Троянди і догляд за ними

Троянди і догляд за ними фото

Квіти завжди вимагають належного догляду: своєчасного поливу, обрізки і підгодовування. Завдяки своєчасному і дбайливому догляду троянди довго будуть радувати Вас різноманіттям фарб, і насамперед такий догляд трояндам необхідний навесні. Також їх необхідно обрізати за всіма правилами, що сприятиме їх стрімкого росту і рясного цвітіння.

Догляд за трояндами навесні

Через два тижні після видалення укриття, коли бруньки вже набрякли, а листя не розпустилися, потрібно обрізати слабкі, хворі та сухі пагони, щоб посприяти зростанню молодих квіток. Однак необхідно пам’ятати, що у кожного виду троянд є свої методи обрізки. Наприклад, особливістю мініатюрних троянд є не тільки обрізування старих гілок, але і укорочення пагонів вдвічі.

Що ж стосується багатоквіткових троянд великих розмірів, то їх слабкі пагони підрізають над п’ятою-шостою брунькою, тоді як інші пагони залишають трохи довше. Найбільш сильні і здорові пагони залишають у витких плетистих троянд. Штамбові троянди, які зазвичай прив’язують до високих стовпів, краще розвиваються, коли у них залишають пліті довжиною приблизно 20 см, а всі інші пагони обрізають.
Троянди і догляд за ними фото
Шипшина і ґрунтопокривні сорти троянд потрібно підрізати тільки з естетичної точки зору. Такі сорти ґрунтопокривних троянд вибагливі у догляді, хоча вони ростуть добре:

  • «Heidekonigin»,
  • «Weisse Immensee»,
  • «Max Graf»,
  • «Alba Meillandecor»,
  • «Ice Meillandecor»,
  • «Ferdy»,
  • «Green Snake»,
  • «Euphoria».

На відміну від інших видів, вони легко переносять холодну пору року і менш схильні до різних захворювань. Ці невеликі повзучі квіти можна садити біля високих рослин на альпійській гірці, серед каменів і невеликих дерев, вверху стінки, що служить опорою і в якості прикраси водойми. Якщо зрізати деякі зав’язі, то троянди зростуть великих розмірів.
При висадці троянд навесні їх стовбурові пагони зрізують над 3-брунькою, а гілки над 6-й. Ті троянди, які були посаджені восени вперше, обрізають на наступну весну і змазують садовим відваром місце підрізування. Квіти, що мають властивість цвісти більше одного разу підрізають місці зів’ялих суцвіть на 4 листка нижче квітки. Щоб щеплені троянди не перетворилися в шипшину, ростуть з грунту пагони необхідно зрізати.

Як доглядати за розами. Особливості полива і удобрювання троянд

Перепрілий компост і гній можуть служити добривом для троянд. Один раз в 2-3 року ранньою весною або ж восени необхідно розкладати компост, змішаний з верхнім шаром грунту навколо кущиків для підгодівлі рослин.

Грунт навколо кущів троянд весь час повинен бути добре зволожений і ні в якому разі не повинен пересихати, тому своєчасний полив обов’язковий (розрахунок води: 20 л на 1 м2). Крапельне зрошення використовують у разі, якщо грунт є рихлим. Потрібно бути обережними при поливі кущів троянд в сонячний час: якщо полити листя, то у них може статися термічний опік і рослина загине.

Любителям троянд на замітку

Гармонійно виглядають троянди, які залишилися на зимовий період в м’ясистому околопліднику і можуть виконувати роль яскравою клумби. До того ж, вміст у них вітаміну С більше, ніж у лимоні, що говорить про корисність цих рослин. Можна висушити плоди троянд і робити з них соки, компоти або заварювати чай. Однак перед цим необхідно видалити колючі волоски з оплодня.

Догляд за розами відео

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *