Спрощуємо роботу на дачі

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...


Кабачки на компостній купі.

Заощаджуйте час! На жаль, неможливо переконати людину, що звикла до власного городу, що їй потрібно засіяти ділянку газонною травою й лежати в гамаку. Зате можна спробувати суттєво скоротити час і сили, які йдуть на роботу в городі. Головне – це правильно вибрати, що саджати, де і як. Почнемо із загальних рад.

ЗАБУДЬТЕ ПРО РОСЛИНИ В КОНТЕЙНЕРАХ

Городні рослини, вирощувані в підвісних горщиках, бочках, ящиках і інших ємностях – це, звичайно, дуже зручно й красиво. Але пам’ятайте, що в спекотне літо вони потребують щоденного поливу. Виходить, дачникам вихідного дня це не підходить.

УСТАНОВІТЬ СИСТЕМУ АВТОМАТИЧНОГО ПОЛИВУ

Приблизно половину свого часу у вихідні ви, напевно, витрачаєте на полив. Цю проблему легко вирішують сучасні поливалки. Існує дуже багато їхніх модифікацій, так що можна вибрати те, що підійде саме вам.

УСТАНОВІТЬ СУЧАСНИЙ ПАРНИК

Сучасний – це значить зі скла або пластику, із системою вентиляції. Це спростить вам життя навесні й восени, позбавивши від щорічної метушні із плівкою. А система вентиляції дозволить не хвилюватися, що в жарку погоду ваші огірки або помідори «згорять».

МІНІМІЗУЙТЕ ПРОЦЕС ПЕРЕКОПУВАННЯ ҐРУНТУ

Для цього замініть лопату на плоскоріз або сапку. Уже давно доведене, що глибоке перекопування й так постійно оброблюваного городнього ґрунту – заняття абсолютне безглузде. Звичайно, якщо ви збираєтеся посадити щось там, де була цілина, без перекопки не обійтися. А от щорічно використовувані грядки достатньо трохи спушити й досипати зверху шар свіжого компосту.

ЗРОБІТЬ АКУРАТНІ ГРЯДКИ З БОРТИКАМИ

Це спростить догляд за городом. Грядки не будуть обсипатися й заростати. У якості бортиків можна використовувати бордюрний камінь або сучасні пластикові бордюри, з яких можна зробити грядки будь-якої форми й розміру.

ВИКОРИСТОВУЙТЕ МУЛЬЧУЮЧІ МАТЕРІАЛИ

Це зменшить випар і скоротить потребу в поливі. Крім того, відпаде необхідність у розпушуванні й прополці. Особливо ефективна мульча при вирощуванні гарбузів, кабачків і інших досить великих рослин.

ВИРОЩУЙТЕ ОВОЧІ НА КОМПОСТНІЙ КУПІ

Якщо вона розташована на сонці й складається з декількох частин, які ви заповнюєте в різні роки, то ту, де ще не до кінця дозрів перегній, можна використовувати як високу грядку. На ній будуть прекрасно рости огірки, кабачки, гарбузи й інші баштанні. Якщо ви затягнете її темною плівкою або нетканим мульчуючим матеріалом, а рослини посадите в невеликі прорізи, про догляд, навіть полив, ви взагалі можете не думати. Висадивши на купу кущові гарбузи, про них можна забути на все літо, а восени зібрати відмінний урожай.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *