Як правильно зберігати картоплю?

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 1, Рейтинг: 5,00 із 5)
Loading ... Loading ...

Як правильно зберігати картоплю?

Щоб зберегти врожай картоплі, важливо правильно вибрати місце, температуру зберігання. Що ще важливо врахувати?

Де краще зберігати?

Один з варіантів зберігання – у засіках, шаром 1,5-2 м. Проте краще закладати картоплю в дерев’яні або пластикові ящики з невеликими отворами для доступу повітря. Їх ставлять на підставки висотою 15-20 см й не присувають впритул до стіни.

Яка температура потрібна картоплі?

Деякі фахівці рекомендують зберігати картоплю при температурі 1-2°С і навіть при 0°С. Пояснюють це тим, що в таких умовах затримується проростання і сповільнюється життєдіяльність мікроорганізмів.

Проте результати інших досліджень свідчать про те, що при низькій температурі зберігання лежкість бульб погіршується, відбувається накопичення цукрів (бульби стають солодкуватими). Можуть постраждати оченята і тканини картоплі. При температурі від 0 до -1°С крім інфекційних хвороб уражаються бульби фізіологічними захворюваннями (потемніння м’якоті, освіта дуплистості) і стають непридатними в їжу.

Як правильно зберігати картоплю?

Чим ближче температура зберігання до температурі проростання, тим менше небезпека прояву фізіологічної псування. Для більшості сортів картоплі це 2-4°С.

Якщо картопля “запітніває”…

При зберіганні в погребі верхній шар бульб іноді “запотіває”, що створює сприятливі умови для розвитку хвороб. Щоб цього не сталося, потрібно укрити картоплю рогожею, мішковиною або іншим подібним матеріалом. Вони добре вбирають зайву вологу. Як тільки матеріал намокає, його потрібно замінити.

Поверх картоплі можна покласти шар буряків. Це допоможе не допустити зволоження верхнього шару бульб. Як варіант, ці овочі можна розташовувати шарами. Картопля під час тривалого зберігання віддає вологу, а коренеплоди буряка її поглинають. Деякі городники радять пересипати бульби листям горобини або товченим часником.

Щоб картопля не проростала…

Зрозуміло, що пророслі бульби гірше за якістю. Щоб затримати проростання, до кінця періоду зберігання, коли картопля виходить зі стану глибокого спокою (березень), потрібно підтримувати низьку температуру, від 0 до -1°С. Короткочасне зберігання при таких умовах не знизить якість продукції.

Як правильно зберігати картоплю?

Чи потрібно перебирати картоплю?

Генеральну ревізію картоплі в основний період зберігання краще не проводити. Роблять це тільки в разі появи хвороб, що легко передаються від бульби до бульбі. Інакше можна спровокувати масове зараження, порушення газової мікросередовища, яке характеризується підвищеним вмістом вуглекислоти. Крім того, в процесі перебирання бульб легко нанести механічні пошкодження. Подвявшу картоплю треба пустити на їжу в першу чергу.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *