Багаторічні флокси: особливості посадки і догляду

Флокси

Флокси – це красиві і ароматні рослини з досить пишними квітами. Цей вид дуже популярний серед дачників завдяки своїй красі і відносній невибагливості. Правильна посадка багаторічних флоксів забезпечує яскраве цвітіння даних рослин.

Найбільш підходящий час для цієї маніпуляції – рання весна. Якщо висадити саджанці восени, вони не зможуть пустити кореневу систему, а значить, можуть просто вимерзнути взимку. Що стосується пересадки квітів, то вона здійснюється виключно влітку.

Особливості підготовки грунту

При посадці рослин не обійтися без ретельного розпушування грунту. Однак перед цим необхідно подбати про підживлення ґрунту мінеральними складовими. Для цього можна взяти 15 г аміачної селітри на один квадратний метр грунту.

При грамотній підгодівлі можна досягти інтенсивного росту кореневої системи. При цьому можна спостерігати збільшення коренів в центральній частині стебла, за рахунок чого багаторічний квітка легко справляється з впливом негативних температур.

Процес посадки

Землю перед посадкою потрібно завчасно підготувати. До моменту висадки вона повинна бути досить зволоженою. Якщо влітку стоїть спекотна погода, а дощів не було кілька днів, необхідно рясно полити ділянку. Після того, як він трохи підсохне, проведіть розпушування. Флокси розсаджуються на відстані близько 35 сантиметрів один від одного. Відстань між грядками має бути аналогічним. Після посадки рекомендується полити грунт таким чином, щоб вона була злегка зволоженою. Намагайтеся, щоб коренева система рослини була повністю засипана землею.

Перш ніж висадити насіння можна потримати їх деякий час в розчині марганцівки. Розсада висаджується таким чином, як і інші рослини багаторічного типу: для початку вона міститься в торф’яної ємності (якщо є така можливість) і тільки після цього висаджується в грунт. Завдяки таким заходам флокси зміцніють і без проблем приживуться в ґрунті.

У період росту квітів слід мульчувати грунт скошеною травою. За рахунок цього грунт буде постійно зволоженою і насиченого мінералами.

Основні способи розмноження

Для розмноження кущів можна використовувати кілька методик.

Основні способи розмноження флоксів

Найбільш простий і поширений поділ дорослої рослини. У цих цілях можна обережно, за допомогою гострої лопати, відокремити ком грунту з кореневою системою і розділити його на декілька лунок. При такій маніпуляції важливо не пошкодити тендітні коріння. Перед процесом посадки скопують землю і удобрюють з допомогою торфу. Коріння висаджуються на глибину до 15-ти сантиметрів і ретельно закопуються.

Основні способи розмноження

Ще один поширений спосіб – живцювання. У цьому випадку вам необхідно нарізати живці, висота яких повинна досягати приблизно 15 сантиметрів. Держак садиться у зволожений грунт піщаного типу і накривається плівкою або ж банкою. Через кілька днів можна помітити відрослі корені, які висаджуються вже на грядку. Така методика відрізняється простотою: вона доступна навіть недосвідченому садівникові.

Отримати квіти можна і за допомогою передзимової посадки. При такому способі на початку листопада робляться грядки, глибина яких становить 10 сантиметрів. В них необхідно розмістити насіння для того щоб до весни побачити перші сходи. Зверніть увагу, що розпустилися суцвіття ви зможете спостерігати тільки через рік.

Як доглядати за флоксами

Як доглядати за флоксами

Посадка і догляд за багаторічними флоксами не представляє труднощів навіть для тих, хто не так давно почав захоплюватися дачними роботами. У процесі вегетації необхідно регулярно підгодовувати рослини.

Багаторічні квіти необхідно регулярно поливати, використовувати добрива, обприскувати і прополювати. Досвідчені садівники рекомендують після кількох сезонів цвітіння розділити кореневу систему на кілька частин.

Флокси починають цвісти на початку літа. У деяких видів рослин цей процес може тривати всю осінь. Необхідно своєчасно видаляти ті суцвіття, які вже відцвіли. Завдяки цій процедурі ви забезпечите зростання нових квіток. Потрібно врахувати, що ці рослини воліють тепло і зволожений грунт. Тим не менш, велика кількість води і підвищена вологість для них згубними.

Полив – це дуже важлива процедура при догляді. У спекотні дні допустимо зрошувати рослини щодня у вечірній час. Безпосередньо після посадки потрібно стежити за тим, щоб грунт був постійно вологим. На один квадратний метр необхідно використовувати близько 15 літрів рідини. Після того, як земля підсохне, необхідно провести мульчування. При такій процедурі можна використовувати торф.

Торф’яний шар буде перешкоджати підвищеної сухості верхнього шару землі, крім того, в грунт буде повноцінно надходити повітря. Якщо ви висаджуєте флокси в осінній період, необхідно утеплити посадку за допомогою торфу і нарізаною соломи. Такий шар захистить коріння від негативних температур.

Особливості проріджування

У весняний час багато дачники здійснюють проріджування флоксів (так звану прищипку). Завдяки цьому можливо продовжити ріст куща, зробити рослини більш пишними. На одному стеблі, який був підданий прищіпки, може зрости три втечі. Згодом на цих стеблах виростають суцвіття, які будуть радувати вас своєю красою тривалий час.

У міру відростання пагонів рекомендується видаляти їх ослаблені частини. Вода і поживні речовини краще надходять до потужним пагонам, які знаходяться на периферії. Центральна частина куща, як правило, розвивається більш повільно. При видаленні пагонів намагайтеся не пошкодити кореневу шийку.

Розпушування ґрунту – також важлива міра при ретельному догляді. В процесі такої процедури потрібно діяти дуже акуратно, щоб не пошкодити слабкі і невеликі корінці. Не слід занадто часто підгодовувати флокси без достатньої зволоженості ґрунту.

У весняний час можна використовувати підгодівлі органічного походження. В якості них підійде суміш з настоянки коров’яку, селітри, аміаку і добрив калійно-фосфатного типу. На початку літа дозу таких добрив можна збільшити.

Таким чином, посадка та вирощування таких рослин багаторічного типу – це не надто складна справа. Від садівника потрібно лише трохи уважності, терпіння і знання всіх правил такої роботи.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *