Кімнатна рослина нолина: фото, догляд та розмноження в домашніх умовах

Рід Нолина (Nolina) або Бокарнея об’єднує близько 30 видів сукулентних рослин родини Агавові. У природі можна зустріти в південних штатах США і північних провінціях Мексики.

Всього налічується більше десятка видів ноліна, з їх фото та описом ви можете ознайомитися на цій сторінці нижче.

Нолина відігнута (Nolina recurvata) має роздуте, схоже на цибулину підстава стебла, зберігає воду, тому тимчасовий недолік вологи не завдасть їй ніякої шкоди. З-за цього підстави стебла рослина і отримало назву «слонова нога», а через крони, яку утворюють довгі ремнеобразные листя, ще одне – «кінський хвіст».

Нолина відігнута

Стебло у ноліна цього виду деревовидний, прямостояче, слабо розгалужене. Листова пластинка схожа на зігнуту звисає стрічку довжиною 1 м і шириною 1-2 см. На вершині стебла формуються густі розетки темно-зелених шкірястих листків. Влітку у дорослих рослин з листової розетки виростає волотисте суцвіття з безліччю кремових з рожевим відтінком квіток. В домашніх умовах квітки на нолині не утворюються.

Нолина стисла (Nolina stricta) зовні дуже схожа на нолину відігнуту. Листя у неї більш жорсткі.

Нолина стисла

Нолина довголиста (Nolina longifolia) – потужна рослина з товстої пробковидной корою, яка у старих екземплярів покрита глибокими тріщинами. У природі зазвичай досягає у висоту кількох метрів. Старі засохлі листя утворюють пишну «спідницю», що прикриває нижню частину стовбура.

Нолина довголиста

Догляд за нолиной в домашніх умовах

Кімнатній рослині нолина відводять світле сонячне місце. Прямі сонячні промені не принесуть шкоди рослині, так як в природі вона росте в посушливих місцях. Влітку Нолину виносять на свіже повітря і містять при оптимальній температурі 25-30°C. Взимку її переносять у світле прохолодне приміщення і містять при температурі не менше 10°С.

При догляді за нолиной в домашніх умовах влітку рослину поливають рясно, у міру підсихання грунту – рослина не виносить перезволоження. Взимку полив обмежують до мінімуму або не поливають взагалі. При надлишку вологи і недоліку світла рослина витягується, стовбур стає тонким. Обприскують або протирають листя вологою губкою в тому випадку, якщо повітря в приміщенні дуже сухе. Роблять це обережно, щоб стовбур не сильно зволожує, інакше може початися загнивання.

Щороку навесні перевалюють в горщик більшого діаметра. Відношення довжини стовбура до його товщині змінюється під впливом зовнішніх умов. Підгодовують влітку раз на місяць мінеральними добривами.

Пересаджують молоді рослини раз в два-три роки, дорослі – по мірі необхідності. Корені ростуть не в глибину, а в ширину, тому горщики вибирають неглибокі і широкі. Пересаджують обережно, стежать, щоб коріння не пошкодилося, так як вони досить крихкі. Необхідний хороший дренаж шаром 1,5-2 см. Грунтову суміш готують з листової землі, торфу, піску (1:1:2). Після пересадки рослину не поливають два-три дні.

Розмноження ноліна

Розмножують насінням або бічними пагонами. Для посіву насіння підійде суміш будь родючого грунту і піску, узятих в рівних кількостях. Насіння сіють на глибину 1 см, зволожують і накривають склом і ставлять у добре освітлене місце. Оптимальна температура проростання насіння при розмноженні ноліна – 20-25°C.

Під корою рослини іноді прокидаються сплячі бруньки і рушають у ріст, виникають молоді бічні пагони. Бічних коренів у них немає, тому після відділення від материнської рослини рекомендується помістити втеча на добу в розчин стимулятора утворення коренів. Потім втеча похило садять в грунт. Посаджений відросток накривають прозорим ковпаком і ставлять у тепле місце. Після того як молоде рослина починає обростати корінцями і листям, укриття знімають.

Шкідниками квітки нолина є павутинний кліщ, щитівка. Хворобами кімнатна рослина не уражається.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *