Як доглядати за баклажанами в відкритому ґрунті та теплицях

Із статті дізнаєтесь про догляд за баклажанами в відкритому ґрунті та теплицях. Дізнаєтесь про агротехнічні прийоми, які дозволять отримати чудовий врожай синеньких.

Як доглядати за баклажанами у відкритому ґрунті


Догляд за баклажанами полягає в підживленні (до трьох разів за сезон), боротьбі із шкідниками і хворобами, прополюванні, знищенні бур’янів, постійному збиранні плодів.

Баклажани потребують регулярного підливання, особливо в час відсутності дощів. Періодичність – раз на 7 днів. Але, звичайно, що потрібно дивитись на погоду і узгоджуйте дії із нею.

Норма витрат води – 10 літрів на квадратний метр. Проводиться ця процедура у похмурий день, або ввечері. У сонячний день підливати небажано, адже вода більше випарується, ніж досягне коренів рослини. Крім цього, лиючи воду, робіть це під корінь, а не на листя баклажана. Інакше краплі води працюють як лінзи, і рослина може отримати опіки.

Не використовуйте холодну воду, дайте їй зігрітись протягом дня на сонці. Потрібно пам’ятати, що надто велика кількість води може призвести до загнивання, а в разі її недостачі плоди будуть несмачними.

Потрібно регулярно прополювати насадження. Така процедура дозволяє без застосування хімічних препаратів знищувати бур’яни. Крім цього, ви знищуєте засохлу кірку землі, яка перешкоджає доступу води і повітря до коріння рослини.

Прополювати потрібно неглибоко і акуратно, щоб не пошкодити коріння баклажана, яке не розміщується дуже глибоко.

Деякі дачники роблять підгортання, щоб краще розвивалось коріння рослини.

Підживлення баклажанів

Як було сказано, за сезон достатньо три підкормки. Першого разу внесіть добрива у час цвітіння. Наступного разу підживіть коли тільки починають нав’язуватись плоди. І останнього разу внесіть добрива коли масово наростають плоди.

Добрива можуть як органічними, так і мінеральними. У першому випадку підійде перепрілий гній, і його достатньо дати у розрахунку 3-4 кілограми на квадратний метр.

Із мінеральних добрив добре себе зарекомендували суперфосфат і аміачна селітра. Достатньо на м² дати  20 грам суперфосфату калію, 4 грами аміачної селітри і грам десять хлориду калію.

Можна також підживлювати деревним попелом. Або сухим, розкидаючи під кущами, або розведеним із водою.

Догляд за баклажанами у відкритому ґрунті пасинкування

Вирощуючи баклажани в теплиці або відкритому ґрунті потрібно проводити пасинкування. Процедура не дуже складна. Надщепіть головну частину куща, коли його висота сягне 30-35 см. Також, потрібно видалити нерозвинені пагони, залишивши тільки 4-5 найсильніших.

Пошкоджене хворобами або засохле листя також слід видалити.

Така процедура дозволяє перерозподілити сили баклажана на нехай і невелику кількість плодів, але вони будуть великими і вчасно достигнуть.

Шкідники баклажанів

У цієї культури багато шкідників, в тому числі спільні із картоплею. Тому не варто вирощувати баклажани після картоплі або там, де поруч росте ця культура.

Головні шкідники баклажанів:

 • Колорадський жук,
 • Павутинний кліщ,
 • Попелиця,
 • Білокрилка.
 • Із колорадським жуком часто борються цими ж препаратами, як і для захисту картоплі. Але це не правильно, адже плоди знаходяться над землею, а не в ґрунті, як у другого хліба.

  Із препаратів зверніть увагу на Актофит, але не застосовуйте його перед дощами, оскільки ними змивається.

  Краще вручну збирати шкідника (на маленьких площах), вирощувати із розсади, щоб отримати швидше плоди.

  Хвороби баклажанів

  Баклажанам дошкуляють різноманітні гнилі, фітофтороз, мозаїчне ураження листків. Головні правила боротьби – профілактика, здоровий садильний матеріал, не допускати перезволоження.

  Ушкоджені плоди і частини куща слід швидко видаляти і виносити за межі городу. Інакше збудники перекинуться і на здорові плоди.

  Появі і розвитку шкідників і хвороб сприяє недотримання норм посадки рослин, а також загущення, викликане ростом бур’янів. Тому потрібно це врахувати.

  Як доглядати за баклажанами в теплиці

  Догляд за баклажанами в парнику полягає в підв’язуванні рослин. Для цього використовуються шпалери, до яких прив’язують всі найбільші пагони кожного куща.

  При вирощуванні баклажанів у теплиці, частіше зустрічаємось із попелицею, яка прикріпляється із зворотного боку листків і ссе життєві силу рослини.

  Не допускайте підвищеної вологості у теплиці, інакше це може призвести до надмірного поширення хвороб, загнивання плодів. Для цього відкривайте теплиці, провітрюйте їх.

  Збирання врожаю баклажанів

  Збирати баклажани потрібно регулярно. Інакше перезрілий плід тягне зайві соки із куща, і страждають ще недозрілі баклажанчики.

  Плоди потрібно зрізати а не зривати. Інакше пошкоджується коріння куща.

  Зберігається цей овоч не довго, тому тримайте пару днів у холодильнику. А далі слід готувати із нього страви, щоб не зіпсувався.

  На закінчення цікаве відео як доглядати за баклажанами:

  Автор Садівник

  Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *