Цибуля-шалот

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 1, Рейтинг: 5,00 із 5)
Loading ... Loading ...

Цибуля-шалот

Поширення і походження.
Припускають, що батьківщиною цієї цибулі є Мала Азія. Поширена вона лише в культурі. Цибулю-шалот в Західній Європі вирощують практично скрізь, а в колишньому СРСР – на Україні, Північному Кавказі, в Молдові і Закавказзі.

Ботанічний опис.

Цибуля-шалот – це трав’яниста дворічна рослина, що входить до сімейства Цибулевих.
Цибулина розмірами невелика, її маса становить 30-50 грам; забарвлення – від білого до фіолетового. Кількість зачатків до 60. Цибулина при посадці утворює чималу кількість листя і 15-20 стрілок висотою до 60 сантиметрів. Листя тонкі, циліндрично-шилоподібні, з восковим нальотом. Самі стрілки циліндричні, без здуттів. Квітки білуваті, дрібні. Насіння менше, ніж у ріпчастої цибулі. Суцвіття пухке і дрібне.

Біологічні особливості. У порівнянні з ріпчастою цибулею, має більш глибокий період спокою. Цибулини вельми до лежання і відмінні щільною будовою. Висока стійкість до холодів, цибулини навіть при температурі 15 градусів морозу не пошкоджуються. Основна цінність цибулі-шалот – це її скоростиглість.

Агротехніка і розмноження цибулі-шалот

Розмножувати цибулю-шалот можна за допомогою вегетації, для цього гнізда потрібно розділити на окремі цибулини. Цибулю треба висаджувати на гряди, які заправлені перепрілим гноєм, у 2 рядки і з відстанню між ними в 25 сантиметрів, а кожну пару рядків повинно розділяти відстань приблизно в 50 сантиметрів. У рядку між цибулинами має бути відстань до 15 сантиметрів. Щоб отримати хороший врожай цибулі-шалот діаметром 3-4 сантиметри, її висаджують по можливості в ранній термін. Для отримання ранньої зелені, цибулини на початку жовтня висаджують на грядки, які вкривають торфом або перегнойным шаром у 7-8 сантиметрів.

Листя, також як і цибулини, вживають в їжу в смаженому, вареному, сиром або маринованому вигляді. Гострі сорти цибулі частіше використовують у фаршах, супах, тушкованих блюдах, відварах, а також додають до овочевих, рибних і м’ясних страв. Солодкі сорти цибулі вживають в маринованому або свіжому вигляді як гарнір або закуску, в салатах. Норма споживання цибулі в рік на різні сорти різна, наприклад, на солодкі сорти – до 10 кілограм, а на гострі – вдвічі, а то і втричі менше.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *