Добрива для розсади перцю

Навіть в середині зими, багато хто вже замислюються про посадку розсади різних овочевих культур, про те, чим і коли її підгодовувати, а також про інші важливі моменти. Сьогоднішня стаття буде присвячена підгодівлі розсади перцю.

Всім відомо, що здорове і якісну розсаду перцю, та втім і розсаду будь-яких інших овочевих культур, які можна отримати виключно при правильному способі її вирощування, догляд та природно своєчасним внесення необхідних поживних речовин.

Чим удобрювати розсаду перцю?

Чим удобрювати розсаду перцю?

З тим, що підгодівлі необхідні сумнівів, напевно, немає. Але все ж на цей рахунок у кожного своя думка. У кого-то воно зовсім інше, деякі вважають, що і без підгодівлі можна виростити розсаду. Але в той же час, підгодовуючи рослини, ми стимулюємо їх зростання. Якщо перець підгодувати ще коли він являє собою розсаду, то ми отримаємо досить міцні рослини.

Так що ж використовувати для підгодівлі розсади? Для цього відмінно підійдуть азотні, фосфорні добрива. Завдяки фосфору забезпечується хороший ріст коренів, азот позитивно впливає на ріст зеленої маси. Також можна використовувати деревну золу, яка представляє чудове органічне добриво. Важливим моментом є внесення добрив, коли це необхідно і в певних кількостях, оскільки перець негативно відноситься до дуже рясним добрив.

Коли підгодовувати розсаду перцю?

Коли підгодовувати розсаду перцю?

Якщо ви вперше стикаєтеся з вирощуванням перців, то в першу чергу потрібно знати, що на розсаду їх висаджують в кінці лютого — початку березня. По мірі росту рослин потрібні такі підживлення:

  • перша підгодівля необхідна на стадії 1-2 справжніх листочків. В якості добрив використовують аміачну селітру 0,5 г, суперфосфат 3 м і калійні добрива 1 г з розрахунку на 1 л води;
  • для другої підгодівлі використовуються ті ж добрива, тільки доза збільшується вдвічі;
  • третій раз розсада підгодовується перед висадкою у відкритий грунт за пару днів. В даному випадку калійні добрива потрібно збільшити до 8 г на 1 л води.

До речі, якщо у вашої розсади є “екземпляри”, які відстають у рості, можна скористатися нехитрим засобом, а саме заваркою випитого чаю. Стакан заварки настоюється в 3 л води протягом днів. Після настою даний розчин можна використовувати для поливу розсади, попередньо процідивши. Ще хотілося уточнити один момент: вносити добрива бажано вранці. Після чого необхідно виконати полив. Якщо ж на листя рослин випадково потрапили добрива, то їх просто промивають чистою водою. Крім підживлень важливо вчасно своєчасно поливати розсаду.

Потрібно намагатися не допускати як пересихання грунту, так і її перезволоження. І те й інше негативно позначається на рості рослин. Воду для поливу бажано використовувати відстояну і теплу. При бажанні також можна ознайомитися з матеріалом, де йдеться про добрива, які використовуються для підгодівлі розсади овочевих культур. Застосовуючи такі нехитрі способи щодо підгодівлі розсади перцю можна отримати не тільки якісну і здорову розсаду, але і хороший урожай, до чого ми всі, власне, і прагнемо.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *