Сорти огірків для вирощування на підвіконні

З настанням зимових холодів всі городні справи відкладаються до весни. Але багато хто з нас не можуть просто так сидіти і нічим не займатися, хочеться що-небудь та виростити у своєму будинку, а то і в квартирі.

Зараз ми розглянемо сорти огірків на підвіконні, адже цим питанням задаються, напевно, багато хто. Відразу ж варто відзначити, що кращим варіантом будуть самозапильні сорти огірків (партенокарпічні), тобто вручну їх запилювати не потрібно. Нижче коротко наводяться деякі такі сорти, а в майбутніх статтях розглянемо кожен з них детальніше.

Сорти огірків для підвіконня

Престиж F1 відноситься до партенокарпичним гібридам, плодоношення стабільне протягом тривалого часу. Сорт відноситься до ранньостиглим сортам, плоди темно-зеленого кольору з гарними смаковими якостями завдовжки до 12 см, горбкуваті. Даний сорт дозволяє збирати врожай тривалий час, що є безсумнівним плюсом.

Сорти огірків для вирощування на підвіконні

Диво на віконці F1, також партенокарпічний сорт, відрізняється своєю скоростиглістю. Є одним з кращих сортів огірків для вирощування на підвіконні. Плоди мають довжину 6-8 см, наділені дрібними горбиками, також відрізняються хорошими смаковими якостями. Через 40-42 дні після сходів настає період плодоношення.

Маша F1 – скоростиглий гібридний сорт. Вже через 35-45 днів після його посадки можна буде спостерігати появу плодів. Сорт відрізняється своєю стійкістю до хвороб. При його вирощуванні потрібно подбати про формування кистей. Колір плодів темно-зелений, огірки з великими горбиками, смакові якості відмінні. Якщо розглядати даний сорт огірків для підвіконня потрібно відзначити, що при правильному догляді на одній кисті може формуватися до 5-7 плодів, довжина яких до 10 см.

Далі розглянемо, мабуть, один з найбільш популярних сортів огірків для вирощування на підвіконні – Кімнатний Ритовий. Якщо є бажання, то цей сорт можна вирощувати і в літній час на лоджії або балконі, а не тільки взимку на підвіконні. Оскільки сорт відноситься до того, що запилюється  бджолами, доведеться запиленням займатися вручну. Якщо ви стикаєтеся з цим в перший раз, то відразу варто сказати, що складного в цій процедурі немає нічого, головне бути акуратним. Для цього відриваємо кілька пелюсток у чоловічої квітки і проводимо ними за тичинки жіночого 2-3 рази. Деякі процедуру виконують за допомогою пензлика. Переслідуваною метою є перенесення пилку з чоловічої на жіночу квітку. Якщо догляд буде правильним, то після запилення через 10-12 днів на огіркових кущах можна буде спостерігати молоді огірки. Кількість плодів з одного куща може досягати 30 шт.

Мураха F1 – відноситься до партенокарпичних високоврожайних сортів. Для домашніх умов є відмінним варіантом. Сорт характеризується дрібними і рівними яскраво-зеленими плодами довжиною 8-11 см, плодоношення інтенсивне. Варто зауважити, що формування відбувається пучками, в кожному з яких можуть сформуватися від 2 до 7 зав’язей. Смакові якості, як і вище сортів відмінні. Якщо ж ви любите огірки і у вас є власний ділянку, то можна ознайомитися зі статтею про вирощування огірків у відкритому грунті. Звичайно ж, це були перераховані далеко не всі сорти огірків для підвіконня, а лише мала їх частина. Але і з них можна зробити непоганий вибір.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *