Чим удобрювати томати

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 1, Рейтинг: 2,00 із 5)
Loading ... Loading ...

Томат являє собою культуру, яка виносить з грунту досить багато поживних речовин. Це йдеться до того, що нормальний ріст рослин можливий лише за внесення таких добрив для томатів як фосфорні, азотні, а також калійні. Їх необхідно вносити, як при підгодівлі розсади, так і при основному внесенні. Зупинимося в цій статті на тому, які добрива потрібні для помідорів, а конкретніше на необхідності внесення мінеральних добрив у грунт для томатів та деяких мікроелементів.

Чим удобрювати томати

Добрива для томатів

В першу чергу розглянемо азот. Він потрібен рослинам для швидкого зростання, для синтезу амінокислот і білків. Якщо азоту вносити занадто багато буде спостерігатися затримка в дозріванні плодів. Стійкість рослин до хвороб і до знижених температур знижується. При використанні незбалансованих азотних підживлень плоди помідорів накопичують нітрити і нітрати. Калій є елементом живлення і виноситься рослиною з грунту. Він утримує воду в клітинах, бере участь в біосинтезі вуглеводів і білків, а також сприяє пересуванню речовин з вегетативних органів у генеративні. Також завдяки калію рослина стає стійкіші до хвороб і низьких температур.

Незважаючи на те, що томат з грунту мало виносить фосфору, на внесення фосфорних добрив реагує він дуже добре. Головне, щоб помідори не відчували їх недолік. Завдяки фосфору посилюється поділ клітин. В першу чергу він дуже важливий для молодих незміцнілих рослин. Саме вони дуже добре витягають фосфор з ґрунту. Наявність фосфору в достатній кількості на протязі всього вегетаційного періоду сприяє кращій появі зав’язі і забезпечення кращого росту плодів. Також як і з калієм, фосфор позитивним чином позначається на стійкості рослини до хвороб і знижених температур. З вищесказаного, в принципі, зрозуміло, які добрива потрібні для помідорів. Тепер потрібно розглянути, на що впливає недолік тих чи інших добрив.

Чим загрожує брак добрив

Про те, яких добрив під помідори, а точніше елементів живлення в грунті для рослин недостатньо можна судити по зовнішності рослин, хоч і приблизно, але все ж. З нестачею азоту ріст рослин сповільнюється. Це можна спостерігати за нижнім листям. Спершу вони бліднуть, а після зовсім відмирають. Те ж саме буде і з іншими листям. Якщо ж азот буде в надлишку, то листя рослини будуть темно-зеленого кольору, великі, зростання досить швидке. Недолік фосфору відбивається на зростанні томатів. Листя стають просто дрібними. Колір листя і стебла стає червоно-фіолетовим. Про нестачу калію можна судити за нижнім листям. Вони спочатку стають бурими, потім відмирають. Та ж доля з часом чекає і вищерозташоване листя.

Чим удобрювати томати — мікроелементи

Чим удобрювати томати — мікроелементи

Крім вищерозглянутих добрив помідорам потрібні мікроелементи. В залежності від того, яких мікроелементів в харчуванні рослини не вистачає, може знижуватися урожай, спостерігатися зниження зростання і т. д. У випадку з піщаними грунтами, а також торф’яними на них зазвичай відчувається нестача цинку, міді, кальцію.

На торф’яних, дерново-глейових і дерново-підзолистих – бора. На слаболужних ґрунтах, чорноземах зазвичай відчувається нестача марганцю. Для забезпечення молодих рослин на першому етапі зростання мікроелементами насіння можна замочувати в розчині мікроелементів. Що ж стосується періоду вегетації, то мікроелементи вносяться безпосередньо в грунт під час основного внесення добрив, а також в період підживлень.

Оскільки помідори світлолюбна рослина, то для їх вирощування у відкритому грунті потрібно вибирати добре освітлені ділянки, при цьому бажано, щоб вони мали схил у бік півдня або сходу. Якщо ж на рослини буде падати тінь, то це негативно позначитися на врожайності. Вирощуючи помідори в теплиці потрібно вибирати конструкцію таким чином, щоб було якомога менше різних темних елементів. В особливості це відноситься до покрівлі. Якщо ж ви вирощуєте дану культуру під плівкою, то потрібно своєчасно піклуватися про її чистоту. Мабуть це основне, що варто сказати про добрива для томатів.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *