Як вибрати снігоприбирач

Прибирання снігу – це справа завжди вкрай клопітка і трудомістка, особливо в умовах непередбачуваної російської зими, яка зазвичай не обмежується відведеними їй трьома календарними місяцями. І в ряді випадків, коли необхідно очистити від снігу велику територію, не обійтися без висококласного снігоприбирального обладнання. Ці пристрої практичні і ефективні, їх функціональні можливості дозволяють істотно заощадити час і сили при прибиранні снігу, але при цьому не програти в якості.

Види снігоприбирального обладнання

Снігоприбирачі можна розділити на електричні та бензинові. Перші – правильніше віднести до розряду побутового обладнання, оскільки вони відрізняються невисокою продуктивністю і мають невелику ширину захвату. Потенціалу таких моделей вистачить для очищення тонкого шару снігу на невеликій території або для формування доріжок на дачній ділянці.

Бензинові снігоприбирачі, в свою чергу, можуть бути з приводом на колеса і без нього. Устаткування без привода також найбільш поширене серед рядових користувачів, але воно має ряд переваг, у порівнянні з електричними Снігоприбиральник: свобода переміщення, тривалий період роботи двигуна, більш висока потужність.

Моделі, оснащені приводом, більш зручні та ефективні при регулярному очищенні різний територій від великої кількості снігу. Серед основних переваг цих снігоприбирачів:

  • самохідні – відсутність необхідності штовхати машину;
  • наявність коробки передач – дає можливість регулювання швидкості;
  • можливість запуску двигуна від мережі;
  • наявність фар на деяких моделях;
  • можливість блокування одного колеса для більш швидкого розвороту на місці.

Також сучасні снігоприбирачі прийнято поділяти на шнекові а також шнеко-роторні (одно-або двоступеневі). Різниця між цими типами техніки полягає в принципі роботи: у одноступінчатих моделей вона складається тільки з шнеків, які підгортають сніг до центра ковша та викидають його через викидний жолоб. В двоступеневих агрегатів сніг викидає сам ротор – крильчатка, що обертається набагато швидше шнеків.

Перші ідеально підійдуть для розчищення вузьких доріжок і невеликих майданчиків на присадибній ділянці – їх невисокої потужності (до 5 л.с.) цілком вистачить для цих цілей. Для інтенсивного і професійного використання (розчищення під’їзних шляхів, паркових зон і т. д.) краще всього використовувати роторні агрегати з потужністю близько 10 к.с. і більше.
Особливості вибору

Перед тим, як купити снігоприбирач, слід звернути увагу на конструкцію його основних вузлів, а також на функціональні особливості зацікавила вас моделі.

Двигун – практично у всіх моделей він повністю адаптований до зимових умов. Вірною ознакою цього є відсутність повітряного фільтра, який в холодну пору може стати свого роду «заглушкою», обмерзнув і забиваючись снігом.

Всі бензинові моделі оснащені системою ручного запуску – стартером з шнуром. На професійних Снігоприбиральник в якості додаткового пристосування для запуску встановлюється ще й електростартер, який знадобиться при запуску холодного двигуна. Електростаретр може живитися як від мережі, так і від акумулятора – другий варіант найбільш зручний, оскільки дозволяє завести снігоприбирач в будь-якому місці.

Трансмісія – побутові моделі снігоприбирального устаткування рідко бувають багатошвидкісними, професійні ж можуть мати п’ять або шість передніх швидкостей і одну-дві задніх.

Перші передачі дозволяють впорається з щільним, мокрим або обмерзлих снігом, середні – підійдуть для щойно випав. Найбільш зручні машини, оснащені варіатором або гідростатичною трансмісією, що дозволяє плавно регулювати швидкість.

Маневрування – на можливість снегоуборщика до швидким і легким маневрам слід звернути увагу в тому випадку, якщо маневрувати потрібно часто. Наявність спеціального пристрою – диференціала дасть можливість одному колесі крутитися швидше іншого, що забезпечить оперативний поворот машини.

Шнеки – різні виробники по своєму експериментують з формою робочої кромки шнеків. Вона може бути чи гладкою чи зубчастою, причому в другому випадку кількість та форма зубців може бути різною. Прийнято вважати, що гладкі кромки підходять для прибирання свіжого снігу, а зубчасті для щільного.

У одноступінчатих машин шнеки під час ходу можуть стосуватися грунту, тому виробники роблять їх або обгумованими, або цільними резино-пластиковими, що виключає ризик пошкодження декоративного покриття доріжок і забезпечує тривалий термін служби таких шнеків.

Балансування – найбільш зручними у використанні є снегоубощікі, що мають взаємне розташування центру тяжіння і колісної осі. Якщо центр ваги розташовується точно над віссю, то в цьому випадку з маневрами не виникне ніяких складнощів: досить буде злегка натиснути на рукоятки, щоб підняти носову частину машини.

Додаткові опції – деякі моделі снігоприбиральної техніки оснащуються додатковими опціями, що його більш зручною й легкою експлуатації. До таких опцій, наприклад, можна віднести підігрів ручок, для того щоб не замерзали руки. Окремі машини мають спеціальну роторну щітку з зносостійкої щетиною, за допомогою якої територію можна очистити від талого снігу. Важливим є і наявність фар, з можливість регулювання ближнього і дальнього світла для кращої видимості.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *