Як виростити розсаду перцю

Як виростити розсаду перцю

Перець — культура з тривалим терміном вегетації, тому в середній смузі і більш північних районах його вирощують тільки через розсаду. Існує два способи вирощування розсади перцю, з пікіровкою і без пікіровки. Переважно вирощувати перець без пікіровки, так як він погано переносить її через слабку здатність відновності кореневої системи.

Спосіб з пікіруванням дозволяє заощадити місце для розсади і вибраковувати на ранньому етапі слабкі сіянці. Вирощування розсади перцю, і догляд за ним, нічим не відрізняється від вирощування розсади гіркого перцю або декоративного перцю.

Грунт для розсади солодкого перцю звичайно краще готувати з осені. На 1 відро городньої землі (тільки не після пасльонових), взяти 1 відро перегною, 1 відро торфу. Землю обов’язково пропарити, додати 1 склянку золи і 2 столові ложки комплексного добрива. Можна використовувати готові ґрунтосуміші.

Посів. Розрахувати терміни посіву перцю можна відштовхуючись від строків висаджування рослин на постійне місце. Висаджують солодкий перець у фазі появи бутонів, тобто у віці 50-70 днів. До цього терміну треба додати час для проростання насіння, яке варіюється від 5 до 30 днів. У середньому свіжі насіння сходить через 10-14 днів, тому, якщо перці висаджувати у теплицю 10 травня (у середній смузі), то сіяти їх треба з 20 лютого по 10 березня.

Насіння краще використовувати свіжі, торішнього врожаю, в них схожість краще. Якщо насіння свої, то їх необхідно продезинфікувати: протравити 1% розчині марганцівки, 25-30 хвилин, потім промити водою. Щоб поліпшити схожість і активувати зростання розсади можна замочити насіння в розчині «Епін» або «Гумату натрію». Насіння куплені в магазині, як правило вже оброблені стимуляторами і знезаражені.

Насіння висівають в невеликі коробочки, баночки на глибину 1-1,5 см, на відстані 2-3 см. один від одного, добре пролиту землю. Зверху присипають землею і злегка ущільнюють. При вирощуванні безрозсадним способом перець сіють відразу в горщики, по 2 насінини. Один паросток, більш слабкий, потім прибирають.

Краще посіяти спочатку в горщики маленького розміру, після підростання кореневої системи, перекласти в горщики побільше. При посадки відразу у великі горщики може статися закисання ґрунту. Коробочки і горщики закривають плівкою або склом і ставлять у тепле місце. Після сходів плівку або скло прибрати, а сіянці переставити на сонячне місце. Якщо такої можливості немає, то необхідно досвічування люмінесцентними лампами.

Перші 4-6 днів температуру потрібно підтримувати в межах 12-15 градусів. Після того, як сіянці укорінятимуться, температуру вдень збільшують до 20-25 градусів, нічна залишається 12-15 градусів.

Пікіровка. З пікіруванням солодкого перцю краще не спізнюватися. Пікірують сіянці у віці 15-20 днів, коли вже утворилися 1-2 справжніх листочка. При більш пізньої пікіровці сіянці гірше приживаються, затримуються в розвитку, відстають у рості. Пікірують сіянці перцю в горщики, стаканчики або мішечки розміром 8х8 або 10х10 см. Перед пікіруванням сіянці потрібно добре пролити, дати грунті промокнути і можна пересаджувати. Сіянець виймають акуратно, з грудочкою землі, можна скористатися ложечкою, і пересаджують в горщик, поглиблюючи до сім’ядоль. Землю навколо стеблинки ущільнюють.

При вирощуванні розсади перцю в домашніх умовах без пікіровки, після змикання листків горщики потрібно розсунути, щоб всім рослинам вистачало світла і вони не витягувалися.

Готова до висадки розсада перцю повинна бути 20-30 см у висоту, з 8-10 справжніми листками і з’явилися бутонами.

Розсада гіркого перцю готова до висадки, коли її зростання досягне 15-18 см, на саджанці буде 5-7 справжніх листків.

Полив.Розсаду перцю потрібно багато води, тому поливати її потрібно часто. Земля в горщиках має бути весь час вологою. Поливати потрібно відстояною водою кімнатної температури. Якщо вода для поливу буде надто холодною, саджанці можуть захворіти.

Перці не люблять сухе повітря, тому в квартирах з центральним опаленням доводиться проводити обприскування молодих рослин кожен день, а приміщення де росте розсада перцю часто провітрювати, не допускаючи протягів.

Підгодівля. Перший раз розсаду підгодовують коли у саджанців солодкого перцю з’явилося по 3-4 справжніх листочка. Коли листочків буде по 5-6 підгодовують ще раз. Підгодувати можна пташиним послідом ( 1 частина посліду розвести 20 частинами гарячої води), повним мінеральним добривом (1 чайна ложка на 5 літрів води) або використовувати рідке добриво, наприклад: «Ефект», «Кеміра-Люкс», згідно інструкції. Добре розвинена розсада міцного виду, з темно-зеленим листям. Якщо розсада слабка, зі світло-зеленими листочками, то кількість підживлень потрібно збільшити, підгодовувати раз в 10-14 днів.

Загартовування — один з важливих умов успішного вирощування розсади перцю. Розсаду перцю потрібно обов’язково гартувати. За 2 тижні до висадки на постійне місце розсаду потрібно привчати до сонячного світла, свіжого повітря і більш низькій температурі. Для початку потрібно відкривати днем кватирку, збільшуючи час провітрювання, а коли температура на вулиці встановиться +15 градусів, можна виносити на балкон або на вулицю. Перший час на 20-30 хвилин, поступово збільшуючи час перебування на свіжому повітрі. Якщо немає загрози заморозків, то з часом розсаду можна залишати на балконі або в теплиці на ніч, прикриваючи покривним матеріалом.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *