Боротьба з набридливим колорадським жуком

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Мабуть, такий шкідник як колорадський жук не потребує у своєму поданні, оскільки він набридає дуже багатьом городникам. Гаразд би просто набридав, так якщо не вживати заходів по боротьбі з колорадським жуком, то від картоплі просто не залишиться нічого.

Цей шкідник відрізняється високою плодючістю, витривалістю і ненажерливістю, які також характерні для не менш серйозного шкідника — капустянки. Те, що комаха відкладає яйця із зворотного боку листків ні для кого не новина. Кожен городник використовує своїм методи боротьби з жуком – хто збирає, хто тисне яйця, хто використовує різну хімію або вдається до народних засобів боротьби, також висаджують стійкі сорти картоплі. У нашій статті спробуємо докладніше висвітлити, як боротися з колорадським жуком.

Боротьба з набридливим колорадським жуком

Колорадський жук на картоплі?

У багатьох колорадський жук асоціюється тільки з картоплею. Але насправді ж з особистого досвіду можу сказати, що цей шкідник відмінно себе почуває також на баклажанах, помідорах. Основною культурою, на якій паразитує “колорад” все ж є саме картопля. Комаха дуже добре помітно в період бутонізації і цвітіння зазначеної культури. До речі якщо цікавлять матеріали по вирощуванню картоплі, то з ними можна ознайомитися в статті по посадці картоплі. В означений період часу – бутонізація та цвітіння всі сорти картоплі найбільш вразливі до різних впливів, у тому числі і шкідників.

Чому всі так прагнуть захистити картоплю від колорадського жука? Якщо він об’їсть бадилля під час цвітіння, наприклад до 45 %, то урожай знизиться на 30 %. А цього ох як не хотілося б. При більш високому відсотку пошкодження бадилля втрати в урожаї будуть складати більше половини всього врожаю.

Методи боротьби з колорадським жуком

До вищесказаного можна додати тільки одне – з жуком потрібно боротися і головне питання у всіх овочівників – як? Перш за все, починаючи з ранньої весни при достатньому прогріванні ґрунту потрібно трохи висадити пророслої картоплі. Також необхідно розкласти по ділянці розрізаний картоплю. Після того, як “колорад” збереться на приманках їх потрібно знищити. Одним з методів боротьби з колорадським жуком на картоплі є присипання землею кущів картоплі, коли він тільки сходить. Зазвичай така процедура проводиться в травні-червні. Стосовно ранніх сортів картоплі, то його потрібно присипати саме при масовій появі сходів, пізніше не варто. Що стосується середньо – і пізньостиглих сортів, то їх присипають при досягненні висоти кущів 10 см.

Крім присипки землею можна просто рихлити ґрунт між рядами. Це не тільки запобіжить кладку яєць, але і не дасть розвиватися бур’янам. У тому випадку, якщо ділянка з картоплею невеликий, то можна просто зібрати яйця, личинки і самих жуків і знищувати їх. На великих же ділянках після такого ручної праці вам і картоплі не захочеться.

Засоби боротьби з колорадським жуком

Як згадувалося на початку статті боротися з колорадським жуком можна по-різному. Одними з найбільш ефективних засобів є хімічні, яких на сьогоднішній день безліч, причому в їх застосуванні немає ніяких складнощів. Головне дотримуватися все, що вказано в інструкції до того або іншого препарату. Багато городників віддають перевагу все ж менш шкідливим для людини засобів.

Їх насправді теж досить велика кількість. Але буває таке, що жуков просто навала і без хімії не обійтися. Боротися з колорадським жуком можна з допомогою мульчування грунту. Мульча крім того що позбавить вас від бур’янів на ділянці, так ще й збереже вологу для рослин. Також в результаті створюються сприятливі умови для появи комах, які будуть знищувати колорадського жука. До таких належать сонечка, богомоли, а також деякі види павуків.

З практики фермерів займаються вирощуванням картоплі можна порекомендувати спосіб боротьби з “колорадом”, що полягає в наступному – за кордону картопляного поля робляться так звані пастки, що представляють собою траншеї. Цей спосіб ефективний навесні тільки в тому випадку, якщо на полі до цього вирощувалися інші культури, крім пасльонових і картоплі. Пастки будуть як не можна до речі при весняному выползании жуків з грунту. Те ж саме відноситься до осіннього періоду, коли шкідник відправляється до місць своєї зимівлі.

Якщо докладніше розглянути даний спосіб, то він являє собою траншею глибиною 30 см, шириною у верхній частині до 60 см. Бічні стінки повинні мати нахил 15-90 °. Таку траншею можна зробити, наприклад однокорпусным плугом. Принцип полягає в тому, що траншея вистилається плівкою. Головне щоб не було складок ні з боків, ні на день. Торці плівки добре загортають, а в бічних сторонах роблять через кожні 3 м отвори для стоку води. В результаті після потрапляння жука в траншею вони здійснюють спроби вибратися, потрапляють в дренажні отвори, а оскільки грунт під плівкою сира, відповідно добре розвиваються гриби, то це призводить до загибелі жуків. Жуки з траншеї не можуть вибратися, оскільки плівка додатково покривається ще й пилом. Загибель жуків настає від зневоднення приблизно через тиждень.

У багатьох досить популярним засобом боротьби з жуком є протруйник “Престиж”. З практики можна сказати, що він дійсно врятує урожай вашого картоплі. Але вся справа в тому, що на другу хвилю комахи препарат вже не робить ніякого впливу. Доводиться для обробки кущів використовувати інші засоби. В результаті ці шкідники можуть спокійно піти собі зимувати, а навесні їх знову чекай на своїй ділянці. Крім “Престижу” варто зупинитися на препараті “Банкол”. Це одна з найбільш ефективних засобів боротьби з колорадським жуком. Досить одного разу обробити кущі картоплі. Але є одне але – оброблений картопля не годиться в якості посадкового матеріалу, оскільки дає дуже слабкі паростки.

Якщо говорити про народні засоби, які можна розглядати як додаток до хімічними, а в залежності від ситуації вони є основними, можна порекомендувати настої таких рослин як рододендрон і чемериця. Варто враховувати, що такі способи боротьби можуть в одних умовах дати результат, а в інших вони будуть не ефективні взагалі. Популярною є деревна зола, яка використовується в боротьбі не тільки з колорадським жуком, але також і в боротьбі з попелицями. Настій готується з склянки золи і 150-200 г полину, яку потрібно подрібнити. Все це заливається гарячою водою і настоюється протягом 2-3 год. Після того, як розчин настоїться, його проціджують і проводять обприскування кущів картоплі. Кущі можна деревною золою також просто запилювати. На одну сотку потрібно близько 10 кг золи. З допомогою золи можна повністю позбутися від цього шкідника.

У довершенні статті можна порекомендувати наступне: намагайтеся на своїх городах вдаватися до біологічних і агротехнічних методів. Що ж стосується хімічних засобів для боротьби з колорадським жуком, то використовуйте їх лише в тому випадку, коли інші способи і засоби саме у ваших умовах виявилися не ефективними.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *