсади. Наприклад, для розсади баклажанів і томатів найбільше підходить «Уніфлор-Ріст», а для перців – « Уніфлор-Бутон». Достатньо 1 чайної ложки на 5 л води. Слід помітити, що ці розчини стоять необмежений час. Розсаду поливайте помірковано. Ґрунт повинен бути злегка вологим. Зайвий полив може привести до відмирання коріння через недолік кисню, до закисання ґрунту й появі дрібної плодової мушки-дрозофіли, що харчується рослинною гнилизною. Але якщо таке вже трапилося, то підсушіть ґрунт, не поливаючи рослини протягом 5  днів.

Перевірте також строк придатності наявних добрив (органічних і мінеральних) і засобів захисту рослин від шкідників, хвороб і бур’янів. Прострочені препарати викиньте, а замість них придбайте нові.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *