Доріжки в саду: дизайни, які здивують ваших гостей

Доріжки в саду

Сад — місце відпочинку на лоні природи й справжня творча майстерня для наших ідей. Тому і затишок в саду такий важливий. І садові доріжки в цьому сенсі сприймаються як і самостійний елемент дизайну, так і практичний спосіб швидко дістатися до потрібних куточків. Тому пропонуємо декілька сучасних ідей по облаштуванню стежок: надихайтеся і творіть!

Натуральний камінь

Окрім того, що це виразний і благородний матеріал, він ще екологічний і довговічний. Залежно від побажань обирають світлий або темний камінь, використовуючи мармур, базальт, граніт, піщаник і вапняк — вони підходять для будь-якого дизайну. Ефектно виглядають доріжки, якщо між каменями викласти землю і висадити газон. Чудова комбінація каміння із галькою. Головне пам’ятати, що при укладанні натурального каменю, хоча б одна частина стежки повинна бути рівною.

Мозаїчна плитка

Після ремонту часто залишаються шматочки керамічної плитки — не поспішайте її викидати. Придбайте ще садову плитку, і у поєднанні з керамічною зробіть з них стежку-мозаїку. В додаток, спробуйте використати кольорове скло; маленькі камінчики, пофарбовані в різні кольори. Трохи фантазії, творчості, старання — і ваша мозаїка перетвориться на неймовірні орнаменти й цілі сюжетні картини.

Галька

Незвично й креативно виглядають доріжки, викладені галькою. За її допомогою можна створювати візерункові доріжки. Незважаючи на те, що такий матеріал простий у виготовленні, вона потребує уважності й кропітливої роботи. Адже щоб створити візерунки, заздалегідь треба продумати орнамент і підібрати, необхідні за розміром і формою, камінчики. Зазвичай їх шукають біля річок, морів, озер.

Деревина

Такі доріжки важко назвати довговічними, але сучасні технології дозволяють обробити деревину так, що вона зберігає свій початковий вигляд протягом довгого часу. Тому одразу слід подбати про обробку доріжки антисептичними й водовідштовхувальними засобами. Ідеальним варіантом деревини буде або дуб, або модрина. Перевагами таких доріжок є екологічність, різноманітність ідей, швидке висихання і, звичайно ж, привабливість.

Альтернативні матеріали

Оригінально і творчо виглядають доріжки із підручних матеріалів. Такий варіант чудово підійде для тих, хто хоче проявити фантазію, зробити свою садибу несхожою на інші, не витрачаючи на це багато коштів. Пластикові пляшки стануть дешевим бордюром, а пробки спробуйте використати для доріжки. А можливо у вас накопичилося багато різноманітних камінчиків, старих пеньків, дощок — з них можна створити стежку, яка здивує ваших рідних і гостей.

Отже, варіантів дизайну — надзвичайно багато. Головне — це визначитися з матеріалом, з якого буде викладена доріжка. Підбирайте його таким чином, щоб він підходив під дизайн вашого саду, був безпечним і практичним, збігався із вашими фінансовими можливостями і, звичайно ж, подобався.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *