Суміщені посадки – секрет здорових овочів

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 1, Рейтинг: 5,00 із 5)
Loading ... Loading ...

Суміщені посадки - секрет здорових овочів

Деякі городники садять поруч з овочами квіти і пряні трави. Це не тільки красиво, але і допомагає практично відмовитися від “хімії” на ділянці. Крім того, рослини в суміщених посадках самі захищають один одного.

Корисне сусідство

    • Між грядками картоплі висіваємо календулу, цикорій, настурцію. Вони захищають овоч від ураження нематодою і фітофторозу.
    • В міжряддях капусти красується піретрум, який відлякує шкідників. З цією роллю чудово справляється і селера.

Суміщені посадки - секрет здорових овочів

  • Морква відлякує цибульну муху, а цибулю – морквяну. Якщо поруч посіяний тютюн, він захистить обидві ці культури.
  • Чорнобривці і настурція, посіяні в міжряддях, захищають цибулю від ураження нематодою. Редька відлякує павутинного кліща від огірків і томатів.
  • Коріандр своїм сильним запахом відлякує гризунів. Щоб посилити бактерицидну та інсектицидну дію рослини, раз в тиждень подстригаем його верхівки.
  • Картопля ефективний проти шкідників бобів, квасолі, а вони, в свою чергу, відлякує колорадського жука.

Фацелія підвищить врожай

Фацелія – відмінний сидерат. Вона збагачує грунт, відлякує гусениць, дротяники, інших паразитів. Запобігає появі вірусних захворювань овочів. Для підвищення врожаю помідорів, огірків та інших культур ми обов’язково висаджуємо розсаду поруч з фацелією. Через деякий час перекопуємо міжряддя і мульчуємо їх зрізаними стеблами сидерата.

Суміщені посадки - секрет здорових овочів

Для збільшення врожаю картоплі після підгортання висіваємо фацелію в міжряддях. Вона прекрасний “розпушувач” верхнього шару грунту, зберігає вологу, забезпечує додатковий доступ кисню до бульб.

Сівозміна

Томати зазвичай висаджуємо після огірків і капусти; морква – після огірків або поруч з малиною. Намагаємося не чергувати картоплю і помідори, редис і капусту, моркву і боби, томати, картопля. На власному досвіді переконалися, що потрібно правильно дотримуватися сівозміни.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *