Сховаємо троянду від морозу. Підготовка троянд до зими.

Сховаємо троянду від морозу. Підготовка троянд до зими. фото

Троянди догляд восени і підготовка до зими.

Троянди вимагають особливої підготовки до зимового сезону. Підготовчий сезон необхідно починати з того дня, як придбано посадковий матеріал. Рекомендується вибирати морозостійкі сорти, безумовно, здорові саджанці з закритою кореневою системою і щеплені на підщепі троянди в обов’язковому порядку.
Для троянд потрібно вибрати досить комфортне місце, де вони будуть захищені від протягів, особливо від північних і північно-східних вітрів. Місце повинно бути добре освітленим і достатньо просторим, щоб на зиму легко було укутувати кущі, а влітку вільно прополювати і робити обрізання і природно поливати. У тіні троянди практично не цвітуть і дуже погано переносять зиму.
Сховаємо троянду від морозу. Підготовка троянд до зими. фото

Підготовка троянд до зими починається з весни

Для повноцінного росту і розвитку, квітам необхідно мати певний запас мінералів і поживних елементів. Якщо трояндовим кущах не вистачає світла і тепла, то накопичення поживних речовин сповільнюється. Тому для троянд рекомендується створювати оптимальний режим світла і тепла, а так само не забувати про правила догляду за ними.

Гумусний грунт найбільш підходящий варіант для нормального розвитку зростання, так як троянди своєчасно отримують необхідне харчування, в кожен вегетативний період.
Для вирощування троянд застосовується своя спеціальна агротехніка, при дотриманні якої правильно підготовлена до зимового сезону троянда може благополучно пережити зиму навіть без укриття. В зими з сильними морозами або зовсім без снігу, троянду краще укутувати. Тому з ранньої весни, садівник повинен готувати троянду до правильного зимованию.

Підгодівля троянд для хорошій зимівлі

Навесні необхідно живити троянду комплексними добривами, до складу яких входить азот, який відповідає за швидкий ріст пагонів. Фосфор, який також входить до складу комплексних добрив, забезпечить повноцінне цвітіння. Чим краще підгодовується троянда, тим пишніше кущ розростається, а сформовані на початку сезону молоді пагони встигають дозріти до настання холодів.

Сховаємо троянду від морозу. Підготовка троянд до зими. фото
Внесення азоту припиняється з першої половини серпня, так як ростуть і розвиваються троянди не встигнуть підготуватися до зими і загинуть. В цей серпневий період проводиться перша зміцнююча підгодівля для коренів спеціальним розчином. В 10 літрах води розлучається 25 г суперфосфату, 10 гр сірчано-кислого калію і 2,5 гр борної кислоти. Розчину в такому обсязі вистачає на обробку чотирьох квадратних метрів розарію.
Друга підгодівля коренів проводиться в першій половині вересня наступним розчином: 15 гр суперфлсфата і 16 гр. монофосфату калію, розведених в десяти літрах води. Але краще зробити позакореневе підживлення цими ж розчинами, але знизити концентрацію в три рази.

Сховаємо троянду від морозу. Підготовка троянд до зими. фото

Гранульоване добриво «Осіннє» дуже підходить для вересневого підживлення троянд. Також у першій половині вересня припиняються роботи по перекопуванню і розпушуванню грунту між рожевими кущами. Це робиться для того щоб не будити бруньки, які до цього періоду знаходяться в «сплячому» стані.

Роза дуже вимоглива до води, тому їй необхідно забезпечити оптимальний поливний режим. Не слід робити це занадто часто. При частому поливі біля кущів розвивається поверхнева коренева система, яку не важко зачепити при розпушенні грунту, а взимку її пошкоджують морози. Самий оптимальний режим для троянд – це раз на тиждень, дозою до 15 літрів води на кущ. Перед внесенням добрив рекомендується рясно полити троянду, так як рослини добре засвоюють поживні елементи в розчиненому вигляді. Полив зазвичай припиняють в середині вересня, щоб не почали рости нові пагони. Сухий грунт краще підходить для зимівлі.

Починаємо осінню підготовку до зимівлі троянд

Раніше підготовку троянд до «зимової сплячки» починали до кінця вересня. Але при теперешніх змінах клімату, троянди почали цвісти майже до кінця жовтня. В такому випадку можна зрушити підготовчий період максимум на два тижні, враховуючи при цьому мікроклімат і розташування саду.
Сховаємо троянду від морозу. Підготовка троянд до зими. фото

Способи зимового укриття троянд діляться на дві групи

Один з них насипний пагорб, який вважається найпоширенішим серед садівників. Перед тим як почати підгортання, необхідно видалити з кущів квіти, листя і ту частину пагонів, які не встигли одеревеніти до зими. Можна також зрізати всі квітки та пуп’янки, для підвищення загартування рослин, шляхом запобігання зайвої витрати поживних елементів. Поверх куща насипають пухкий сухий грунт. Після чого утеплюють такими матеріалами як, листя, тирса, та ін. Не рекомендується брати землю для підгортання з міжрядь, так як цим можна пошкодити горизонтальні корені, які викличуть зниження продуктивності троянд і будуть гальмувати зростання кущів. Крім цього в поглибленнях, що утворилися після рясних дощів залишається вода, яка часто застоюється там і замерзає, ушкоджуючи коріння ще більше. Для цих цілей найкраще використовувати окремо заготовлену землю.

Сховаємо троянду від морозу. Підготовка троянд до зими. фото

Другий спосіб називається повітряно-сухим. Кущі троянд утеплюються за допомогою каркаса, зробленого з металевого дроту у вигляді решіток з осередками, розмір яких становить 40 см. Утеплювальний матеріал, яким обгортають каркас не стосується пагонів, так як розташований на висоті до 50 см. Цей спосіб названий повітряно-сухим, оскільки він являє собою не тільки водонепроникне укриття для кущів, але в ньому ще й зберігається повітряне середовище, що оточує пагони. Для цього методу використовуються такі види матеріалів, як поролон, пенопаласт або очеретяні мати.

Перед тим як ставити утеплювальний каркас, кущ необхідно обробити проти грибкових хвороб і шкідників, активний період яких починається саме взимку. Потім встановлюють каркас, який зверху і з боків покривають утеплювальні матеріали, а потім необхідно зверху приробити поліетиленову плівку, для захисту кущів від дощу. Плівку треба закріпити з боків каркаса, щоб її не зірвав вітер. Торцеві сторони залишаються відкритими і закриваються тільки при температурі -15 °С. Обробка і утеплення проводиться в суху погоду.

Сховаємо троянду від морозу. Підготовка троянд до зими. фото

При такому способі укриття троянди добре перезимовують. Каркас зручний тим, що він дає можливість провітрювати троянди, що сприяє їх оздоровленню. Пагони добре зберігаються і в майбутньому можна зробити їх акуратне підрізування.

Коли настає весна і починається відлига, троянди необхідно як слід провітрити. Якщо ви скористалися повітряно-сухим способом утеплення, то вам треба буде тільки злегка підняти матеріал і впустити всередину каркаса свіже повітря. Над трояндами необхідно залишити трохи матеріалу, щоб їх притінити до того моменту поки не припиняться нічні заморозки. Каркас знімають після того як набухнуть бруньки і повністю розмерзнеться грунт. Слідом потрібно приступити до обрізки.

Такий спосіб укриття дуже надійний і досить економічний, тому що утеплювальні матеріали можна користуватися кілька сезонів.

Підготовка до зимівлі плетистих і полуплетистих троянд.

Щоб підготувати до зими плетисті і полуплетисті троянди, їх треба зняти з опори і відрізати найслабші з гілок. Потім гілки потрібно зв’язати і вкласти в основу куща, яке попередньо підгортають і вкривають ялиновим лапником.

Сховаємо троянду від морозу. Підготовка троянд до зими. фото

Можна ще пригнути їх і зафіксувати в такому положенні за допомогою увіткнутих у землю дерев’яних кілків. Зверху гілки вкрити лапником і засипати сухим листям. У тих регіонах, де зими бувають відносно м’якими, цей вид троянд утеплюють прямо на опорах. У цьому випадку лапник фіксується на пагонах і опорі за допомогою шнура і потім обмотується агроволокном.

Підготовка до зимівлі штамбових троянд.

Для утеплення штамбових троянд існують два способи. При першому – кущ без листя відв’язується від опорного кола, потім подкопуваеться земля, з тієї сторони, куди планується нахилити штамб. Після чого штамб акуратно пригинається до землі, і фіксуються кілками або рогатинами. Стовбур троянди обертається лапником, який фіксується шнуром. Підстава і крона куща засипається ґрунтом. З особливою ретельністю укутуються місця щеплень. Зверху все засипається листям або закутується лапником. При використанні другого способу – від стовбура риється траншея, глибиною до 20 см, куди і укладається штамбова троянда цілком. Для крони риється поглиблення потрібного розміру. Зверху траншея засипається землею і утеплюється лапником.

Сховаємо троянду від морозу. Підготовка троянд до зими. фото

Потім встановлюються кілочки для орієнтації.
Наприкінці варто сказати, що ідеальних способів для утеплення троянд на сьогоднішній день не існує. Дуже багато чого залежить від майстерності і досвіду квітникаря, наявності якісних утеплювальних матеріалів. Так само слід враховувати погодні умови, морозостійкість троянд і їх здатність пригинатися до землі. Найнебезпечнішими для троянд є так звані чорні морози (морози без снігу) при яких може замерзнути не тільки надземна частина куща але і підземна.
Рішення приймається індивідуально, але рекомендується випробувати кілька способів, щоб у майбутньому обрати найоптимальніший.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *