Поширені хвороби гарбузових культур

Визнано багатьма, що ефективно боротися з шкідниками та захворюваннями сільськогосподарських культур, може тільки добре обізнаний городник або садівник.

До уваги хочу представити найпоширеніші хвороби гарбузових культур на наших городах.

Борошниста роса огірків (грибкове захворювання) – у відкритому ґрунті більш часто шкодить в південних областях країни. Проявляється на рослині у вигляді білого або сірого нальоту (спори гриба) на листках і стеблах. Згодом листя сохне і відмирає.

Антракноз (грибкове захворювання) – найбільш часто вражає огірки, кавуни, дині, особливо сильно розповсюджується в дощову погоду. Характерною ознакою пошкодженої рослини є круглі, світло-коричневі або жовті плями, які можуть з’являтися не тільки на листках, але і на плодах, стеблах і черешках. Властивістю цього захворювання є зміна кольору плям, на рожевий або червоний, при вологій погоді. Якщо з цим не боротися – листя незабаром засихає, а рослина гине.

Фузаріозне в’янення (захворювання спричинене грибками роду Fusarium) – сильно до зараження ним схильні кавуни і дині. У дорослих рослин розрізняють дві форми перебігу захворювання: в’янення і пригнічення. Часто, при цьому захворюванні, в’януть лише окремі пагони. Іноді трапляється, що уражені грибком рослини не гинуть, а залишаються малорослими, мають дрібні листочки і короткі міжвузловини. Плоди можуть зовсім не утворюватися, або бути дуже дрібними. В рослину це грибкове захворювання потрапляє через коріння і вражає всю судинну систему.

Бактеріоз огірків (бактеріальне захворювання) – вражає як листя, так і стебла, плоди, сім’ядолі. На сім’ядолях утворюються невеликі, неправильної форми водянисті плями. На листках спочатку з’являються маслянистого виду плями. За вологої погоди або з ранку, коли на листках збирається роса, зверху на плямах виділяються жовті краплі, що містять величезну кількість бактерій. Пізніше плями темніють, засихають, пошкоджена частина відпадає, і листя залишається з численними дірками. На плодах плями з часом стають водянистими і набувають вигляду гниючої виразки, приводячи тим самим їх у непридатність.

хвороби гарбузових культур

Ось в принципі і всі чотири найбільш поширені хвороби гарбузових культур. Як з ними боротися, можна дізнатися у цьому розділі.

Кожен городник і садівник-любитель повинен пам’ятати, що висока ймовірність зараження хворобою, так і шкідниками, зберігається тільки слабких культур. Тобто, чим рослина слабкіша, тим вона більше піддається ризику. Сильні, здорові, попередньо оброблені засобами захисту і добре удобрені рослини мають значно більше шансів до хорошого розвитку і плодоношення.

 

 

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *