Чорна смородина. Правила догляду та вирощування смородини

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 2, Рейтинг: 4,50 із 5)
Loading ... Loading ...

Чорна смородина - правила догляду. Фото

Вирощування смородини справа не складна, якщо дотримуватись певних правил догляду. В цій статті ми розповимо основні заходи, необхідні для отримання гарного врожаю цієї корисної ягоди.

Вирощування чорної смородини, посадка і догляд

Чорна смородина здатна дати більшу кількість врожаю ягід більш великих розмірів, якщо поруч висаджувати кілька різних сортів – для перезапилення рослин. Майже всі сорти нашого часу є самозапильні, але в ході перехресного запилення можна підвищити кількість зав’язей, а також збільшити розміри плодів навіть у сортів чорної дрібноплідної смородини.

Посадка

Саджанці смородини, у яких відкрита коренева система, можна висаджувати і восени, і навесні, але все ж краще всього робити це восени (в умовах середньої смуги – в жовтні в першій половині). Грунт навколо кущів за зиму просяде і ущільниться, навесні раніше рушать в зростання рослини і завдяки цьому краще приживуться. Використовуючи саджанці в контейнерах за строками висаджування, обмежень практично не існує.

Як правило, кущі смородини висаджують з відстанню в 1-1.25 метра. Щоб плодоношення почалося через 2-3 роки після висадки, рослини треба висаджувати трохи густіше, щоб між ними була відстань в 0.6-0.8 метра. Але в такому випадку з куща урожай буде меншим, а також трохи скоротиться тривалості їх життя.

Чорна смородина - правила догляду. ФотоЧорна смородина відносно тіньовитривала і вологолюбна. Хоча сильні затінення для неї критичні. Тому краще для неї відвести знижену, зволожену, достатньо освітлену і захищену від вітру ділянку (тільки не заболочені низини, на яких виступають грунтові води). Найоптимальніший варіант – легкий родючий суглинок. На кислих важких грунтах чорна смородина дуже погано росте.

На обраній ділянці потрібно рівняти землю, щоб там не було глибоких ям і западин. Потім потрібно гарненько перекопати її, ретельно видаливши кореневища різних багаторічних бур’янів. Глибина посадкової ями повинна становити близько 40 сантиметрів, а діаметр – 55-60 сантиметрів. Її приблизно на ¾ глибини треба засипати родючою землею, перемішаною з добривами.

У саджанця коренева система повинна бути вже одевенілою, мати близько 4-5 скелетних коренів, чия довжина повинна складати не менше 20 сантиметрів. У надземній частині рослини повинно бути не менше двох гілок довжиною 35-40 сантиметрів. Підсушені або пошкоджені коріння потрібно вкорочувати, саджанець заглиблювати на 7-8 сантиметрів вище від кореневої шийки. Завдяки заглибленню кореневої шийки утворюються прикореневі бруньки для майбутнього куща з великою кількістю стебел.

Чорна смородина - правила догляду. ФотоПеред тим, як засипати яму, треба в неї вилити піввідра води і ще стільки ж води вилити в кільцеву лунку, яку викопують навколо місця висадки рослини. Поверхню відразу ж треба замульчувати торфом. Під смородиною землю треба рихлити: поруч з кореневою шийкою на глибину 7-8 сантиметрів, а на відстані від неї – на глибину в 11-12 сантиметрів. Волога при мульчуванні краще зберігається, і можна рихлити істотно рідше.

Важкий грунт восени під кущами треба неглибоко перекопати і залишити грудками на зиму, щоб затримався запас вологи. Якщо ж грунт досить пухкий і легкий, можна розпушування зробити менш глибоке (до 6-8 сантиметрів) біля кущів, а ось міжряддями необхідно перекопати на 9-11 сантиметрів.

Чорна смородина з усіх ягідних чагарників є найбільш вологолюбною, тому що коренева система цієї рослини знаходиться у верхньому шарі грунту, на глибині 25-30 сантиметрів. Особливо важливо, щоб вона не була обмежена у волозі в період утворення зав’язі (на початку липня), наливання ягід (у проміжку між кінцем червня і початком липня) і після збирання плодів (серпень-вересень). Важливо поливати рослину перед зимою, особливо якщо осінь проходить сухо. На один кущ приблизно треба 25-30 літрів води.

Догляд за чорною смородиною після збору врожаю

Після збору врожаю в оздоровчих цілях кущі добре б обприскати 1 %-вою бордоською рідиною і повторити обробку через два тижні.

Потрібно також вирізати і знищити хворі і старі гілки. Прибрати під кущами сухе листя та інше сміття. Непогано б підгодувати рослини органічними і мінеральними добривами, що містять фосфор та калій: приблизно 60-80 г суперфосфату і відро перегною на 1 м2, і закласти їх у грунт. Також можна замульчувати землю перегноєм.

Догляд за чорною смородиною восени

У вересні та жовтні під кущі смородини необхідно внести добрива: органічні (перепрілий гній або компост 10 кг під кущ), мінеральні: фосфорні (100 г суперфосфату) і калійні (40 г хлористого калію) або можна обійтися яким небудь з існуючих комплексних добрив. Після цієї процедури слід добре полити кущі і перекопати грунт для загортання добрив.

Восени так само проводять і частину робіт по обрізці чорної смородини. У кущів видаляють старі гілки які вже відплодоносили, вирізати їх слід у самого заснування, а також прибирають всі зайві пагони, щоб уникнути загущення куща. Більш ретельну обрізку краще робити по весні.

Як бачите вирощування смородини дуже захоплива і цікава справа, і якщо робити все вчасно, то урожай не змусить себе довго чекати.

Вирощування чорної смородини відео

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *