Вирощуємо і доглядаємо за гусьми в домашніх умовах

Гуси давно вважаються однією з популярних птахів в домашньому господарстві. Це обумовлюється її смачним м’ясом, а також можливістю отримання пера. З гусячого м’яса можна приготувати масу смачних страв. Досить багато людей займаються розведенням гусей в домашніх умовах.

У випадку з фермерським господарством розводити будь-яку домашню птицю буде відмінною підмогою, причому не тільки для отримання м’яса, але і для отримання додаткового доходу від збуту яєць і м’яса. На сьогоднішній день існують цілі гусячі ферми, які займаються вирощуванням та збутом саме даної птиці. Якщо недалеко від вашого двору є яри, ставки, то чому б не зайнятися вирощуванням гусей? Якщо є гарні випаси, то молодняк та доросла птиця вимагають мінімальна кількість зернової підживлення. Основна переслідувана мета при розведенні гусей – отримання м’яса і жиру. У тушку гусака міститься близько 46 % дуже якісного жиру. Також як вище згадувалося при розведенні гусей можна отримувати цінний пух і перо.

Вирощуємо і доглядаємо за гусьми в домашніх умовах

Утримання та вирощування гусей

У змісті і вирощуванні гуси не представляють нічого складного. Крім цього ростуть вони досить-таки швидко. Однак, як і при змісті будь-якої іншої птиці, гуси мають свої особливості. До місяця гусенят необхідно утримувати в опалювальному приміщенні. На площу в 1 кв. м. має припадати 10-20 гусенят. Через 25 днів молоду птицю переводять в неопалюване приміщення. При бажанні можна ознайомитися з супутнім матеріалом про будівництво сараю для курей своїми руками. На 1 кв. м. в даному випадку розміщуються по 4-5 голів. Подстилочным матеріалом може служити різана солома. Вигулювати птицю випускають з перших днів вирощування в теплу погоду. На воду ж їх випускають після місяця життя. До води слід привчати поступово.

Годування гусенят

Годування гусенят

При вирощуванні гусей в домашніх умовах в корм йде варена картопля, свіжа зелень, комбікорми з преміксами, вологі мішанки з комбікорму. Протягом перших трьох днів у раціоні харчування можна використовувати подрібнену зелень, мішанки з ячмінного борошна, відсіяні від оболонок, меленої кукурудзи або пшеничних висівок. Склад комбікорму повинен містити білкові корми, сіяну борошно, зернові, мікроелементи і сухі дріжджі. У статті про якості комбікорму можна дізнатися, яким чином оцінюється якість, незважаючи на те, що мова йде про кормах для ВРХ – суть від цього не змінюється. Подрібнений горох буде непоганим варіантом в якості білкового корму. Один з найбільш важливих моментів: у жаркий час у птиці повинна бути вода постійно. В іншому випадку птах піддається масових захворювань.

Отримання яйця

Отримання яйця

В основному ті, хто утримує та розводить гусей в домашніх умовах, розраховують на отримання яйця і м’яса протягом короткого періоду часу, а саме весняно-літнього. Щоб у вашому господарстві молодняк і інкубаційні яйця надходили з певною періодичністю, необхідно багаторазово комплектувати батьківське стадо і яйцекладка птиці повинна мати два періоди в рік. Гусей в такому випадку потрібно утримувати 3 роки і отримувати інкубаційні яйця протягом перших двох років за два періоди в рік і одного періоду на 3 рік. Далі птах йде на забій. Для цілорічного отримання інкубаційних яєць батьківське стадо потрібно комплектувати дворазово: перший раз у травні-червні ремонтним молодняком, другий-у вересні-жовтні.

Перша яйцекладка у гусей з весняного виводка буде припадати на січень-травень, у червні-липні буде линька. Друга яйцекладка припадає на серпень-жовтень, в листопаді-грудні — линька. Відповідно якщо гуси будуть осіннього висновку, то перший період яйцекладки зміщується на травень-серпень, линяння, на вересень-жовтень. Стосовно другого періоду яйцекладки, то він буде припадати на листопад-лютий. Щоб простимулювати яйцекладку у гусок необхідно з 7-ми місячного віку збільшити світловий день до 7-13 годин, причому не відразу, а поступово. Через місяць після того, як був збільшений світловий день, гуски починають кладку яєць – це перший період.

Гнізда для яйцекладки

Гнізда встановлюють для того, щоб гуски несли яйця у відведеному місці, а ні, де доведеться. Цю процедуру потрібно провести до початку яйцекладки за місяць. Одне гніздо має бути розраховане на 2-3 птиці. Відповідно якщо кількість гнізд буде недостатня, то птах буде підшукувати собі затишне місце. Як підстилка в гнізді використовується той же, що і в самому гусятнике. Щоб уникнути отримання брудних яєць підстилку потрібно міняти вечорами. Крім цього потрібно уникати установки гнізд безпосередньо під джерелом освітлення, а також впритул до холодних стін.

Гнізда для яйцекладки

Тепер варто було б сказати і про розміри гнізда. Навіть новачок у цій справі без особливої праці може зробити гніздо для гусей своїми руками. Воно повинно мати такі розміри: ширина – 0,5 м, довжина – 0,65 м, висота – 0,6 м, поріжок повинен бути заввишки 1 див. Матеріалом для виготовлення може бути фанера, тес, обаполок. Встановлювати їх необхідно таким чином, щоб яйця було зручно, і збирати і оглянути. Також не варто забувати про зручність чищення гнізда, зміну підстилки. Дно повинне бути з дерева, про металі навіть не думайте, оскільки птах після знесення яйця намагається його закопати глибше. Взимку ж воно може просто розбитися.

Гусячий послід

Щоб використовувати гусячий послід як добриво, тобто щоб можна було вносити його у грунт на своїй ділянці, під час утримання птиці потрібно на підстилку підсипати простий або подвійний суперфосфат. Процедура виконується раз на тиждень. Якщо це простий суперфосфат, то на 1 кв. м. необхідно 400 г порошку, якщо подвійний – 200 р. Крім того, що підстилка збагачується мінеральними речовинами, так ще завдяки суперфосфату вона підсушується і запобігає виділення досить великої кількості аміаку. У завершенні статті можливо вас також зацікавить матеріал по домашньому розведення качок. Ось, мабуть, це вся основна інформація, яку потрібно знати тим, хто вирішив зайнятися розведенням гусей в домашніх умовах.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *