Посадка троянд навесні і восени

Посадка троянд навесні і восени фото

Посадка троянд навесні

Посадку троянд в середній смузі, з холодним кліматом, рекомендується здійснювати навесні, не раніше ніж прогріється грунт, приблизно до +10°С. За часовими термінами цей час настає наприкінці квітня – початку травня. Ґрунт як правило вже прогріється і мине небезпека сильних весняних нічних заморозків. Весняна посадка в першу чергу бажана для штамбових троянд.

Посадка троянд восени

Посадка троянд навесні і восени фото
Саджанець троянди

Краще троянди все таки висаджувати восени, особливо це стосується регіонів з м’яким кліматом. У регіонах з прохолодним і холодним кліматом , так само рекомендується осіння посадка троянд, якщо їх вирощують на зрізання, це забезпечить більш раннє цвітіння, першої та другої хвилі зрізу.

Осінню висадку в грунт слід проводити з середини вересня до середини жовтня. Не слід робити цього в більш ранні терміни, так як тепла погода восени несприятлива для саджанців тим, що можуть прокинутися сплячі бруньки. Якщо посадити троянди пізніше і буде холодна погода, то є ймовірність того, що саджанці не встигнуть добре вкоренитися і можуть значно постраждати від морозу, чи навіть загинути взимку.

Посадка троянд навесні і восени фото
Обрізка саджанця перед замочуванням

Вибір місця для посадки троянд

На ріст і цвітіння трояндових кущів, дуже сильно впливає тепловий режим грунту і повітря. Трояндам для гарного росту потрібна температура повітря +15-22 °С, наявність чистого повітря і відсутність протягів. Не варто проводити посадку троянд в низинних місцях, особливо з високим рівнем грунтових вод.
Найкраще місце для висадки королеви квітника – куточок саду де кущі весь день будуть знаходиться в півтіні, а не під прямими променями сонця. Особливо це важливо для жаркого полуденного часу дня.
Не варто економити площа під посадку, густі висадки троянд призводять до розвитку хвороб і проблем у догляді. Варто враховувати вже при посадці правила догляду за трояндами, а так само можливість їх укриття на зиму.

Посадка троянд навесні і восени фото
Замочування саджанців перед посадкою

Рекомендації з підготовки ділянки до посадки

Якщо на вашій ділянці земля родюча, то розрахунок глибини ями наступний: до довжини коренів додають 5-10 сантиметрів, так якщо у Ваших саджанців коріння довжиною 30 сантиметрів, глибина посадкової ями варто викопувати 40-45 сантиметрів. Діаметр ями, достатній для посадки рожевого куща становить близько 50 сантиметрів.
На родючих не виснажених ділянках верхній шар землі, на штик лопати, варто використовувати для приготування живильної суміші для заповнення ям при посадці.
Якщо ж Вам не дуже пощастило і земля на ділянці глиниста, то ями варто робити трохи глибше – 60-70 сантиметрів.

Посадка троянд навесні і восени фото
Підготовка посадкової ями

Саджанці троянди – підготовка до посадки

Перед тим, як висаджувати саджанці їх варто гарненько оглянути. При огляді варто видалити зламані або слабкі гілки і пошкоджені і відмерлі коріння. Все коріння потрібно підрізати приблизно до 30 сантиметрів. Якщо троянди саджають навесні, то пагони слід вкоротити, в залежності від виду троянд, так у чайно-гібридних і низькорослих поліантових троянд залишають по 2-3 бруньки на кожному пагоні, а у троянд флорибунда – 3-4 бруньки. Якщо ви хочете добитися раннього цвітіння високорослих троянд , їх пагони укорочують на 10-15 см. Ґрунтово-покривні троянди обрізки не вимагають, у цього виду троянд обов’язково потрібно оновити зрізи коренів. У таких видів як: плетисті крупноквіткові, паркові, полуплетисті і штамбові троянди перед посадкою трохи вкорочують коріння і видаляють слабкі і зламані верхівки пагонів. Якщо ж проводити посадку восени у всіх саджанців роблять легку щадну обрізку.

Посадка троянд навесні і восени фото
Посадка саджанця

Так само перед посадкою коріння всіх саджанців на 2 години ставлять у воду, можна так само замість води використовувати розчин будь-якого корнеобразуючого регулятора та стимулятора росту (гумати).
Якщо Ваші саджанці підсохли , внаслідок неправильного зберігання, їх потрібно замочити у воді на 12 годин, а якщо сильно вже підсохли – опустіть у воду разом зі стеблами. Якщо ж ви придбали саджанці з упакованою кореневою системою, прибирати упаковку не варто, просто полийте їх.

Якщо Вам подарували особливо красиву троянду, знайте, у Вас є можливість розповсюдити її, докладніше про те, як це зробити читайте в статті розмноження і посадка троянд живцями.

Як правильно садити троянди

Саджанці слід висаджувати при температурі повітря від 0 до +7 °С. Перед посадкою їх слід тримати в темному прохолодному місці, зволожуючи коріння кожні 10 днів.

Посадка троянд навесні і восени фото
Добре поливаємо кущ після посадки

Підготовкою ям для висадки слід зайнятися заздалегідь. Стандартні розміри ями для родючого ґрунту : глибина – 45-50 см, ширина-50 см; для важкої глинистого ґрунту – глибина-60-70 см, ширина-50 см.

В яму на дно слід насипати підготовлену заздалегідь поживну суміш з грунту і перепрілого гною, компосту або перегною. Але не забувайте присипати добрива шаром грунту, так як вони не повинні контактувати з корінням рослини.

Коріння перед посадкою підрізають, і замочують у воді або розчині корнестимулирующих препаратів на 2 години.

Посадка троянд навесні і восени фото
Закриваємо саджанець землею на 2 тижні

Саджанець висаджують, таким чином, щоб щеплення була заглиблена на 5-10 сантиметрів нижче рівня ґрунту, а перед посадкою з місця заглиблення очищають віск, якщо такий є.

Саджанець опускають в яму і гарненько засипають родючим ґрунтом. Грунт навколо саджанця втоптують і злегка утрамбовують , а потім добре його поливають. Ці процедури потрібні для видалення залишків повітря навколо коренів, а так само для більш тісного контакту коріння з ґрунтом.

Саджанець засипте вологою землею, так щоб утворилася гірка. Цю гірку можна прибрати через два тижні коли рослина приживеться.

Посадка троянд навесні і восени фото
Укорінені саджанці

Тепер, коли саджанець прижився і землю осіла, можна зробити обрізку залежно від сортових і видових рекомендацій.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *