Квітка клеродендрум: фото і догляд в домашніх умовах

Рід Клеродендрум (Clerodendrum) відноситься до сімейства Вербенові. Представники роду поширені переважно в Тропічній Азії та Африці, частково в Південній Америці. Стара назва волкамерия, коли було загальним для всіх культивованих клеродендрумов, але сьогодні практично не вживається. Назва роду утворена злиттям грецьких слів kleros і dendrum і в перекладі на російську мову звучить як «дерево долі» або «дерево щастя».

У нашій фотогалереї нижче представлені фото клеродендрума різних видів – як широко культивованих, так і рідкісних, які потребують особливих умов вирощування.

Найпопулярнішим видом є клеродендрум прекрасний (Clerodendrum speciosissimum), високий чагарник з чотиригранними стеблами. Квітки клеродендрума зібрані у верхівкові суцвіття; чашечка пурпурова; віночок гранатовокрасный.

Клеродендрум блискучий (Clerodendrum splendens) – чагарник з круглими пагонами, часто в’ється. Квітки клеродендрума цього виду шарлахово-червоні, зібрані у верхівкові і пазушні щитки або у короткі китиці. Цвіте рясно протягом майже всього року.

Клеродендрум блискучий

Клеродендрум запашний (Clerodendrum fragrans) має білі, зовні рожеві квіти з сильним приємним ароматом, густо зібрані у верхівкові щитки до 8 см в діаметрі. Цвіте (з перервами) протягом усього року.

Клеродендрум запашний

Клеродендрум Уоллича (Clerodendrum wallichiana) відрізняється дуже красивими глянцевими ланцетними темно-зеленим листям довжиною до 15 см, хвилястим краєм. З кінця серпня пагони вінчають пишні звисаючі суцвіття з послідовно (протягом 1,5-2 місяців) розпускається бутонами. Квітки до 3 см у діаметрі мають п’ять овальних пелюсток і довгі, далеко виступаючі тичинки і маточка.

Клеродендрум Уоллича

Клеродендрум угандійський (Clerodendrum ugandense) завдяки формі квіток отримав назву «Блакитні метелики». Квітки (блакитні або бузкові, одна частка оцвітини лілово-фіолетова) зібрані в пухке малоквіткове суцвіття. Довгі тичинки, загибающиеся, блакитні. Квітки формуються на кінцях пагонів, тому обрізку проводять після відцвітання.

Клеродендрум угандійський

Клеродендрум пані Томсон, або клеродендрум Томсона (Clerodendrum thomsoniae), – щодо невибагливий, його найчастіше вирощують у кімнатах. Квітки мають шарлахово-червоний віночок з циліндровою трубкою і біло-рожеву чашечку. Цвіте з березня по вересень, а в теплих приміщеннях практично протягом усього року.

Клеродендрум пані Томсон

Догляд за кімнатною рослиною клеродендрум в домашніх умовах

Кімнатна рослина клеродендрум віддає перевагу світлому, притінене від прямого сонця, тепле місце. Рослина чутлива до складу грунту, якості води і потребує регулярних підгодівлі. Взимку його містять при температурі 12-14°С і значно скорочують полив. Навесні рослина обрізають, пересаджують, збільшують полив і переносять у тепле місце.

При догляді за клеродендрумом в домашніх умовах рослиною необхідно щодня обприскувати, особливо це стосується добре опалювальних приміщень. Для обприскування і поливу використовують тільки м’яку воду кімнатної температури. Поливають так, щоб земляний ком був лише злегка вологим. Підгодовують з березня по серпень щотижня комплексними мінеральними і органічними добривами, чергуючи їх. Навесні старі пагони обрізають. У клеродендрумов активно цвітуть молоді пагони довжиною 12-15 см, тому необхідно стимулювати їх утворення за допомогою прищіпки або обрізки гілок.

Пересаджують клеродендрум лише тоді, коли йому стає тісний горщик. Грунтова суміш повинна бути пухкої, влагоемкой, із слабокислою реакцією (рН 6-6,5). Її готують з торфу, листової землі і піску, узятих в рівних кількостях.

Розмножують насінням і здеревілими живцями. У травні зрізають верхівки пагонів. Живці легко дають коріння у воді, а потім їх висаджують у пухкий поживний субстрат і містять при температурі близько 25°С. Живці обов’язково накривають прозорим ковпаком на два тижні, періодично знімаючи його ненадовго, щоб провітрити рослини.

Шкодять кімнатному рослині клеродендрум білокрилка, павутинний кліщ, щитівка. При порушенні умов утримання обпадають квітки і листя.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *