Колодязь для водопостачання своїми руками: особливості, технологія

Хорошим джерелом води для заміського будинку є колодязь, на відміну від свердловини, якщо їм не користуватися довгий час, рівень води залишиться колишнім, так само як і якість. Конструкцію досить рідко очищати від сміття, що нагромадилося і інших опадів. Якщо мати бажання і вивчити правила споруди колодязя, то його можна вирити своїми руками.

Етап планування

Перш, ніж перейти безпосередньо до риття джерела водопостачання, необхідно вирішити ряд питань:

  • Рити або НЕ рити?

Не завжди зведення такої конструкції закінчується успішно і вигідно, тому в першу чергу потрібно вивчити гідрогеологічние умови, наприклад, на якому рівні знаходиться рівень грунтових вод, які особливості грунту і т. Д. Про цю інформації можна поцікавитися у сусідів, які мають колодязь .

Зверніть увагу, якщо глибина колодязної шахти буде більше 10 метрів, то раціональніше довірити роботи бурильникам.

Також, пам’ятайте, чисту воду, призначену для пиття, можна отримати, якщо вирити конструкцію до рівня артезіанських вод, якщо глибина буде менше, то воду застосовують тільки для технічних цілей.

  • Де рити?

Далі необхідно визначитися, на якому місці присадибної ділянки споруджувати колодязь. Поряд не повинно бути різних джерел забруднень – вбиралень, звалищ і т. Д. Забороняється будувати конструкцію ближче восьми метрів до фундаменту, інакше, з часом, грунт може почати руйнуватися.

Добре, якщо це буде чистий, трохи піднесений ділянку, щоб під час дощу, навколо колодязя, не було надлишків води.

  • Коли рити?

Копати конструкцію найкраще в кінці осені, саме в цей період випадає трохи опадів, а значить, рівень вод буде перебувати в межах мінімального значення. Взимку виконувати роботу не розумно, та й дуже важко, через смерзшегося грунту.

Що стосується літа і весни, то це не найкращі періоди, є ризик не докопати до потрібної глибини.

Особливості споруди колодязя

Існує два варіанти колодязів – дерев’яний і бетонний, технологія їх зведення трохи відрізняється. Більш докладно розглянемо покрокову інструкцію споруди бетонної конструкції, необхідно виконати наступні дії:

  • Викопуємо шахту, приблизна глибина 2,5-3 метра.
  • Встановлюємо кілька бетонних кільця, нижня обов’язково має бути з фільтром, зовнішню сторону покриваємо спеціальним герметизуючим складом.
  • Використовуючи болти, штирі або інші деталі, скріплюємо кільця між собою, щоб підвищити рівень міцності, надійності.
  • Поки кільця спираються на відвали, викопуємо під нижнім невеликі чотири поглиблення, поміщаємо в їх цеглини.
  • Прибираємо опори, щоб кільця самостійно осіли.
  • Аналогічним способом продовжуємо укладати кільця, підриваючи грунт, поки не доберемося до водоносного шару.
  • На дні колодязя влаштовуємо фільтр, щоб запобігти попаданню в воду сміття.

Описана технологія підходить тільки для неглибоких колодязів. Роботу необхідно виконувати з помічником, обов’язково слідувати інструкції, дотримуватися правил безпеки, одягати страхувальний пояс і захисну каску.

Бетонні колодязі, в порівнянні з дерев’яними, мають довгий термін служби, практичні, так і технологія їх будівництва не складна. На дно конструкції необхідно висипати шар піску або щебеню, таким чином, вирівнюється поверхня, і донний фільтр буде захищати воду від взмучивания.

Як бачимо, вирити колодязь цілком можливо своїми руками, то якщо сумніваєтеся в своїх силах, то краще звернутися за допомогою до професіоналів well-company, які швидко і якісно виконають роботу.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *