Плетисті троянди

Плетисті троянди фото

Говорячи про плетисті троянди, наша уява видає нам романтичний образ чудових гірлянд квітів, спадаючих вниз, служачи прикрасою огорож, стін і арок, і благоухая солодким ароматом.

Цей вид троянд не має подібності з представниками інших витких рослин. Їм не властиві вусики клематиса і винограду, «присоски» плюща і пагони ліан. Даний вид троянд буде витися в тому разі, якщо цьому посприяти: підв’язувати і направляти пагони. Догляд за такими сортами троянд не відрізняється від звичайного догляду за трояндами

Вирощування плетистих троянд у саду справа не більш складне,ніж вирощування звичайних троянд, але все ж існують деякі особливості.

При посадці плетистих троянд кущі слід розташовувати на деякій відстані, щоб довгі батоги можна було укласти на зиму для укриття.

Грунт при посадці бажана суглинних і родюча, а в якості добрива краще перепрілого гною і не знайти, так само бажано уникати застою води.

Для посадки плетистої троянди необхідна хороша яма розміром десь 50 х 50 см. Невелику частину землі перемішують з відром перегною і відром піску, додають трохи добрива і висипають гіркою на дно ями. Далі опускають саджанець , розпрямивши всі корінці і засипають землею. Землю добре втоптують і добре поливають. Перед посадкою саджанці дезінфікують в розчині мідного купоросу.

Садити троянди краще всього ранньою весною, поки не розпустилися бруньки.

З настанням літа плетисті троянди потребують поливі і підгодівлі, також земляний ком слід періодично рихлити і видаляти бур’яни.

Восени потрібно підготувати троянди до зимівлі. Дрібні гілочки обрізають, батоги знімають з опор укладають на землі, і притискають. Далі потрібно зв’язати їх в пучки і обприскати залізним купоросом. З настанням холодів на трояндах видаляють листя, вкривають целофаном і дошками. Коли випаде сніг, нагрібають його гіркою над трояндами.

Сніг розтанув, земля прогрілася та укриття можна знімати, за термінами це можна зробити в кінці березня-на початку квітня. Перший час стебла потрібно берегти від сонячних опіків. Троянди провітрюють, обсушують, гартують сонцем, якщо є цвіль то стебла потрібно промити мідним купоросом.

Після такої обробки плетисті троянди готові до підв’язці на опорах.

Троянди плетисті сорти

Троянди плетисті сорту фото

Кількість видів плетистих троянд велике. Троянди з групи «Рамблер» відносяться до одних з найбільш популярних. Довжина їх гнучких сланких пагонів іноді досягає 5 м. Ці рослини, подібно ліанах, закутують стовбури старих дерев у романтичну вуаль. Дугоподібні пагони на початку літнього періоду покриваються густо зростаючими маленькими квіточками. Цвітіння триватиме близько 30-35 днів, тим самим, створюючи пишність навіть в невеликому саду і благоухая приємним ароматом.

Троянди сорту «Metanoia» відрізняються великими лососевими квітками. Їх цвітіння починається в червні. Листя цих рослин мають блискучі, яскраво-зелене листя. За ними цвітуть сорт «Indigoletta», характеризуються лілово-блакитними квітками і «Bukala», що мають оранжеве забарвлення.

Більшість сортів троянд «Рамблер» добре переносять зиму без укриття і стійкі до захворювань. Однак деякі сорти страждають від борошнистої роси.

Плетисті сорти чайно-гібридних троянд або клаймбер (climbing) поділяються на дві групи: грандифлора (крупноквіткові), що відрізняються довгими бутонами (пізніше вони розпускаються у витончені квітки) і флорибунда (дрібні прості і махрові квітки цього сорту зібрані в суцвіття зонтичної або кистевидной форми в кількості від 5 до 15 штук). Необхідно направити кілька пагонів в горизонтальне положення для того, щоб кущ не здавався голим знизу. Це створить враження добре квітучого куща, який рясніє квітками в рівній мірі по всій його довжині.

Троянди плетисті сорту фото

Троянди сорту «Climber New Dawn» відноситься до плетистым і відрізняється великими квітками. Ці квіти є популярними серед любителів троянд, тому що всі її істота (махрові квітки ніжно-рожевого кольору, потужні пагони, блискучі листя і приємний запах) є втіленням прекрасного.

Троянда «Climber Paul Scarlet» відноситься до найбільш витривалим серед плетистих троянд. Червень – це місяць, коли починається цвітіння її великих тепло-червоних квіток з яблучним ароматом. Повторне цвітіння у листопаді відроджує своєю яскравістю збляклий сад.

Представники сорту «Climber Penny Lane» сприятливо виносять затінення і мають гнучкі пагони. Згодом кремові квітки махрові з легким рожевим відтінком набувають майже білий колір. Їх дивний ніжний солодкий аромат створює враження запашного саду.

Троянди плетисті сорту фото

Дивовижні квітки сорту «Climber Santana» можуть наповнити присадибна ділянка емоційною енергією. Їх цвітіння починається в червні і триває до заморозків. Чистота, ніжність і чарівність цих великих малиново-червоних махрових квіток, густо покривають кущ, прямо-таки заворожує.

Те, що ці рослини довго цвітуть і добре переносять зиму, є дуже зручним для наших квітникарів.

Атрибут квітучої стіни і альтанки

Сорти плетистих троянд бувають одноразово і багаторазово квітучими. Представники сорту «Рамблер» відносяться до одноразово квітучим і починають своє цвітіння вже в червні-липні місяці. Ростуть дуже швидко, їх максимальна висота близько 5-6 м. Ці рослини служать чудовою прикрасою пергол і альтанок з допомогою своїх м’яких і гнучких пагонів.

Троянди, що відносяться до багаторазово квітучим, в основному не виростають вище 2-3 м. порівняно з однократно квітучими трояндами їх пагони твердіше і менш гнучкі. Цвітіння відбувається з липня по листопад. Найкраще місце для висаджування – поблизу стін.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *