Якщо в орхідеї пожовкло листя, як лікувати?

З наступним зими власники прекрасних квітів орхідей часто задають одне і те ж питання: чому в орхідеї жовтіють листки? Що робити, якщо у орхідей пожовкло листя?

Пожовтіння листя – це естетичний процес розвитку рослин, або наслідок розвитку гнилі. Тому потрібно терміново вжити заходів, щоб врятувати квіти.

Орхідея повільно ростуча рослинництва, за рік зазвичай з’являється від одного до трьох листків. Кожний листок живе кілька років, потім відмирає, і це нормально. Час від часу відмирає старе листя, це найнижче листя.

Якщо за короткий період пожовтіло декілька листків, то варто звернути увагу, перевірити стан коренів, ґрунту тощо.

Ознаки гнилі

Насторожуванні ознаки пожовтіння листя орхідеї:

  • жовтіє середній або верхній листок;
  • листя жовтіє нерівномірно, формується жовта пляма;
  • при уважному огляді можна побачити темні плями на місцях кріплення пожовклого листя, але іноді місце може бути просто забрудненим.

Лікування орхідей

При подібних ознаках потрібно терміново видалити вражений листок, дезінфікувати і висушити ґрунт.

Гниль в орхідеї розвивається дуже швидко, через пару днів можна втратити всю квітку. Все залежить від ступеня ураження стовбура, якщо тканини пошкоджені до центральної частини, то рослину вже не спасти.

Після видалення враженного листка можна оцінити ступінь захворювання тканин. Всі плями і білі налети потрібно зачистити до здорової тканини і промити 3% перекисом водню. Вражене місце потрібно добре просушити, краще всього це зробити на сонячному місці за пару годин.

Після чого всі місця зачищення слід обробити. Обробку можна зробити препаратом «Топаз» або «Максим», але не слід промазувати ранку зеленкою або йодом, так як спиртові розчини спалять тканини орхідеї ще більше.

Після обробки орхідею поливати не можна до повного висихання субстрату. Якщо причиною виникнення гнилі було перезволоження коренів або старий субстрат в орхідеї, то для подальшого вирощування слід пересадити та перевірити стан кореневої системи.

Гниль у орхідеї може з’явитися в кореневій шийці при контакті з власним субстратом, в пазухах листя або в точці росту. У місцях, де може залишатися вода після поливання під душем або після обприскування. Тому завжди серветкою потрібно протирати листя після водних процедур.

Ще одна причина появи гнилі в орхідеї – це переохолодження на протязі, на холодному підвіконні або при різких перепадах температурного режиму і вночі.

Часто орхідеї починають хворіти після переїзду або покупки, тому після такого стресу потрібно оберігати ці ніжні квіти від будь-яких несприятливих наслідків.

Осінь і зима – також пори року підвищеного ризику розвитку гнилі в орхідей.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *