Квіти хлорофітум кімнатний і холатий: фото і догляд в домашніх умовах

Рід Пахистахис (Pachystachys) представлений вічнозеленими трав’янистими багатолітниками і чагарниками, відноситься до сімейства Акантові. Батьківщина – Східна Індія, тропіки Центральної і Південної Америки. У перекладі з грецької pachys означає «товстий», а stachys – «колос». Квітка пахистахис – це швидкорослий вічнозелений напівчагарник, відрізняється тривалим періодом цвітіння.

Пахистахис жовтий і червоний

У кімнатній культурі вирощують пахистахис жовтий (Pachystachys lutea) – вічнозелений чагарник з тонкими пагонами, що досягають у висоту 60-70 см. Листя овальні, загострені, з виразним жилкуванням. Прямостояча колосовидне суцвіття довжиною до 10 см формується на кінці втечі. Білі квітки довжиною до 5 см розпускаються по черзі від основи до верхівки суцвіття, швидко опадають.

Квіти хлорофітум кімнатний і холатий: фото і догляд в домашніх умовах
Як видно на фото пахистахиса, декоративний вигляд рослині надають довго не опадає яскраві оранжево-жовті приквітки. Цвіте з ранньої весни до осені.

Пахистахис червоний (Pachystachys coccinea) відрізняється від пахистахиса жовтого висотою (більше 1 м), великі (довжиною до 40 см) листям і темно-зеленими прицвітниками, з яких з’являються квітки з красивими шарлахово-червоними віночками.

Пахистахис червоний

Догляд за пахистахисом в домашніх умовах

Рослина містять у світлих приміщеннях, захищають від прямих сонячних променів. Навесні і влітку підтримують оптимальну температуру 20°С, при більш високій температурі (вище 24°С) необхідно збільшити вологість повітря навколо рослини. В осінньо-зимовий період температуру знижують, оптимум в цей час становить 16-19°С. Надмірно тепле повітря шкодить рослині, тому його не можна розміщувати поблизу батарей. Пахистахис любить приплив свіжого повітря, але погано реагує на протяги.

Влітку поливають часто, особливо в сонячні дні. Земля повинна бути постійно помірно вологої. Рослина дуже чутливо до пересушуванні земляної грудки. При догляді за пахистахисом в домашніх умовах в зимовий період поливи слід скоротити. Протягом року регулярно обприскують.

Навесні і влітку підгодовують один раз в місяць добривом для квітучих рослин.

Кімнатній квітці пахистахис необхідні своєчасна обрізка і прищіпка. У перший рік життя рослини закладають основу його майбутньої крони. Першу обрізку проводять на висоті 10-15 см від поверхні грунту. У розвиваючихся із сплячих бруньок бічних пагонів вищипують третю пару листя. Наступні яруси пагонів формують таким же чином. Провівши подібну операцію три-чотири рази в перший рік, до зими можна отримати невисока рослина, що має від 8 до 12 верхівок.

Після зими, перед початком активного зростання, все верхівки підрізають або прищипують. Відцвівшу рослину сильно обрізають, залишаючи дві-три точки зростання, і пересаджують в грунтову суміш з листової, дернової землі, торфу і піску(1:1:2:1), не збільшуючи розміру горщика.

Розмноження пахистахиса

Розмноження пахистахиса проводять черешками протягом усього року, але найкращий результат одержують навесні і влітку – рослині потрібне хороше освітлення. Використовують черешки довжиною 10-15 см з двома міжвузлями, отримані при обрізуванні рослини. Великі листя наполовину укорочують. Живці укорінюють у воді при температурі не нижче 20-22°С або, попередньо обробивши стимуляторами коренеутворення, садять у пухкий субстрат. Потім над живцями встановлюють прозорий ковпак, періодично провітрюють і обприскують.

Укорінюються живці протягом трьох тижнів. Їх садять (можна по 3-5 штук в один горщик) спочатку в невеликі горщики діаметром 12-13 см з легким субстратом, після цього – на постійне місце, в горщик для дорослої рослини. Така поетапна перевалка з обмеженням обсягу грунту стимулює у пахистахиса активне цвітіння. Після появи трьох чотирьох пар листків рослина прищипують.

Основні шкідники квітки пахистахис – павутинний кліщ, попелиці і білокривка.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *