Рай — дерево

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Рицина

Рицина – це красива рослина екзотичного типу. Зовні вона схожа на пальму, завдяки листю. Багато садівники вирощують рицину, щоб прикрасити свою ділянку. Вона має багато імен, серед яких і «рай-дерево», але найпопулярніше «рицина», отримане завдяки формі свого насіння.

Батьківщиною цієї унікальної рослини є Африка. Залишки насіння знаходили археологи, що проводили розкопки пірамід. Можна стверджувати, що рицина бере свій початок з давніх часів.

Місце для посадки

Місце для посадки Рицини

Найкращим місцем для посадки рицини буде ділянка в саду, на яку потрапляє світло і тепло. Ця рослина не любить вітер, проливні дощі та холодні ночі. Краще посадити її окремо від інших рослин так, щоб на неї не падала тінь. Цей вид рослини вважається декоративним, тому місце в ландшафті кожен господар вибирає по своєму смаку. Однак варто помітити, що рицина добре виглядає на тлі підстриженого газону.

Грунт для посадки повинен бути м’яким, попередньо обробленим. При цьому, незважаючи на невибагливість рослини, без вологи вона довго не обходиться, тому ділянку для саджанця необхідно ретельно зволожити. Особливу увага цьому варто приділити, коли рицина цвіте.

При виборі місця для посадки саджанця необхідно забезпечити відсутність протягів. Це пов’язано з тим, що корінь рицини відноситься до стержневого типу, і частина його знаходиться над грунтом. Різкі пориви вітру здатні його пошкодити, що призведе до загибелі рослини.

Посів насіння

Посів насіння рицини

Вирощування рицини починається з посіву насіння. Найкращим часом для посіву насіння, вважається квітень — у середній смузі. В інших регіонах строк посіву розраховується виходячи з того, що у відкритий грунт висаджують саджанці у віці 25-30 днів. У цей період часу насіння добре закріплюються і починають проростати. Таким чином, підвищується відсоток сходження насіння, який і так не великий. Для того щоб насіння проростало швидше, необхідно відчищати їх від твердої оболонки. Позбувшись від неї, вони швидше почнуть вбирати вологу. Жорстке лушпиння можна знімати за допомогою наждачного паперу. Після того, як була проведена попередня обробка, їх потрібно замочити в «Эпине» на половину доби.

Насіння сіються поштучно. Бажано для цього підготувати окремі пластикові стаканчики або горщики, насіння загортають у землю на глибину до двох сантиметрів. Перші паростки зійде вже через два дні. Після утворення листя їх слід перевірити на наявність плівки, яка огортає повністю листки-сім’ядолі і може привести до загнивання. Зазвичай для видалення плівки використовують пульверизатор. Спочатку обприскують ним листя, а потім акуратно протирають ганчірочкою.

Щоб знизити рівень витягування стебла, необхідно перемістити саджанці в прохолодне, але добре освітлене місце, як тільки вони почнуть проростати. Температура повинна становити не більше п’ятнадцяти градусів за Цельсієм. Пересаджування рицини з горщиків в ґрунт відбувається в кінці травня, при цьому потрібно переконатися, що заморозків більше не буде. Перед тим, як вийняти рослину з ємності, потрібно полити його водою. Тоді земля візьметься грудкою і буде легше зберегти коріння. В лунку для посадки можна додати трохи перегною або компосту для удобрення грунту.

Правила догляду за рициною

Поливати рицину варто не частіше одного разу на тиждень. Рослина не любить посухи, тому на один саджанець зазвичай йде близько десяти літрів води, особливо в період цвітіння. Якщо забезпечити правильний полив, то достаток яскравого листя рицини буде довго радувати око.

Рослина має величезні стебла і широкі листки, які провисають від своєї ваги, тому потрібно підв’язувати стебла до опори. Під листям часто проростають бур’яни і заважають кореневій системі розвиватися. Їх потрібно видаляти, а грунт періодично рихлити.

Цвітіння рицини

Правила догляду за рициною

Рицина має свій неординарний спосіб цвітіння. Полягає він у тому, що всі квітки групуються разом на кінці стебла, але жіночі квітки знаходяться вгорі, а чоловічі знизу. Запилення відбувається вітром.

Завдяки рассадному методу рицина дає безліч квіток і плодів. Спочатку кожне стебло прикрашається квітами, а потім вони змінюються плодами, які виглядають не менш яскраво. Зазвичай плоди мають круглу форму у вигляді пухнастих кульок, схожих на їжачків.

Дозрівання насіння

Дозрівання насіння рицини

Насіння не встигають дозрівати тільки в одному випадку — якщо все літо було дощовим. Тоді вони просто не здатні сформуватися, і згнивають в плодах. Якщо літо видалося не дуже спекотним, то цвітіння рицини буде тривалим. У перших плодах, обов’язково дозріє насіння.

Для того щоб використовувати насіння в наступному сезоні, треба витягти його з плоду, звільнити від оболонки, просушити. Робити це слід приблизно протягом трьох тижнів. Після цього вони будуть готові до посіву на наступний сезон.

Насіння повинні бути заховані від сторонніх і дітей, оскільки вони є небезпечними для життя. Рицина містить отруту, тому рослина не повинно знаходитися біля людини. Садити його варто подалі від будинку. Так само з насіння можна виготовити масло, але для цього повинні бути спеціальні умови, оскільки на дому обробляти насіння, які містять отруту дуже небезпечно. В деяких місцях рицину називають «рицина», тому масло з її насіння іменується «касторовою».

Отрута рицини

Рицина відноситься до сімейства малочайних, а тому, також як і інші представники цього виду, містить отруту в певній кількості. Насіння рослини вважаються найбільш небезпечними для життя. Це пов’язано з тим, що в них міститься велика кількість рицину й алкалоїду. Ці речовини є смертельними для людини та їх вихованців.

Всю процедуру по догляду за рицини слід проводити в рукавичках, після чого обов’язково потрібно вимити руки з допомогою миючих засобів.

Касторове масло, отримане з рослини, вважається цілющим і використовується в медицині. Воно виготовляється з насіння рицини шляхом пресування, тому отруйні речовини залишаються у відходах. Після цього відбувається спеціальна хімічна процедура, яка розчиняє залишки отрути. Таким чином, масло стає придатним для використання в медичних цілях.

При дотриманні всіх заходів безпеки і правильному догляді рицина не буде небезпечною для людини.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *