Як виростити гострий перець чилі на дачі?

Як виростити гострий перець чилі на дачі?

Щоб виростити гострий перець чилі на своїй дачній ділянці, важливо дотримуватися правил агротехніки. Що ж необхідно врахувати?

Принципи вирощування гострого перцю схожі з болгарським перцем. Для гострого перцю підходить поживний і зволожений ґрунт, добре освітлене місце. Перець чилі погано переносить застій води, а також сильну спеку і сонячні опіки. Метод дощування при поливі також не бажаний, тому при поливі намагайтеся не потрапляти на листя і стебла.

Червоний пекучий перець являє собою напівчагарник родом з тропіків Америки.

Як виростити гострий перець чилі на дачі?

Посів насіння перцю

В першу чергу необхідно підготувати насіння до посіву, заготовити субстрат. Варто зазначити, що вирощування перцю чилі практично не відрізняється від вирощування томатів і перцю інших сортів. Посів насіння проводять в лютому. Після появи двох сильних листочків розсаду перцю можна розсадити в окремі торф’яні стаканчики або невеликі горщики діаметром 7-8 см.

Висадка розсади у відкритий грунт і теплицю

Якщо розсада гострого червоного перцю досягла 12-15 см, а коріння зміцнилися, його можна висаджувати у відкритий грунт. Найкращим місцем для перцю чилі буде висадка в теплицю або парник, оскільки тут підтримується постійний температурний режим. У відкритому грунті, де температура і умови вологості можуть часто змінюватися, перець зростає більш слабким.

Підживлення гострого перцю

Городники стверджують, що для червоного перцю достатньо тих добрив, які містяться в ґрунті (за умови, що ви стежите за оптимальним вмістом поживних речовин у ґрунті в осінній та весняний період). Однак підтримати ріст і розвиток перцю чилі можна комплексними добривами, які вносять кожні 2 тижні. Крім того, можна використовувати курячий послід в розчиненому вигляді.

Полив гострого перцю

Полив проводять у міру висихання грунту. Не слід переливати перець або давати рослинам сильно висохнути. Поливають чилі перець теплою водою, бажано ввечері, коли немає яскравого сонця, яке може нашкодити кореневій системі рослини.

Як виростити гострий перець чилі на дачі?

Коли потрібно збирати врожай червоного перцю?

Гострий червоний перець можна знімати з куща і вживати в їжу практично на будь-якій стадії. Спочатку це гіркі і зелені плоди, на стадії дозрівання – червоні і гостро-солодкі. Можна прибирати урожай перцю чилі і в полуспілому стані. Плоди чудово дозрівають на підвіконні.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *