Розведення кроликів в домашніх умовах: фото, відео

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 1, Рейтинг: 4,00 із 5)
Loading ... Loading ...

Кролики завжди представляли практичний інтерес для розведення завдяки поживному і дієтичному м’яса, шкурі і такому високоякісному удобренню як гною.

Розмноження кроликів

Кролиці мають подвійний тип матки. Це сприяє народженню кроленят з інтервалами, рівними проміжку між двома спарюваннями.

Розведення кроликів в домашніх умовах

Кролиці можуть приносити плід протягом усього року, однак восени буває незначне зменшення частоти. У не запліднених кролиць статева охота проявляється кожні 5-6 діб влітку, і частішає взимку до 8-9 діб, має тривалість 3-5 днів.

Розведення кроликів в домашніх умовах

Під час полювання кролиці мало їдять, вид статевих органів набуває яскраво рожеве забарвлення з припухлостями. Кролиця може принести від 6-12 кроленят. У кролиць період лактації та кітності суміщений, що дозволяє бути вагітними на 1-2 день після народження кроленят.

Розвиток кроленят по днях

При народженні кроленята сліпі і голі з-за чого вони досить безпорадні. Але вже на цьому етапі у них є шістнадцять молочних зубів. Волосяний покрив з’явиться через 5-7 діб.

Через 10-14 днів після народження у кроленят відкриваються очі, а ще через 5 – 6 днів вони зможуть самостійно пересуватися і їсти. На вісімнадцятому дні життя випадають молочні зуби, які змінюються до 20-22 дня.

Розведення кроликів в домашніх умовах

При народженні вага становить 40 – 65 грамів, через 6 днів маса подвоюється, а коли кролики досягають одномісячного віку, їх зростання збільшується в десять разів. Подальший приріст маси тіла залежить від умов годівлі, тому що до 25-30 дню рівень лактації кролиці різко знижується. Найбільший темп розвитку і зростання доводиться на 3-4 місяці і остаточно формується до кінця першого року життя. Кролики здатні до розмноження в 4-5 місяців.

Кролики мають досить слабкий хребет, тому слід уникати жахів тварини, яка може пошкодити хребет, або поперековий нерв, який призведе до паралічу задніх ніг. Тривалість життя 6-8 років.

Як утримувати кроликів?

Для молодняку необхідні клітини, які повинні бути чистими і піддаватися дезінфекції, також вони повинні бути сухими і світлими. Це можуть бути вільні клітини для групового утримання або призначені для групових особин. Кількість кроленят в одній клітині залежить від призначення та від обсягу.

При вирощуванні кроликів для м’яса і шкіри, необхідно враховувати, що на одного кролика має припадати 0,12 квадратних метрів клітини. Для племінного молодняку норма збільшується до 0,17.

Розведення кроликів в домашніх умовах

У клітку дорослих особин можна помістити 6-7 кроленят. Якщо вони племінні, то допускається вміст разом не більше 4 особин тримісячного віку. Необхідно розділяти кроликів за статевими ознаками. В одну клітку поміщаються дві самки або один самець. Якщо кролики схильні до бійок, то їх необхідно тримати в окремих клітинах. Кілька разів в місяць кролики повинні бути оглянуті, щоб простежити за ростом і розвитком, а так само виявити хвороби. Варто звертати увагу на рухливість кроленят, на скуйовдженість і блиск шерсті, на стан слизової оболонки носа.

Маточник для кроликів своїми руками

Його необхідно вставити у клітину після окролу кролиці. Розмір – 30х30х27, а лаз 18х18 см. Він повинен легко вытаскиваться, щоб не ускладнювати огляд кроленят. Важливо підтримувати рівномірну температуру.

Клітки для кроликів своїми руками

Про те, як зробити клітку для кроликів своїми руками раніше була написана ціла стаття, так що, рекомендую вивчити її. Вона має бути чистою і продезінфікованої, всі предмети, поїлки та годівниці прибираються.

Найкраще робити злучку в ранковий час. Самка підсаджується до самця, інакше самець буде відволікатися на освоєння нової території. Після однієї підсадки самця, кролиця вважається покритої.

Якщо самець після злучки з самки впав назад або в бік і чути невеликі бурчання, то злучка пройшла успішно. Слід записувати час і дату покриття самки, а так само самця. В один день самець може покривати не більше двох самок.

Розведення кроликів в домашніх умовах

Самі клітини для дорослих кроликів повинні бути оснащені напувалками і гніздами малюків. По мірі забруднення їх необхідно чистити.

Розведення кролів на м’ясо

Найбільш оптимальний вік для першого парування – п’ять місяців. До досягнення трьох місяців молодняк можна залишити в тій же клітині, де вони народилися. Потім можна використовувати на м’ясо.

Розведення кроликів в домашніх умовах

Вигідним для виробництва м’яса буде разове використання самок. Це дозволить збільшити вихід молодняку, а якщо разове використання припадає на літній період, то можна скоротити витрати на корм. Він у цей час дешевше. Не варто залишати більше шести кроликів під самкою, тому що у молодих кролиць молочність невелика.

Розведення кролів на дачі

Кроликів можна годувати травою. А якщо спорудити переносні загони з сітки-рабиці, то можна позбутися від бур’янів, переносячи кроликів до місця їх зростання. Так само кроликів можна годувати вирощуваними на ділянці кормовими культурами (кормовий буряк, топінамбур та іншими), так само підійде сіно. Однак без спеціального корм для кроликів і зернових кормів все ж не обійтися.

Якщо отримання м’яса вам необхідно в невеликих кількостях, але в короткі терміни, то можна вдатися до схрещування різних м’ясних порід в промисловості. В результаті буде збільшення живої маси молодих кроликів, а так само висока стійкість до захворювань. Але у таких кроликів низькі племінні якості.

Розведення кроликів в домашніх умовах

Необхідно подбати про те, щоб за кроликами доглядали у вашу відсутність на дачі. А так само при утриманні тварин на вулиці є ймовірність крадіжки. Тому крільчатник необхідно будувати так, щоб не було можливості туди забратися. При побудові важлива вентиляція.

Можна вирощувати кролів на відкритому повітрі, але в такому випадку необхідний парканчик. Можна зробити огорожу зі штахетника.

Розведення кроликів в домашніх умовах має свої труднощі, але і приносить не тільки задоволення, але і практичну користь.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *