Як краще зберігати картоплю взимку на балконі

Жителі багатоквартирних будинків на відміну від селян не мають великого вибору щодо тримання овочів. Тому у цій статті розглянемо як зберігати картоплю взимку на балконі так, щоб вона тривалий час зберігала свою консистенцію і смакові якості.

Чи можна зберігати картоплю на балконі?


Все залежить від конкретних умов. Адже ідеальна температура зберігання картоплі – від 2 до 6 градусів тепла. Якщо ваш балкон засклений і там є потрібні кліматичні умови —  тримайте картоплю без проблем.

А що ж робити, якщо взимку навіть у заскленому балконі температура нерідко опускається нижче нуля? Адже в таких умовах картопля мерзне, крохмаль перетворюється на цукор. Тому овоч стає солодким на смак.

Після цього бульби можуть почати гнити, хворі екземпляри стають причиною псування сусідніх. Так за короткий час можна втратити увесь врожай.

Друга проблема, яку потрібно вирішити перед тим як зберігати картоплю в квартирі на балконі – захистити цей овоч від сонячного світла. Адже під впливом сонячних променів в бульбі утворюється соланін. Це речовина зеленого кольору, яка шкідлива для здоров’я людини.

І ще одна умова правильного зберігання картопля – вологість повітря 80-90% і постійна циркуляція повітря. Якщо останньої не буде, то картопля почне загнивати.

Підготовка картоплі для тривалого зберігання

Копати картоплю потрібно у суху погоду. Після цього її слід перебрати і підсушити під накриттям. Під час сортування для харчування беріть велику і середню картоплю (залежно від ваших побажань). Дрібні клубні підуть для підгодівлі худоби.

Окремо кладіть пошкоджену картоплю, оскільки вона першою почне гнити і стане причиною ураження всього врожаю.

Тара для зберігання картоплі взимку на балконі

1.Добре підходять дерев’яні ящики. У них овоч дихає, його легко перебрати і побачити ушкоджені картоплини.

Якщо тара вже використовувалась для зберігання овочів і вони в ній гнили, то дошки слід обробити мідним купоросом (у відрі води розведіть 100 грам препарату). Тоді старанно просушіть ящики.

Не ставте ящики одразу на підлогу, щоб овочі не входили у прямий контакт із цементом. Від цього картопля може підмерзати. Краще ставити на якісь решітки чи листи пінопласту.

2.Саморобні коробки для зберігання картоплі. Їх часто виготовляють, враховуючи розміри балкону. Під час конструювання додають утеплення, щоб у холодні зимові ночі картопля не підмерзала. Для утеплення годиться і старий одяг, і пінопласт, і металева фольга. Дехто насипає деревної стружки.

Досвідчені умільці навіть підводять нагрівальні елементи. Але слід бути уважним, адже у при високих температурах картопля також швидко втрачає свої властивості і форму.

Є варіант, коли до коробки підводяться декілька лам накалювання, які слід вмикати протягом 5-8 годин. Дехто замість ламп встановлює фени, які швидко нагрівають повітря всередині камери зберігання.

Можна зробити два ящики, один трішки більший, інший – менший. Тоді ставимо менший в більший, а простір між ними заливаємо монтажною піною.

В такий вид укриття насипають картоплю, а зверху додатково накривають старим одягом.

3.Старий холодильник. Цей пристрій створений так, щоб максимально утримувати задану температуру. Тому для зберігання картоплі також підходить.

На закінчення скажемо, що частина людей тримають картоплю у заскленому балконі, а коли планується зниження температури, то забирають картоплю у квартиру (часто це роблять на ніч). Трудомісткий метод, але підійде для зберігання невеликої кількості картоплі (не більше одного-двох мішків овочів).

4.Тепла підлога. В такому випадку у підлогу вмонтовується нагрівальні пристрої, які дозволяють отримати постійну задану температуру.

Трошки дивна порада

Дієтологи не радять вживати велику кількість картоплі, адже вона не настільки корисна, як ми думаємо. Тим більше, частині громадян (наприклад, хворі на діабет) вона мало підходить. Радимо більше вживати каш: гречана, вівсяна, рисова, ячмінна.

Також можете купувати раз в місяць невелику кількість картоплі. А в разі потреби принести з базару нову порцію. Виходить трішки дорожче, але не переживаєте за зберігання овочів, не потрібно виділяти під них велику кількість місця у квартирі чи на балконі.

Коротко про зберігання картоплі:

  • Правильно збирайте врожай, підсушіть його,
  • Врахуйте кліматичні особливості свого регіону,
  • Ви повинні хоча б приблизно знати температуру взимку на своєму балконі,
  • Зробіть ящик для зберігання. Конструкція залежить від ваших навичок,
  • Накрийте коробку старим одягом або іншим ізолюючим матеріалом,
  • Регулярно проглядайте овочі, щоб видалити ті, які прогнили.

Ви дізнались як зберігати картоплю взимку на балконі і на закріплення теми приведемо відеоматеріал, який дозволить вам краще зрозуміти тему.

 

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *