Вирощування кавунів

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 3, Рейтинг: 4,33 із 5)
Loading ... Loading ...

Вирощування кавунів

Ця ягода, що досягає воістину величезних розмірів, успішно прижилася в нашій країні. Сайт «Грабельки» розповість вам, як вирощувати кавун, якого догляду він вимагає, а також розкриє вам деякі його секрети.

Вважається, що батьківщиною кавуна є Південна Африка. Саме там і донині можна побачити диких «побратимів» цієї ягоди. Правда, розміром вони помітно поступаються окультурених плодам – ​​в природних умовах кавуни виростають не більш тенісного м’яча. Цікавий спосіб їх розмноження. У повністю дозрілих кавунів всихає плодоніжка, вони відриваються від материнської рослини і сильні пориви вітру котять круглі плоди до першої ж перешкоди. Вони розбиваються, ну а кісточки успішно вкорінюються на новому місці проживання.

Трохи історії

У своїй переможній ході по світу кавун помітно змінився. Розмір плоду збільшився, а колір його шкірки і м’якоті з плином часу розширив свій спектр (з’явилися як темно-зелені, так і білі кавуни з жовтою, червоною і помаранчевої м’якоттю). До Росії кавуни потрапили з Середньої Азії. Нашим предкам довелося посилити відбір і вивести свої сорти, які змогли б протистояти перепаду температур. У нашому регіоні спочатку прижилися круглі кавуни, хоча сьогодні можна зустріти і витягнуті плоди.

Вибір ділянки під посадку кавунів

Сприятливими для вирощування кавунів вважаються субпіщані і піщані грунти з кислотністю 6,5-7,0 (її можна визначити за допомогою індикаторного паперу). Добрими попередниками для цієї культури є багаторічні трави, кукурудза, озима пшениця і бобові. А от після гарбузових і пасльонових культур очікувати врожаю не доводиться. Кавун не варто висаджувати щороку на одному і тому ж місці (ідеальний перерва складає 6-8 років). Найбільша у світі ягода не любить тінь – для неї варто підшукати добре освітлювані ділянки землі. Оскільки кавун – теплолюбна рослина, то в більшості регіонів Росії (крім півдня), без теплиць не обійтися.

Підготовчі роботи

Ще з осені необхідно подбати про підготовку ділянки. Після видалення культури, попередньої кавунів, грунт перекопують і удобрюють перепрілим гноєм з додаванням невеликої кількості скошеної трави.

Вибір насіння

Насіння кавунів варто купувати з урахуванням особливостей конкретного регіону. Найбільш популярними в нашій країні сортами є «Вогник» і «Цукровий малюк». Досвідчені садівники рекомендують підбирати сорти з середнім терміном дозрівання.

Вирощування розсади

Щоб уникнути втрат і прискорити терміни дозрівання кавунів, рекомендується заздалегідь виростити розсаду. Такий спосіб посадки дозволяє уникнути ураження рослин проволочником, який здатний погубити близько 70% всіх сходів. У кожен горщик, наповнений на 2/3 грунтом, висаджують не більше одного насіння, занурюючи його на 1 см (насіння попередньо замочують на 10 хвилин у теплій воді, температура якої не перевищує 50 º С). У процесі розвитку саджанця грунт додають, що дозволяє підсилити його кореневу систему. У період проростання рекомендується підтримувати температуру 25-30 ° С. З появою паростків цей показник можна знизити до 16-18 ° С. Розсаду висаджують, коли вона досягне віку 24-28 днів. Перед висадкою (за 10 днів), обов’язково проводять загартовування рослин – для цього достатньо днем ​​відкривати теплицю на 3-6 годин (час залежить від температури повітря зовні). Напередодні висадки теплицю рекомендується залишити відкритою на добу.

Висаджування розсади

Розсаду висаджують вже після завершення весняних заморозків (приблизно в кінці травня). Грунт знову перекопують, закладають грядку, а також викопують по центру канаву, глибиною 30 см. У цю канаву укладають гній і присипають його землею. Рослини садять з боків від канави з добривом, щоб вони не отримали опік. Варто пам’ятати – на 1 кв.м. уживається не більше трьох паростків. Висаджену в землю розсаду обов’язково поливають.

Догляд за рослинами

Вже через 7 днів після висаджування кавунів землю рихлять на глибину 7-8 см (повторити цю процедуру доведеться ще пару раз за кавуновий сезон). Якщо рослини вирощуються в теплиці, то днем ​​обов’язково її відкривають, щоб випарувалася зайва волога. Заливати кавуни водою вкрай небажано – вони втратять свої смакові якості. Перший полив рекомендований у момент появи на рослині 5-7 листків, другий – в період цвітіння, третій – у проміжку між цвітінням і появою плодів, а четвертий – коли плоди вже утворилися. Норма поливу: 250-300 м³/га. Перед збором урожаю кавуни не поливають зовсім.

Сезон дозрівання

Кавуни дозрівають ближче до серпня. Про ступінь їх зрілості можна судити за такими ознаками: Яскраве забарвлення і блиск шкірки. Наявність жовтої плями (воно утворюється в місці контакту з землею). Висохла плодоніжка. Глухий звук при ударі по плоду. Не варто думати, що кавуни, вирощені в саду, просто не можуть бути по-справжньому смачними. Це абсолютно невірно – обов’язково оселіть кавуни на своїй ділянці і переконаєтеся в цьому самі.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *