Як боротися з цибулевою мухою

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 1, Рейтинг: 5,00 із 5)
Loading ... Loading ...

У сьогоднішній статті я постараюся розповісти про цибулевої мухи і як з нею боротися. До чого ми всі прагнемо при вирощуванні тієї чи іншої культури? Звичайно ж, до отримання хорошого врожаю. А оскільки цибулю на своїй ділянці вирощує практично кожен городник, то про такого шкідника, як цибульна муха, знати просто необхідно.

Цибульна муха – що за “звір”

Спершу варто розповісти про шкідника і про ознаки його присутності на рослині. Якщо ви спостерігаєте повільне зростання цибулі, при цьому він ще і в’яне, від бульб виходить характерний неприємний запах, то найімовірніше причиною є пошкодження рослин цибулевою мухою. Так ось, що власне потрібно знати про цього шкідника? Цибульна муха по зовнішньому вигляду схожа зі звичною для всіх мухою. Терміни появи мухи припадають на травень-початок червня. Відкладання яєць самкою мухи відбувається безпосередньо в землю близько рослин або на висохлі цибулинні лусочки. І вже через кілька днів з’являються личинки, які практично відразу починають псувати цибулини, в’їдаючись в них і роблячи ходи. Через два тижні личинки заляльковуються, а в липні вже з’являються дорослі особини.

Цибульна муха – що за "звір"

Що відбувається з пошкодженими цибулинами? Вони просто розм’якшуються, а у випадку з дощовою погодою загнивають. Зелень уражених рослин жовтіє і поступово всихає. Крім ураження цибулевою мухою самого лука, вона може пошкоджувати також і часник, тюльпани, деякі види салату. Адже Нам це не потрібно, правильно? Тому читаємо далі і дізнаємося про боротьбу з цибулевою мухою на грядці.

Способи боротьби з цибулевою мухою

Насправді головне все робити правильно і вчасно. Якщо розглядати боротьбу з цим шкідником цибулі з агротехнічної сторони, то вона полягає у видаленні бур’янів, причому вчасно і різних органічних залишків. Крім цього в кінці осіннього періоду потрібно перекопування ділянки. Слідуючи рекомендаціям агрономів висадкою цибулі необхідно займатися ранньою весною. Для запобігання появи цибулевої мухи поруч з цибулею рекомендується висаджувати моркву. Шкідник не переносить її запаху. До рекомендованих рослин-сусідів також відносять чорнобривці. Власне мова йде вже про змішаних посадках, про яких ви можете детально дізнатися з наведеної статті. Почитайте, дізнаєтеся багато корисного і цікавого.

Які потрібно вживати заходи боротьби з цибулевою мухою при появі перших ознак ураження? У першу чергу потрібно видаляти пошкоджені рослини. Безпосередньо перед посадкою насіння цибулі їх обробляють інсектицидом. Цибулю-сіянку для знезараження замочують у воді температурою 50 °С на 15 хвилин. Не забуваємо про мульчування торфом або перепрілим гноєм. Щороку висаджувати цибулю на одному і тому ж місці не стоїть, відповідно про сівозміні також варто пам’ятати і дотримуватися його. До профілактичних заходів відноситься розпушування ґрунту кожні три дні. Оскільки пухку землю мухи не люблять, тому і яйця в неї вони не відкладають.

Цибульна муха як з нею боротися?

Цибульна муха як з нею боротися?

Як і в боротьбі з безліччю інших шкідників з цибулевою мухою можна боротися хімічними засобами, а також за допомогою народних методів. Препаратів насправді на сьогоднішній день існує чимало. З їх допомогою проводиться обприскування рослин. До таких, наприклад, відносяться неонікотіноіди, які є органічними сполуками і відносяться до інсектицидів і піретроїди – синтетичні інсектициди. Зазначені засоби не належать до фітотоксичної. Їх дія спрямована на ураження нервової системи шкідника, при цьому викликається параліч, після чого комаха гине. При цьому піретроїди використовуються тільки для боротьби з дорослими комахами.

Ну і тепер що стосується народних способів боротьби з цибулевою мухою на грядці, які зарекомендували себе своєю ефективністю. Власне нижче про ці способи:

  • боротьба з допомогою розчину кухонної солі, яким опрыскиваем рослини. Для його приготування потрібно розчинити в 10 л води 300 г солі. Перша обробка проводиться через два тижні після появи сходів цибулі. Друга обробка проводиться через два тижні, при цьому кількість солі слід збільшити до 400 р. І ще раз обробляємо через три тижні після першої обробки, приготувавши більш концентрований сольовий розчин – 600 г солі. Після обробки розчином потрібно змити залишки солі з зелені цибулі, а через 4-5 годин полити їх під корінь;
  • для обробки ділянки з цибулею можна використовувати мильний розчин. Нам знадобитися всього лише господарське мило вагою 50 г, який слід подрібнити і розчинити в дистильованій воді об’ємом 10 л;
  • одним із народних засобів є обробка цибулевих грядок, які вражені цибулевою мухою відваром з кульбаб. Для приготування потрібно зібрати 200 г коренів кульбаби і залити їх кип’яченою водою. Протягом декількох годин наполягаємо відвар, після чого розбавляємо його 10 л дистильованої води. Якщо виходити з досвіду багатьох городників, то краще поєднувати цей метод з обробкою соляним розчином.

Ось такі нехитрі способи можна застосовувати на своїй ділянці для боротьби з цим шкідником. Кожен виходячи їх своїх міркувань може виконати обробку будь-то хімічними засобами або ж приготованими власними руками. Головне з шкідником потрібно боротися і не затягувати, не залишати на потім. Мабуть, на цьому у мене все, що хотілося розповісти про цибулевої мухи і як з нею боротися. Гарних вам врожаїв!

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *