Розмноження і посадка троянд живцями

Розмноження і посадка троянд живцями фото

Живцювання троянд з букета

Роза подарована на свято може радувати Вас своїм цвітінням досить тривалий час, якщо Ви вирішите виростити з її черешка рожевий кущ. У цьому немає нічого складного, ця стаття розповість Вам, як правильно впоратися з цим завданням. Як садити троянди живцями розповість Вам ця стаття.

Варто сказати відразу, що для такого вирощування найкраще підійдуть троянди, які виросли у Вашому регіоні.

Живцюванням троянд з букета можна займатися в будь-який час року, але більш підходящим для цього вважається – кінець весни і початок літа. В цей час пагони троянд активно йдуть у ріст.

Заготівля живців з букета

Розмноження і посадка троянд живцями фото
Заготівля і нарізання живців з букета

Для заготівлі живців потрібні стебла свіжих квітучих троянд. Ці троянди перед живцюванням слід протягом деякого часу витримати в чистій воді, для того, щоб вони добре набрали вологу і дозріли для живцювання.

Можна поступити таким чином: у той час коли троянди стоять у Вас у вазі, кожен вечір опускати їх у відро з водою. Але тут дуже важливо занурювати їх у воду повністю, але так, щоб бутони навіть не торкалися води. Вранці можна знову ставити у вазу, підрізаючи кінчики стебел не більше ніж на сантиметр.

Таке замочування потрібно проробляти поки не почнуть облітати пелюстки. Обпадання пелюсток говорить про те, що визріли пагони для живцювання.

Нарізання живців з куща

Розмноження і посадка троянд живцями фото
Нарізання живців з куща

Розмножувати живцями можна і кущові троянди. Для заготівлі черешком краще всього підійде серпень. На хороших, не пошкоджених шкідниками кущах слід вибрати сильні гілки з приросту поточного року, але не варто використовувати для живцювання самі молоді пагони. Пагон повинен бути добре визрівшим. Держак повинен являти собою частину пагону з трьома листками. Нижні листя слід видалити, а на черешку залишити тільки верхній лист.

Нарізання живців з букета

Нарізати живці троянд слід дуже гострим ножем, щоб не зім’яти тканини стебла. На кожному черешку залишаємо дві бруньки. Нижній зріз слід робити косим і розташовувати під брунькою на відстані не більше 1 см. Верхній зріз слід робити прямий, на 3 см вище бруньки.

Розмноження і посадка троянд живцями фото
Висадка живців в горщик

Як і при нарізці живців з куща, слід видалити зайві листя, інакше листя будуть випаровувати багато вологи, заважаючи вкорінення живця. І так нижній лист повністю зрізують, а верхній обрізають наступним чином: лист троянди складається з п’яти листочків, з яких залишають два, які в свою чергу обрізають на одну третину кожен.

Вибір місця і підготовка грядки

Розмноження і посадка троянд живцями фото
Висадка живців в грунт

Перед укоріненням потрібно підготувати грядку. Для цього виберіть в саду тінистий або полутінистий куточок. Землю слід ретельно перекопати, вибрати всі бур’яни . Так само слід додати трохи перегною, річкового піску і подрібненого гною. Використовуючи таку земляну суміш можна вкорінювати живці троянд і в горщиках на підвіконні.

Укорінення живців троянд

Розмноження і посадка троянд живцями фото
Тепличка в горщику

Способи вкорінення живців однаковий і для троянд з букета і для кущових троянд.

Живці встановлюють вертикально, занурюючи в грунт до нижньої бруньки. Потім стебло добре поливають і накривають півтора-літровою банкою або обрізаної пластикової пляшкою, створюючи над стеблом теплицю. При висадці в горщик процедура аналогічна.

При підсиханні грунту, поливати потрібно не порушуючи цілісність теплички, по краях банки.

Розмноження і посадка троянд живцями фото
Тепличка на грядці

Температурний режим для вкорінення повинен бути наступний: вдень від 25 до 30 °С, а вночі не нижче 18 °С. При такому температурному режимі, у рослини добре утворюються коріння, і рослина буде розвиватися нормально.

Укорінення живців троянд може тривати близько 3-4 тижнів. Про успішність вкорінення можна сказати коли з верхньої бруньки почне відростати молодий пагін.

Підготовка до висадки в грунт

Укорінене рослину потрібно поступово привчати у умовами навколишнього середовища. Для цього потрібно провітрювати теплицю починаючи від декількох хвилин в день , поступово збільшуючи час провітрювання. А через пару тижнів банку слід прибрати зовсім.

Розмноження і посадка троянд живцями фото
Укорінена рослина в горщику

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *