Красива троянда флорибунда: сорти на фото, посадка, догляд та обрізка троянд флорибунда

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Справжній фурор серед квітникарів справили на початку ХХ століття виведені троянди флорибунда. Однозначної відповіді, хто є автором цієї культури, немає. Одні джерела стверджують, що перший сорт квітки під назвою троянда флорибунда був знайдений Пітером Ламбертом, німецьким селекціонером з світовим ім’ям. Сталося це знаменна подія в 1903р. Вчений схрестив полиантовую троянду з чайної. Але на цьому його дослідження скінчилися, і виведений ним новий клас королеви садівництва не знайшов своїх шанувальників. Трохи пізніше, кажуть інші документи, датська селекціонер Поульсен (1924р.) отримав шляхом схрещування поліантових і чайно-гібридних троянд групу гібридно-поліантових рослин.

Сучасні ж сорти, які широко відомі багатьом квітникарям, зобов’язані своїм народженням американцеві Євгену Бернера.

Сучасні троянди флорибунда і сорту

В даний час сорти троянди флорибунда представлені у великому різноманітті. Сортовий ряд троянд флорибунда настільки великий, що часом дуже важко визначитися зі своїми бажаннями і вибрати з нього найкрасивіший і невибагливий. Опишемо декілька, на наш погляд найпопулярніших серед розоводов.

Лілі Марлен – Lilli Marleen. Сорт виведений в далекому 1959 р. За час свого існування не втратив свою репутацію, як безпроблемною троянди, з вогненно-червоним кулями з середнього розміру (в діаметрі 7 см) квіток. У висоту кущ зростає до 70-75 см, компактний. Має Гаазьку золоту медаль (1966 р.), завойовану серед рослин своєї групи.

Гелаксі – Galaxy. Ця фролибунда вражає своєю зміною фарб протягом цвітіння. Спочатку суцвіття з бутонів пофарбовані в вохристо-жовтий колір, з червоним обрамленням. По мірі розкриття і дозрівання перетворюються в ніжні кремово-рожеві оберемки. Кущі висотою 70-80 см розлогі, гіллясті з великими листками. Надзвичайно стійкий до хвороб.

Ніколо Паганіні – Niccolo Paganini. Синонім цієї троянди «ідеальна флорибунда». Соковиті червоні суцвіття налічують в собі до 12 квіток. При близькому розгляді можна побачити бархатистість і ніжність пелюсток. Кущі (80 см у висоту) компактні з щільно сидячою на них листям. Відмінно розвинений імунітет щодо хвороб. Цією рослиною прикрашають масиви і змішані групи посадок.

Жоржетт – Georgette. Сорт позначається, як сильнорослий (1 м у висоту), розлогий. Квітки яскраво-рожеві, навіть можна сказати малинові з жовтою серцевиною. На останній стадії цвітіння можу купувати блідо-ліловий відтінок. Відзначений знаком німецького товариства розоводов ADR, як краща витривала і рясно квітуча флорибунда. Придатний для посадки в невеликих групах або в якості штамбової культури.

Діадем – Diadem. Квітки цього сорту ніжно-рожевого кольору, з легким приємним ароматом. Кисті наповнені 7-10 квітками і відрізняються витонченою формою. До середини бутона відтінок кілька інтенсивний. Потужний кущ досягає висоти 80-90 см. Листя світло-зелене, шкірясте. Сорт придатний для посадок на передньому плані.

Крім перерахованих сортів можна відзначити такі сорти троянд, як:

Ніколь (Nicole)

Самба (Samba)

Шокинг Блю (Shoking Blue)

Беніта (Benita)

Всі ці сорти виведені порівняно недавно, і кожен відзначений на кращих світових виставках і конкурсах особливими знаками та медалями.

Опис квітки троянда флорибунда

Ця група троянд стала втіленням всіх найкращих якостей її прабатьків, а деякі сорти навіть перевершили їх. У них дивним чином поєднується відмінна стійкість до грибкових захворювань, морозостійкість, елегантність суцвіть і безперервна тривалість цвітіння. Відмінною рисою троянд флорибунда є їх зібрані в пишні букетики квіти на пагонах, тобто одиничне цвітіння їм не властиво. При всьому при цьому, кожна квітка позначений великим розміром у середньому досягає до 6-7 див, а у деяких видів і до 10. Спочатку група флорибунда не мала запаху, але з прошествием часу їх гібридизація наділила наділити тонким, ледве вловимим ароматом.

Серед садівників троянди флорибунда завоювали велике визнання. Загальне захоплення обумовлено не лише неперевершеною декоративністю кущів, але і їх різною розмірністю. Вони можуть бути карликовими (не більше 30 см у висоту) і високорослими культурами, що досягають 1 м. Виростити на своїй ділянці троянда флорибунда справа клопітка і пропонує численні правила. Познайомимося з ними ближче.

Розмноження троянди флорибунда: посадка і вкорінення

Найкращим способом розмноження рясно квітучих троянд флорибунда вважається черенковый спосіб. Одревесневение пагонів – сигнал до початку заготівлі посадочних живців. Гілочки, товщиною з олівець нарізають довжиною приблизно 8 см, при цьому враховують, що верхній зріз живця має припадати на відстань 0,5 см вище нирки. Зверніть увагу на правильність зрізів: верхній робиться під прямим кутом, а нижній – під кутом 45°. Нижню частину живця звільняють від листя і шипів і заглиблюють у землю майже до половини. Рекомендується перед укоріненням обробити край препаратом, що містить фітогормони.

Посадкову канавку копають на глибину 15 см і шириною в залежності від заготовлених живців, враховуючи, що відстань між ними повинна бути не менше 15 см, але не більше 30. Щоб забезпечити прямий зростання рослини одну сторону ями роблять строго вертикальною. Висадивши весь посадковий матеріал, оформляють імпровізований міні-тепличку. Для цього використовують поліетиленову плівку.

Протягом усього періоду укорінення живці необхідно провітрювати, поливати, підгодовувати, розпушувати грунт. У разі появи на живцях бутонів їх слід видаляти, так як від цього залежить отримання розвиненої кореневої системи і здорового, міцного саджанця. На зимівлю молодняк вкривають двома шарами утеплювального матеріалу, який прикривають тим же поліетиленом. Ідеально буде витримати разводочную грядку протягом двох років. На третій рік дозрілі нові кущики висаджують на постійне місце проживання.

Підготовка грунту для троянди флорибунда: посадка повинна бути правильною

Троянди флорибунда дуже чутливі до споживання світла, тепла і повітряних ванн. Тому місце для їх посадки вибирають з особливою ретельністю. Ділянка має бути добре освітлений, захищений від протягів (особливо згубне вплив північних і північно-східних вітрів). Найкращим часом для посадки на території Росії (якщо це не південні райони) є весна.

Підготовка ям для висадки ведеться завчасно, а для заповнення їх краще приготувати наступний земляний склад:

  • 2 відра садової грунту;
  • 1 відро піску;
  • 1 відро перегною;
  • 1 відро торфу;
  • 0,5 відра подрібненої вивітреною глини.

У суміш додають жменю суперфосфатных добрив і стільки ж кісткового борошна.

Оскільки коренева система троянд флорибунда не терпить сором’язливих умов, то розмір ями в глибину і ширину повинен бути не менше 0,5 м. Якщо саджанці мають щеплення, то заглиблення її в ґрунт має бути на 2-3 см нижче поверхні, що сприяє утворенню додаткових коренів. Після заповнення ями з саджанцем земляним субстратом, виробляють рясний полив, а для утримання вологи лунку засипають тирсою.

Як виростити квітучі троянди флорибунда: догляд та обрізка

Основний етап догляду за рослинами це обрізка троянд флорибунда, яку проводять протягом сезону вегетації, розвитку і цвітіння. Сама прийнятна для цієї групи рослин буде помірна обрізка на 4-6 вічок. Така постановка справи нормалізує зростання нових пагонів і розвиток старих, своєчасне і затяжне цвітіння куща. При сильної обрізку результат утворення суцвіть затягується до серпня, а у деяких сортів яскраві шапки квітів з’являються тільки до середини вересня. Поверхнева обрізка може призвести до переведення сортових якостей.

Троянди флорибунда дуже чуйна на підгодівлю і в подяку своїм дбайливим господарям за це платять цвітінням яскравих, зібраних у китиці квітів. Як підкормових сумішей можуть бути використані, як мінеральні добрива (селітра, сечовина, калій), так і добрива органічного походження (коров’як, компост, перегній). Дуже ефективно чергування органіки і мінералів протягом всього активного сезону.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *