Орхідея цимбідіум: фото і догляд в домашніх умовах

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 1, Рейтинг: 5,00 із 5)
Loading ... Loading ...

Рід Цимбідіум (Cymbidium) належить до сімейства Орхідні. У природі цей вид орхідей зустрічається в Гімалаях, М’янмі, Таїланді, Індії, В’єтнамі, Непалі, Китаї та Австралії, де росте в будь-якому з можливих для орхідей варіанті: епіфітно на деревах, литофітно на скелях і просто на землі. Відкрито і описано близько 60 видів, які зустрічаються в різних кліматичних зонах.

Один з яскравих представників цих рослин – цимбідіум Лоу (Cymbidium lowianum). Це потужна рослина з добре розвиненими псевдобульбами, квітконосними стеблами і листям довжиною до 1м У квіток цимбидиума Лоу зазвичай вузькі вигнуті зелені пелюстки і кремова губа з червоними плямами.

Цимбідіум гібридний

Цимбідіум гібридний (Cymbidium hybridum) отримано в результаті селекції. Це трав’янисті епіфітні багаторічники, вирощувані як наземні рослини, з укороченими (яйцевидними або сплюсненими) стеблами, вкритими зверху піхвами листків. Окремі екземпляри досягають у висоту 70 див. Листя лінійні, кілеподібні. Суцвіття – злегка поникла пухка кисть.

Як видно на фото, цимбідіум гібридний має великі, до 15 см в діаметрі квітки. Чашолистки і пелюстки найчастіше однотонні – від жовтих до коричневих; зазвичай пастельних тонів, іноді з малюнком, утвореним більш темними жилками. Губа – яскраво забарвлена, трилопатева, найчастіше строката.

Цвітуть взимку протягом декількох місяців. Нові паростки звичайно з’являються протягом місяця після цвітіння з підстави старих псевдобульб. Рослини мають потребу в опорі.

Догляд за орхідеєю цимбідіум в домашніх умовах

Орхідеї розміщують на західних або східних вікнах – там, де яскраве, але розсіяне освітлення. Взимку рослини необхідно додатково висвітлювати. Кімнатні орхідеї не виносять духоту і занадто тепле повітря, тому часто провітрюють приміщення: взимку рослини захищають від протягів. Влітку цимбідіум містять при температурі 22-27°С, взимку – при 17-18°С. Вночі бажано знижувати температуру на кілька градусів – це підтримає цвітіння.

При догляді за цимбидиумом в домашніх умовах з травня по вересень необхідно виносити рослини на свіже повітря, щоб вони могли скористатися природними перепадами нічної і денної температур і добре цвіли. У літній період рослини регулярно обприскують теплою водою. При цьому важливо уникати надмірного поливу і застою води, що може привести до загнивання коренів. Взимку полив скорочують, але не допускають пересихання грудки землі і зморщування псевдобульб.

Цимбідіум регулярно обприскують, але вода не повинна потрапляти на суцвіття. Підвищити вологість повітря можна, поставивши горщик на піддон з вологим керамзитом. У період активного росту кожен третій полив поєднують з підживленням, вносять половину рекомендованої дози добрив. В середині літа зменшують частку азоту і збільшують кількість калію для закладки квіткових бруньок майбутнього сезону цвітіння.

Грунтову суміш готують з перегною, торфу, моху сфагнуму і піску(1 : 1 : 1 : 0,5), додають подрібнені коріння папороті і деревне вугілля. Необхідний хороший дренаж. Пересаджують після цвітіння рослини у тому випадку, якщо горщик став тісний, і коріння здалися назовні. Видаляють сухі та пошкоджені листя, обрізають зів’ялі квіти на відстані 5-7 см від основи квітконосу.

Розмножують орхідею цимбідіум в домашніх умовах діленням при пересадці. Деленка повинна мати три або чотири зелені псевдобульби. Старі псевдобульби, які можна розпізнати за відсутності листя, і вторинні (найменші) видаляють. Не можна заглиблювати псевдобульби при пересадці – це призводить до їх загнивання. Після пересадки постійно підтримують грунт у вологому стані, що сприяє появі нових коренів. Шкодять квітці цимбідіум кліщі, попелиці, щитівки. При неправильних умовах утримання можливий розвиток грибних, бактеріальних і вірусних хвороб.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *