Як захистити клумбу – догляд за квітником

Як захистити клумбу

Складно собі уявити сад без квітів. У створення клумб і композицій з квітів, які милують око протягом усього теплого часу року, садівники вкладають всю свою душу. Але як захистити тендітні прекрасні рослини від нещадних ворогів – від птахів, котів, собак і бур’янів? Насправді з будь-якою з цих напастей любителі квітів зможуть успішно впоратися, ось лише кілька простих порад, як це зробити.

Захист клумби від птахів

Проблема, як захистити посадки, сад та квітник від птахів, як і історія боротьби землеробів і садівників за свої посадки і урожай, налічує не одне тисячоліття. Одним з найбільш популярних способів боротьби з птахами є установка на ділянці того ж самого «городнього лякала». Історія не зберегла ім’я того, хто першим придумав встановлювати для захисту посівів від птахів віддалену подобу людської фігури. Але сталося це ще в дописьменную епоху!

Спосіб може здатися банальним і смішним, але успішно працює з часів фараонів! Опудало можна спорудити з будь-яких підручних матеріалів – зі старих граблів з одягненим зверху капелюхом. А можна підійти більш креативно, можна навіть разодіти опудало за останньою модою! Звичайно ж, консервні банки «в руках» в опудала будуть відлякувати гуркотом непроханих пернатих злодюжок. Тільки не забудьте, що лякало потрібно час від часу переносити з місця на місце, інакше птахи звикнуть до нього, і перестануть лякатися!

Ну а тим, хто з якихось причин не хоче ставити лякало своєму городі, тим більше поруч з дизайнерськими клумбами, екзотичними рослинами, і альпійськими гірках, можна порадити звернути увагу на більш технологічний і просунутий спосіб боротьби з птахами. Придбати звуковий або біокустичний відлякувач птахів.

Як захистити клумбу від собак і котів

Звичайно, така міра як огорожа навколо квітника або клумби, не зможе абсолютно захистити рослини від собак і котів, але нехтувати її зведенням все ж не варто.

Також можна посадити рослини, які мають неприємний для собак і кішок запах, при цьому нешкідливі для людей і не псують вигляд ділянки, клумби. Наприклад, колеус собачий.

Кішки не люблять ходити по гравію або великій мармуровій крихті. Така мульча допоможе декорувати ділянку і буде служити захистить рослин від не тільки котів, але також і від бур’янів!

Боротьба з бур’янами в клумбі

Саме стомлююче для квітникаря – прополка. Але, поки вчені винаходять генну зброю проти бур’янів, саме прополка залишається основним знаряддям боротьби з цією напастю. Правда все ж є способи полегшити життя квітникаря – спеціалізовані хімічні речовини від певних видів бур’янистих рослин. Також запобігти появі бур’янів можна шляхом мульчування і ущільненої посадки з використанням грунтопокривних рослин.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *