Класифікація садових груп троянд

Класифікація садових груп троянд фото

Троянди є давньою рослиною, і походження більшості сортів є складним. Тому класифікація садових груп троянд з урахуванням їх особливостей, походження, зовнішніх ознак і сферою використання є умовною. Проте важливість цієї класифікації визначається під час вибору сорту садових груп троянд для конкретної присадибної ділянки для того, щоб знати, як правильно здійснювати обрізку, укриття та інші процедури догляду за цими рослинами.

Класифікація садових груп троянд

Сорок чотири види вічнозелених і листопадних чагарників і ліан зустрічаються на території всієї північної півкулі.

Сорт "Frau Karl Druschki" фото
Сорт “Frau Karl Druschki”

Ремонтантна (англ. Hybrid Perpetual) – група троянд, що має властивість повторно цвісти. Раніше в історії не існувало садових груп троянд з такою характеристикою. Кущі розлогі і прямостоячі, густі, досягають у висоту до 2 м. Махрові квітки розміром діаметра від 8 до 16 см володіють ароматом і розрізняються за способом фарбування. На міцних ніжках зібрано по 3-5 квіток. Цвітіння триває з кінця липня. Однак повторне осіннє цвітіння проявляється слабо. Ці троянди нестійкі до захворювань і вимагають спеціального укриття.

«Frau Karl Druschki» досягають висоти 1,5 метра. Їх квітки великого розміру чисто-білого кольору, а листя світло-зелені, матові.
«Ulrich Brunner Fils» – має міцні і прямі пагони, росла квітка, практично без шипів. Круглі квітки відрізняються запашним ароматом і мають вишнево-червоний колір.

Сорт "Loving Memory" чайно-гібридна фото
Сорт “Loving Memory” чайно-гібридна

Hybrid Tea (троянди чайно-гібридні) відрізняються прямими розлогими кущами, такі сорти ідеальні для створення штамбових композицій. Їх висота може досягати від 80 до 150 см, а пагони рівні і міцні. Квітки цього сорту мають красиву форму, що нагадує келих. В основному це одиночні квіти і лише іноді розташовуються по кілька штук. Розмір їх діаметра не більше 12 см. Мають різне забарвлення. Бувають махровими і густомахровими, на них може рости понад 100 пелюсток. Цвітіння відбувається у 2-й половині червня і триває до перших морозів. Основне їх місце зростання – підщепи. Важко переносять зиму, тому для цих квітів створюються спеціальні укриття.

Сильно махрові квітки сорту «Baccara» цегляно-червоного кольору мають слабко виражений аромат. «Burgund» або «Loving Memory» – це представник з великими квітками червоного кольору. Квітки «Charles de Gaulle» мають бузковий забарвлення і чашоподібну форму. Їх діаметр становить близько 10 см. Найчастіше це поодинокі квітки і мають запашний аромат. Витончені, вишнево-червоні квітки властиві сорту «Dame de Coeur», який має стійкість до борошнистої роси.

«Duftwolke» властиві квітки великого розміру коралово-червоного кольору. «Peace» або «Gloria Dei» відомий наявністю великих поодиноких квіток. Пелюстки мають рожеві краю, переважаючий колір – кремово-жовтий. Представник даного сорту не страждає від борошнистої роси. Поодинокі квітки золотистого кольору з червонуватими по краях пелюстками представляє «Peer Gunt». Їм властиво тривале цвітіння. Ніжно-рожеві квітки «Ранок Москви» розташовані від 3 до 10 штук і рясно цвітуть. «Harry Wheatcroft» або «Caribia» мають оранжево-червоні пелюстки з жовтими смужками і зовні жовті. Пелюстки червонувато-рожевого кольору з білими штрихами характерні для сорту «Candy Stripe».

Сорт "Norbert Levavasseur" фото
Сорт “Norbert Levavasseur”

Поліантові («Polуantha»). Ці кущі являють собою сильногіллясті і невисокі рослини і досягають 50-70 см у висоту. Квітки різноманітні, бувають простими і густомахровими, мають пряму і компактну форму. Найчастіше їм не властивий запах. Квітки маленького розміру, зібрані в багатоквіткові щитовидні суцвіття. Цвітіння рясне, триває з середини липня і до самої осені, довго підтримуючи форму. Рослини успішно ростуть на власних коренях і на зиму їх треба підгортати. Квіти не вимогливі до догляду, але на них негативно позначається борошниста роса.

Квітки «Border King» червоні напівмахрові, в центрі білі, мають великі рясні суцвіття. «Ideal» являє собою темно-червоні махрові квіти. Сорт «М-ті Norbert Levavasseur» з рожевими квітками, а «Orange Triumph» має лососево-червоний колір з помаранчевим відтінком.

Флорибунда (Floribunda) і гібридно-поліантових. Ці рослини включають в себе найкращі характеристики троянд чайно-гібридних і поліантових троянд. Кущі виростають на 30-100 см у висоту, бувають простими, махровими, з ароматом або без. Колірна гамма, форма і розмір мають схожість з чайно-гібридними. Розмір квітки від 6 до 10 див. Рослина цвіте рясно, починаючи з середини літа до перших осінніх морозів. Квіти вирощують щепленими або на власних коренях. Не піддаються грибних хвороб.

Сорт "Rumba" фото
Сорт “Rumba”

Сорти поліантових троянд

Троянди жовті сорти «Allgold» постійно розпускаються. На початку цвітіння «Charleston» мають яскраво-жовте забарвлення і оточені червоною облямівкою, а потім стають напівмахровими і знаходять червоний колір. З цим сортом мають схожість «Rumba», «Edelweiss», «Samba» і «Masquerade». Їх відтінок кремово-білий. Широкі темно-червоні квітки у великих суцвіттях властиві для сорту «Europeana». Одиночні або зібрані у маленьких суцвіттях великі квітки золотисто-жовтого кольору «Friesia» досягають у висоту 70 см.

Сорт «Iceberg» відрізняється білими великими і ароматними квітами. Квітки криваво-червоного кольору характерні для «La Sevillana». Троянди « Lilli Marlene» оксамитові темно-червоні. Квіти цього сорту є стійкими до хвороб. «News» сиренего кольору, «Montana» відрізняється великими червоними квітами. «Tornado» досягає 60 см у висоту, має густомахрові, яскраво-червоні плоскі квітки. Сорт «Nina Weibull» знаменитий криваво-червоним кольором з помаранчевим відтінком.

Сорт "Sonnenkind" фото
Сорт “Sonnenkind”

Мініатюрні троянди або «Miniature» має невеликі кущики 20-45 см у висоту. Цвітуть рослини у відкритому грунті з травня аж до заморозків і практично протягом усього року в домашніх умовах. Діаметр квіток становить від 2 до 5 см. Вони відрізняються різноманіттям колірної гами, махровостью і формою. Бувають одиночними або в суцвіттях, мають запашний аромат. Як правило, це кореневласні рослини. Більшість сортів навіть у легкому укритті добре переносять зиму.

20-30 см висоти досягає сорт «Baby Masquerade». Його махрові квітки в суцвіттях набувають золотисто-жовтий колір і рожеві по краях. Оранжево-жовті квітки, які виростають близько 15 см відносяться до сорту «Colibri». А «Dorola» має світло-жовті квітки. Великі, кремово-білі і жовті по центру квітки є представниками «Easter Morning». «Eleanor» має рожеві квітки, а «June Time» – густомахрові світло-рожевого кольору. «Little Buckaroo» представлені яскраво-червоними квітами і з білим центром.

Висоти 30-40 см досягає фарфорово-рожева «Pink Symphonie». Дрібні, темно-рожеві квітки у сорту «Roslini». Троянди «Rosmarin» виростають не більше 20 см, їх квітки світло-рожеві з червоним центром. Яскраво-червоні пелюстки у «Scarletta», темно-жовті у «Sonnenkind». Рожеві і червоні смужки і сорти садових троянд «Stars’ ‘ Stripes», а оранжево-червоні у «Zwergenfee». Великі суцвіття невеликих квіток вишневого кольору відносяться до сорту «Zwergkonig».
Патіо (Patio) належать до групи високорослих Мініатюрних і Флорибунда. Ці троянди являють собою щільні кущі з густими гілками і досягають у висоту 45-55 см. Діаметр квіток у суцвіттях від 3 до 9 см. Цвіте постійно.

Сорт "Queen Elizabeth Rose" фото
Сорт “Queen Elizabeth Rose”

Грандифлора (Grandiflora) є нащадком сорти Флорибунда і чайно-гібридних. Особливу схожість мають з чайно-гібридними за формою і розміром квіток. Квіти об’єднуються в суцвіття або бувають поодинокими. Цвітіння відбувається протягом довгого періоду. Цих великі кущі досягають більше метра (100-170 см) у висоту. Листя відрізняються своїм великим розміром і гарним блиском. Троянди цього сорту прищеплюють, але вони також ростуть і на власних коренях. Порівняно з чайно-гібридними краще переносять зиму і менш схильні до різних захворювань.

Пелюстки сорту «Love» мають рожевий колір, а відтінки «Montezuma» варіюються від темно-жовтогарячих до червоних. Великі квітки «Stella» рожевого кольору і темні по краях. «The Queen Elisabeth Rose» має рожеві пелюстки і цвіте протягом тривалого періоду. Квітки «Комсомольського вогника» всередині криваво-червоні, а зверху рожеві. Мають злегка вловимий аромат. Жовті квітки «Yellow Queen Elizabeth»відрізняються своєю красивою формою.

Сорт "Dorothy Perkins" фото
Сорт “Dorothy Perkins”

Троянди плетисті (Rambler) мають потужні і довгі пагони-батоги, практично ніколи не розгалужені. Розрізняють дуговидноприподнимающиеся і сланкі пагони. Дрібні квітки виростають на торішніх пагонах по всій довжині. Розмір їх діаметра становить від 2 до 4 см. Бувають простими і махровими, у відносно великих суцвіттях. Ці рослини цвітуть, як правило, один раз в середині літа близько місяця.

Квітки сорту «Calypso» відрізняються рожевим забарвленням з білої штрихуванням. Яскраво-рожеві густомахрові плоскі квіти, колючий стебло, тонкі і гнучкі пагони властиві «Dorothy Perkins». «Red Dorothy Perkins» (Excelsa ) має яскраво-червоні квітки.

Крупноквіткові Плетисті (Large-flowered Climber) мають великі квітки (більше 4 см) в маленьких суцвіттях. Цвітіння багатьох сортів відбувається повторно. Їм підходить як кущова, так і в’юнка форма вирощування. «Клайминги»також відносяться до цієї групи. Ці рослини є мутантами витких сортів з інших груп (переважно з Флорибунда, Чайно-гібридних і Поліантових). Є вибагливими у догляді. В зимовий період повинні бути під укриттям, а навесні його знімають, щоб рослини не вымокали. Крупноквіткові клайминги вимагають ще більш складного змісту.

Сорт "Flammentanz" фото
Сорт “Flammentanz”

Рожеві квітки естетичної форми притаманні сорту«Coral Dawn». Діаметр квіток «Use Krohn Superior7» становить близько 9 див. В бутоні мають зеленуватий відтінок, основний колір – кремово-білий, центр жовтий. «New Dawn» відрізняється ніжно-рожевими, напівмахровими квітками. Листя невеликі і мають блиск. Цього сорту властивий запашний аромат. Листя великого розміру, оксамитово-червоні квітки – характеристики сорту «Flammentanz». Представники цього сорту можуть досягати до 3 м у висоту.

Сорт "Sympathie" фото
Сорт “Sympathie”

Полуплетисті (Shrub). До цієї збірної групи належать усі рослини, що входять в інші групи та власне полуплетисті форми. Їх назвами можуть бути «шраби», «сучасні чагарникові» або «ландшафтні». Кущі цієї групи дуже пишні, виростають від 2 і більше метрів. Це рослина також довго цвіте, садять його з власним кореневищем або щеплять. Суцвіття складаються з квіток яскравих відтінків і великих розмірів. Грибні хвороби рідко вражають ці рослини, і вони добре переносять зиму.

Ремонтантні рослини, що досягають у висоту 2 м і більше, відносяться до сорту «Dortmund». Діаметр червоних плоских квіток з білою плямою в центрі становить не більше 8 см. Сорт «Lydia» відрізняється великими червоними, з жовтим вкрапленням, квітками. Ці слабомахровые квіти відрізняються запашним ароматом. Темно-червоні оксамитові квіти властиві сорту «Sympathie». Квітки, що відносяться до сорту «Westerland» мають помаранчевий окрас, запашний аромат, а самі кущі прямі і виростають не більше 1,5 м.

Сорт "Swany" фото
Сорт “Swany”

Грунтопокривні (Ground Cover, Bodendecker) відносяться до збірної групи. Висота цих сланких чагарників не перевищує 4 м. Їх листя – темно-зеленого кольору з блиском. Ці рослини відрізняються рясним тривалим цвітінням. Їх квітки бувають простими і махровими, невеликого розміру з запашним ароматом. Плоди і листя є декоративними. Представники це сорти добре переносять зиму і стійкі до різних захворювань. Як правило, ростуть на власному кореневище. Форми культивації – штамбова і кущова.

Золотистий центр дрібних, зібраних у суцвіття яскраво-рожевих квіток діаметром не більше 6 см характеризує сорт «Max Graf». Густомахрові чисто-білі квітки «Swany» зібрані в суцвіття і мають розмір від 5 до 6 см в діаметрі. Висота сланких чагарників близько 40 див. Сорту інших груп, застеляли грунт, також можуть входити сюди: Мініатюрні («Snow Carpet»), Поліантові («The Fairy»).

Висота цих розлогих майже сланких чагарників не більше 50 см. Квітки зібрані у великі суцвіття і пофарбовані в рожевий колір. Флорибунда («Yesterday») представлена дрібними напівмахровими рожевими квітками з червоними пуп’янками. Чагарник – розлогий і густий. Такі гібридні сорти як «Polareis», «Dagmar Hastrup», «Rotes Meer» і «Rosa Zwerg створювалися на основі троянди зморшкуватою.

Сорт "Pink Meidiland" фото
Сорт “Pink Meidiland”

Пейзажні або ландшафтні (Landscape Roses) є представниками групи сортів французької компанії «Мейян Стар Роуз» (Meilland Star Rose). В даній групі – почвопокривні троянди і полуплетисті. Їх ширина варіюється від 80 до 300 см, а висота – від 40 до 150 см. Рослини даного сорту рідко піддаються захворюванням, багаті квітками рожевого, білого і червоного кольорів. Сорти: «Pearl», «Red Meidiland», «Pink Meidiland», «Magic Meidiland», «Meidiland і т.д.

Сорт троянди паркові представлений старовинними та культивованими видовими трояндами (шипшини різного походження і старі сорти на їх основі). Рожеві кущі бувають невисокими прямостоячої форми, іноді їх розкинуті гілки набувають форму арок. Також можна зустріти лазять і плазують види і немов сплутані грудочки колючого дроту. Головною перевагою паркових троянд є невибагливість у догляді. Їх декоративні якості на високому рівні. А в порівнянні з більш культивированными трояндами вони мають безліч плодів, осінніх листів і запахів.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *