Вирощування баклажанів у відкритому грунті – корисні поради

У статті розкриємо тему вирощування і догляду за баклажанами і як уникнути типових помилок.

Вирощування баклажанів у відкритому ґрунті починається заздалегідь, із вибору сорту. Адже ця культура вимоглива до клімату, і добре росте за наявності достатньої кількості теплих днів. Ви можете вирости цю культуру як у теплиці, так і у відкритому ґрунті. Для останнього варіанту слід вибирати ранні сорти, які встигнуть відплодоносити до настання холодних днів.

Як вирощувати баклажани у відкритому ґрунті

Перед тим, як виростити баклажани у відкритому ґрунті, вам потрібно вибрати ділянку, де будете його вирощувати. Для «синеньких» підходять легкі ґрунти, багаті корисними речовинами. Ідеально, коли це буде суміш піску, перегною, торфу, компосту і чорнозему.

Якщо у вашій ділянці переважають глинисті ґрунти, то їх потрібно зробити більш придатними для вирощування баклажанів. Для цього вносять пісок або торф. Це зробить ґрунт трішки легшим і пухким. Із цією метою можна додати невелику кількість стружки.

Не садіть баклажани там, де вони росли за останні три роки. Найкраще висаджувати там, де до цього росли капуста, морква, цибуля, бобові. Баклажани погано ростуть на ґрунтах із високою кислотністю.

Бажано ділянку підготувати ще восени. Після збору врожаю винесіть із городу бур’яни, і на майбутню ділянку внесіть перепрілий перегній. Тоді переорайте чи перекопайте землю.

Чому вносити бажано заздалегідь? Інакше внесені весною органічні добрива більше сприятимуть росту зеленою частини рослини, замість того, щоб розвивались плоди.

Якщо ж не встигли до зими внести добрива – не смертельно, дайте весною. Якщо ж обмежені ресурсами то можна давати добрива у кожну лунку, під час садіння баклажанів. Норма витрат – 4 кг перегною на м².

Замість органічних добрив, можете внести мінеральні. Для цього добре підходить сірчанокислий калій, суперфосфат і сечовина. Всього брати по 1 столовій ложці на квадратний метр, окрім сечовини. Там йде по чайній ложці на м².

Подальше вирощування баклажанів у відкритому ґрунті в Україні сильно не відрізняється. Потрібно регулярно прополювати насадження від бур’янів, підливати рослини і вносити добрива.

Поливають не часто (раз у 7 днів) але досить щедро.

Не забувайте про прополювання, яке дозволяє знищити затверділу кірку землі. Так вода і повітря досягатимуть коріння рослини.

Досвідчені дачники дають добрива ще 2-3 рази протягом сезону. Перший раз підживляють через 20 днів після висадження у відкритий ґрунт. Через 20 днів вдруге вносять добрива. Коли нав’яжуться плоди можна втретє підживити. Для цієї мети можете скористатись або калійними і фосфорними, або настоєм коров’яку. Бажано застосовувати почергово. Для приготування коров’яку розмішайте його із водою, у пропорції 1 до 10. Або розчиніть курячий послід у воді, у пропорції 1 до 20.

Оскільки у баклажанів вистачає шкідників, вам потрібно регулярно оглядати насадження і оперативно реагувати. Щоб плоди і рослини не загнивали, потрібно підливати регулярно, але не перевищувати норм витрат води.

Досвідчені городники радять не залишати більше 9-11 плодів на одному кущі, адже врожай буде дрібним. Також, рослини які досягли висоти у 30 сантиметрів можна прищепити, що сили культури йшли на розвиток плодів, а не зеленої маси.

Баклажани вирощування з насіння

Вирощування баклажанів з насіння в домашніх умовах може стати хорошою альтернативою купленим на базарі саджанцям. Тільки ви повинні розрахувати сили і подумати: можливо варто придбати готові саджанці.

Якщо ж вирощуєте самостійно, то для цього вибирайте сорти із характеристиками, які вам підходять. Нехай це будуть сучасні, стійкі до хвороб і шкідників, куплених в надійних магазинах.

Вирощування з насіння баклажан починається із посіву насіння, яке потрібно встигнути зробити до середини березня. Це важлива умова для отримання хорошого врожаю у наших широтах.

Перед посадкою бажано насіння  підготувати. Для цього заливають його теплою водою (не гарячою) і кожного дня її змінюють. Через декілька днів проводимо стратифікацію. Для цього на зволожену тканину кладемо насінини і накриваємо їх також зволоженою тканиною. Слідкувати щоб вони не засихали, а для цього регулярно обприскуємо із пульверизатора.

Частина дачників проводить знезараження, яке страхує від хвороб, які передаються із насінням. Для цього підійде, наприклад, розчин марганцівки.

Радимо придбати насіння, які вже оброблені корисними речовинами, і готові до посадки.

Садимо в окремі горщечки із підготовленою землею на глибину приблизно 1 см. Поставте горщики у досить теплому місці – так вони швидше проростуть.

Після появи сходів краще тримати розсаду в приміщенні із помірною (18-20 градусів тепла) температурою. Так вони виростуть сильними із розвиненою кореневою системою.

Через 2-3 місяці після появи сходів можна висаджувати розсаду на відкритій ділянці. Раніше садять «синенькі» у регіонах із теплим кліматом, а в холодних – пізніше.

Висаджуйте розсаду коли мине загроза приморозків і земля прогріється хоча б до 16 градусів тепла. Садять разом із торф’яними горщечками – щоб не пошкоджувалась коренева система рослини.

Висаджують розсаду на відстані 45 см одна від одної в рядку. Відстань між рядками – 50 см. Садити краще в похмурий день, або коли йде невеликий дощик.

У кожну лунку влийте по літрі води. Можна біля саджанця поставити кілочок, до якого можна прив’язувати рослину.

Баклажани вирощування і догляд в теплиці

Трошки про те, як виростити баклажани в теплиці з полікарбонату або інших матеріалів. Для висаджування підходять саджанці у віці 2-2.5 місяці, які мають у висоту не менше 18 см. На відміну від вирощування на відкритому повітрі, тут бажано провести знезараження ґрунту. Для приготування розчину у відрі води розчиніть дві столові ложки мідного купоросу.

Розсаду висаджуйте разом із землею, щоб не пошкодити коріння.  У лунку налийте води, загорніть і легенько притисніть землю.

Поливати регулярно, раз у 7 днів або й частіше (коли наростають плоди). Після поливу потрібно провітрювати теплицю, щоб знизити вологість повітря. Адже підвищена вологість сприяє розвитку хвороб і загнивання рослин.

Якщо ж баклажани уразив фітофтороз – доведеться застосовувати хімічні препарати. Наприклад, можете скористатись Фітоспоріном.

Ідеальною температурою в теплиці городники називають 27-29 градусів тепла. Особливу увагу зверніть на ріст рослин – якщо надто високі (в парниках часто буває), то потрібно прив’язувати до опори.

Цікаве відео про вирощування баклажанів у відкритому ґрунті:

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *