Полуниця посадка і догляд

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Полуниця посадка і догляд. Фото

Поради та рекомендації по вирощуванню полуниці

Полуницю можна вирощувати практично скрізь. Найкраще підходять для цього південно-західні експозиції. Саме там ягоди швидше дозрівають. Кислотність грунту бажана 5.5 – 6.5, а вміст гумусу більше 2% .

Для отримання хорошого врожаю не варто висаджувати кущі полуниці на одному місці більше 4 років. Так само рекомендується саджати її після зернових і чорного пару. Не рекомендується висадка полуниці після картоплі і томатів, так як грунт після них сильно виснажується і не встигає поповнити запаси.

Підготовка ділянки для посадки полуниці

В першу чергу, слід уважно оглянути і вивчити грунт, може бути, що в ній є личинки хруща або дротяників. А з початком жовтня провести вскопку на глибину 35-30 см. Щоб у грунті залишилося більше вологи спробуйте здійснити снігозатримання. Боронування проведіть вже навесні. Культивацію ж безпосередньо перед посадкою на глибину 14-16 см.

Щоб точно дізнатися кількість добрива необхідне ґрунті, можна перевірити грунт на наявність основних елементів живлення. З допомогою цих результатів, можна, коригувати норми їх внесення. В осінні місяці краще всього внести 5-6 кг/10м2 гною або навесні додати в грунт органічні добрива, які іноді замінюються висіванням сидератів. Детально про те, як і які добрива можна вносити в грунт читайте у статті: «Добрива – норми внесення і способи застосування»

Полуниця посадка і догляд. Фото

Тільки що посаджений кущик полуниці

Як правильно підживлювати грунт:

  • Азот – 80 – 100 кг/га (половину перед посадкою і подвійна підживлення під час вегетації)
  • Фосфор – 50 кг/га (внести перед посадкою);
  • Калій – 100 кг/га (половину до посадки, половину у вигляді добрива під час цвітіння рослин);
  • Магній – 100 кг/га (внести перед підготовкою ґрунту).
  • Можна провести поза кореневу підживлення мікроелементами.

Терміни посадки полуниці

Висаджувати полуницю можна і навесні і восени. Навесні можна висаджувати при сприятливих умовах ведення польових робіт. Восени слід висаджувати з середини серпня і до кінця вересня. Головне це зробити після дощів або при гарній можливості поливу.

Посадка полуниці

За тиждень до запланованої посадки полуниці, рослини потрібно помістити у вологе і прохолодне місце. Ґрунт перед посадкою помірно зволожите, а коріння обробіть фунгіцидно – інсектицидної сумішшю. А безпосередньо при посадці тримайте розсаду у тіні. Після закінчення процесу полийте грунт. Для висаджування кущиків полуниці заздалегідь готують грядки або роблять індивідуальні ямки, далі укладають кущики практично вертикально , засипають землею і дуже добре її втоптують, так щоб кущик не можливо було висмикнути з землі. Після посадки полуничну плантацію потрібно добре полити.

Полуниця посадка і догляд. Фото

Нова плантацію полуниці

Догляд за полуницею

Полив полуниці

Як ви вже знаєте, полуниця залежить від вологи, тому вам слід організувати систему зрошення, або дощувальну установку, або крапельне зрошення. Але при поливі слід дотримуватися обережності, дуже рясного зрошення полуниця не витримає, може захворіти.

Мульчування грядок.

У самий перший раз покривають поверхню грунту мульчею під час зав’язування перших ягід, використовуючи торф і тирсу шаром 5-6 див. Друге мульчування потрібно провести ближче до середини жовтня. Головне не сипте мульчу на кущі і листя.

Хвороби полуниці

Сіра гниль

– грибкове захворювання, яке дуже шкодить полуниці.

Заходи боротьби:

Захворювання дуже поширене. Якщо з’явилися заражені ягоди, то їх варто негайно прибрати, так як спори швидко поширюються під час вітру і дощів. Профілактику варто провести в період вегетації до початку цвітіння. Краще всього підійдуть препарати Хорус та Фундазол. Вторинну обробку слід провести після того, як кущі останній раз дадуть плоди.

Борошниста роса.

Її особливість у тому, що вона вражає всі, крім коренів. Найбільше страждають листя. Вони стають грубі, краю скручуються і мають коричневий відтінок.

Полуниця посадка і догляд. Фото
Заходи боротьби.

Профілактику захворювання проводять в період вегетації до початку цвітіння, як і від сірої гнилі. Використовуючи препарат Хорус.

Шкідники полуниці.

Існує величезна кількість комах, які пошкоджують кущі та ягоди полуниці. Найбільше неприємностей з них приносить суничний прозорий кліщ. Він поїдає молоді листочки.

Заходи боротьби.

Профілактику від комах проводять в період вегетації до початку цвітіння та після збору останнього врожаю, але не пізніше середини серпня. Застосовують препарат Актеликом.

Збір врожаю.

Сорти полуниці раннього, середнього та середньопізнього строків достигання приносять плоди весь червень. Правильніше всього збирати сухі ягоди, так як вони довше зберігаються.

Догляд за полуницею в зимовий період.

Для того, щоб полуниця добре перезимувала і не зіпсувалася, слід грядки забезпечити гарним сніговим покривом.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *