Вирощування стручкової квасолі на присадибній ділянці

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

стручкова квасоля

Квасоля любить досить зволожений супіщаний або легкий суглинний ґрунт. Цей овоч – теплолюбний, тому ділянку для вирощування квасолі найкраще розташувати на захищеному від вітру, сонячному місці. При висаджуванні насіння квасолі в ґрунт слід пам’ятати про те, що вона найкраще проростає коли встановлюється тепла погода, причому світло пофарбована квасоля більш теплолюбна, чим темно пофарбована. Для будь-якого виду стручкової квасолі температура для гарного росту становить  20-25 градусів тепла.

Насіння квасолі перед посадкою необхідно замочити у воді кімнатної температури. Робиться це для кращого проростання. Деякі городники замочують квасолю перед посадкою до появи паростків, інші ж це роблять усього на кілька годин. Глибина посадки становить від двох до п’яти сантиметрів, у кожну лунку найкраще висаджувати по дві насінини. Стручкову квасолю саджають рядами, на відстані 40-50 см один ряд від іншого, з відстанню між рослинами в ряді 10-12 см. Посаджене в землю насіння квасолі проростає через 15-20 днів.

Квасоля, так само як і деяку іншу городину, необхідно підсапувати. Робиться це для посилення кореневої системи й поліпшення харчування рослини в період зав’язі плодів. Підгортання проводять, коли кущик квасолі виросте на висоту 10 см.

Догляд за зростаючою й плодоносною квасолею нескладний. Її необхідно рясно поливати, рихлити землю в міжряддях, регулярно просапувати. Тоді стручкова квасоля, вирощена своїми руками, порадує вас багатим урожаєм найкорисніших та найсмачніших плодів.

ЗАМОРОЖУЄМО КВАСОЛЮ НА ЗИМУ

Після того, як ви зняли врожай квасолі, її необхідно перебрати й позбутися зіпсованих і ушкоджених шкідниками плодів. Потім — обрізати стручки із двох сторін і ретельно промити їх проточною водою. Варто визначитися, прагнете ви заморожувати сирий продукт або вже готовий. Без сумніву, заморозивши сиру, ви збережете в ній більше вітамінів.

Щоб заморозити сиру квасолю, після промивання її необхідно висушити, інакше в процесі заморожування квасоля перетвориться в один суцільний крижаний шматок. Після просушки залишається тільки розфасувати продукт по пакетах, позбутися зайвого повітря в них і відправити на зберігання в морозилку.

Що стосується заморозок вареної квасолі, насамперед, її потрібно правильно зварити. Квасолю опускають у киплячу воду, варять 3 хвилини, після чого дістають шумівкою й опускають у крижану воду для швидкого остигання й збереження кольору. Після цього дають квасолі охолонути, розфасовують по пакетах, позбуваються від непотрібного повітря й кладуть у морозилку. Такий продукт можна вживати в їжу протягом року, але не довше. Тепер ви зможете насолоджуватися свіжим літнім смаком спаржевої квасолі, навіть коли за вікном буде лютувати зима.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *