Вирощування хост з насіння, деленок і живців. Методи догляду за хостами.

Вирощування хост з насіння, деленок і живців

Невибагливий тіньовитривалий багаторічник з декоративним листям – хоста, посадка якії проводиться з дотриманням деяких нюансів, викликає чималий інтерес у садівників. Декоративність листя, їх форма, величина, забарвлення, збереження унікальних сортових ознак залежать від умов зростання квітки.

Вибір місця для посадки хост

Вибір місця для посадки хост

На комфортних ділянках хости виростають до 20 років. Їх саджанці, поступово набираючи силу, перетворюються в красиві розлогі кущі. Ідеальне місце для посадки хост – куточки саду з півтінню, укриті від протягів. Однак густа тінь підходить не кожному сорту квітки.

Рослинам з яскравою листям, білими і жовтими вкрапленнями необхідно більше світла. Їх висаджують у містечках, куди опівдні опускається легка тінь, а вранці і ввечері проникає достатньо сонячних променів. Це дозволяє зберегти сортові особливості рослин. Форма, забарвлення та величина листків у них залишається незмінною.

Під посадку блакитних сортів хост відводять зони з густою тінню. Вони чудово розвиваються на ділянках, освітлюваних сонцем всього 2 години в день. В сильно затінених місцях багаторічники ростуть повільно. Виростаючи, вони перетворюються в досить високі, розлогі кущі з великими інтенсивно забарвленим листям. На сонячних ділянках листя цих сортів дрібніє, змінює забарвлення. Красиві сизо-сині або фіолетові відтінки стають зеленими.

Грунт

Хости воліють рости на досить увлаженных, збагачені гумусом, дренажированных грунтах. Ідеальні для їх розвитку нейтральні легкі суглинки. Збіднений грунт перед садінням цього многолетника збагачують перегноєм, піском, добривами та препаратами, що активують ріст квітів.

Допустима посадка хост на ділянках з піщаними грунтами. У цьому випадку відзначають дві особливості у рослин. У них спостерігається уповільнений ріст і поганий розвиток кущів. Зате листя набуває більш інтенсивне забарвлення.

Непридатні для культивування цих квітів важкі суглинки і заболочені місця. На ділянках з застояною водою коренева система загниває. Рослини уражуються хворобами.

Посадка хост

Садівники практикують 3 способи розведення хост. Квітка вирощують з насіння. З осені нарізають живці і висаджують їх у квітники. Навесні і восени кущики розбирають на деленко. Відбирають здорові розетки і садять їх на постійне місце зростання.

Вирощування хости з насіння

Вирощування хости з насіння

Посадка хости насінням – заняття клопітка. Насіння цієї квітки погано сходить (проростає не більше 70-80 % посадкового матеріалу). Тому садівники перед посівом, який виробляють в перших числах квітня, насіння піддають стратифікації та їх обробляють стимуляторами росту (витримують в розчині епін, циркон або в іншому засобі).

Для вирощування розсади необхідний стерильний матеріал (суміш перліту, торфу і вермикуліту), не уражений грибками і патогенами. В іншому випадку саджанці виростають кволими і болючими.

Посадочні контейнери витримують в розчині марганцівки. На дно продезінфікованих ємностей засипають дренаж і субстрат. Грунт рясно поливають, розподіляють по ній насіння, поверх них насипають 7 мм ґрунтосуміші. Землю трохи утрамбовують, що сприяє збереженню вологи.

Контейнери накривають ПВХ-плівкою. Насіння при температурі +18-250С проростають на 14-21 день. Розсаду оберігають від прямого попадання сонячних променів, помірно поливають, не допускають появи конденсату.

Вирощування хости з насіння

Пікірувати саджанці по горщикам починають, коли з’явиться пара листочків. Паростки поміщають в поживний ґрунт, присипану піском. Зволожують грунт методом нижнього поливу. Горщики з квітами поміщають в контейнер з високими бортиками, залишають їх там до повного промочування грунту.

Після пікірування розсаду гартують, забираючи з неї ПВХ-плівку. Через 7 днів її перестають вкривати зовсім і починають виносити на вулицю, якщо температура досягає +180 С.

Розвиток розсади протікає повільно. Кущики знаходять декоративність тільки на 3-4 рік. Якщо виконана посадка насінням, хоста нерідко втрачає властиві ознаки сорту.

Як правильно висадити розсаду, деленко і живці

Квітник перед висадкою перекопують, піднімають його над рівнем ґрунту на 10-15 сантиметрів, що дозволяє поліпшити аерацію грунту. Лунки засипають дренажним матеріалом і шаром перегною з додаванням мінеральних добрив.

Коренева система кольорів розростається в горизонтальному напрямку. Чим більше величина лунки, тим краще розростеться кущик. Розетки або розсаду дрібних і середніх видів висаджують на відстані 30-60 сантиметрів. Деленко великих сортів садять, відступаючи по 80-100 сантиметрів.

До посадці хост приступають, у травні, коли мине загроза заморозків. Розсаду перед садінням рясно поливають. Грудка землі дбайливо перевалюють з контейнерів у лунку, обережно обсипають з його боків субстрат, звільняючи корінці. Заглиблюють розсаду на 2-3 см відносно рівня грунту. Присипають грунтом, уникають її і добре поливають. Розсипають мульчу навколо саджанця.

Як правильно висадити розсаду

На розетки кущики ділять в травні або вересні. Якісним саджанцем вважають 1-2-річну деленку з розвиненими бруньками. У розеток прибирають засохлі, загнилі, пошкоджені і коріння. Знезаражують кореневу систему в розчині марганцівки. Корінці деленок дбайливо розправляють по лунці, присипають їх землею, яку легенько ущільнюють. Стежать за тим, щоб вершинка нирки залишилася над поверхнею землі.

Як правильно висадити розсаду

Живцюють хости в травні-липні. Живці нарізають з молодих, легко відокремлюваних пагонів. Для зниження випаровування листя зрізають наполовину. Живці, пересажанные у грунт, спочатку в’януть. Але через 2-3 дні вони приходять у нормальний стан.

Догляд за хостами

Декоративні квіти – хости, посадка і догляд, за якими нескладні, чудово виглядають в різних садових аранжуваннях. Доглянуті пишні кущі утворюють гармонійні композиції. Щоб багаторічники добре росли, садівники стежать за їх розвитком.

Восени грунт навколо хост мульчують. Мульча поповнює нестачу поживних речовин. Компост завтовшки 5-6 сантиметрів піднімає квітники над рівнем землі, покращуючи їх дренажні властивості і аерацію.

Підживлення

Хости чуйна на підгодівлю добривами. При правильному внесення поживних речовин рослини швидко розростаються, утворюючи пишні кущі з великим листям. Підгодовують багаторічники мінеральними добривами і органікою.

При внесенні мінеральних добрив не стараються. Їм відведена роль вітамінних добавок. Кущики підживлюють азотом, калієм і фосфором. Первинну підгодівлю мінералами роблять у квітні, коли біля кущів інтенсивно відростає листя. Повторно добрива вносяться на кінець травня. У середині липня проводять заключну підгодівлю мінеральними добавками.

Добрива вносять, рясно полив кущі, або після випадання опадів. Вода розчиняє мікроелементи, що допомагає квітам їх легко всмоктати і швидко засвоїти. Кристалики добрив розподіляють біля кореневої системи, не дозволяючи їм потрапляти на листя.

Органіка – основа харчування хост. Її додають восени, коли виконують мульчування. Органічні добавки підвищують структуру ґрунту і збагачують його поживними елементами.

Полив хост

При посадці хост та подальшому догляді за ними особливу увагу приділяють поливу. Потемнілі кінчики листя сигналізують про дефіцит вологи. Велика листя випаровує вологу у величезній кількості. З цієї причини хости здатні відчувати дефіцит води. Але і на ділянках із застоєм води квіти починають страждати, їх вражають хвороби і паразити. Для нормального існування їм необхідна помірно вологий грунт.

У посушливі періоди кущики обов’язково поливають методом дощування у кореневої системи. Грунт намагаються пролити на 15 сантиметрів вглиб. Полив проводять у ранкові або вечірні години, намагаючись, щоб крапельки води не потрапляли на листя. Квітники з піщаним грунтом у спеку поливають щодня.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *