Садові троянди догляд та вирощування в домашніх умовах і саду: історія та класифікація троянд

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 2, Рейтинг: 5,00 із 5)
Loading ... Loading ...

Садові троянди ось вже протягом довгого часу мають статус найпопулярніших квітів у світі. Причина такої популярності може бути в різноманітності кольору, розміру і аромату квітів.

  • Тип: покритонасінні.
  • Клас: дводольні.
  • Загін: Рожевоквітних.
  • Родина: Rosaceae.
  • Підродина: Rosoideae.
  • Вид: Троянда.

Вона була символом любові, краси, навіть війни і політики в різні періоди історії. Різноманітність видів, кольору і навіть кількості троянд несли символічний зміст. Вона є найбільш широко відомим символом любові, зокрема, Червона Троянда.

Ці квіти були і є найпопулярнішим серед інших в якості подарунка по всьому світу. Вони також служать прекрасним доповненням до домашній та офісній обстановці. Букет або навіть окрема квітка естетично прикрашає і значно пожвавлює простір. Крім свіжозрізаних, дуже поширені штучні квіти і також широко використовуються як прикраси.

Пам’ятайте, що для буйного цвітіння троянди догляд та вирощування повинні повністю відповідати наведеним нижче рекомендаціями.

Класифікація троянд

В цілому, класифікація троянд підрозділяє їх на три класи:

Дикі троянди

Природними видами часто називають дикі види квітів. Вони часто мають відносно прості, 5-ти пелюсткові квіти, плодами яких згодом є яскраві плоди, що забезпечують кормом птахів у зимовий період.

Найпопулярніші види на продаж сьогодні – це троянда ругоза (зморшкувата), завдяки своїй чудовій зимостійкості, стійкості до захворювань і дуже легкого обслуговування. Природні види широко гібридизовані. Дикі види мають безліч різних сортів. Дикі природні види зазвичай цвітуть один раз за літо.

Старі садові троянди

Старі садові види мають тонку красу і прекрасний аромат, не часто зустрічається серед сучасних гібридних чайних видів. Старовинні садові троянди являють собою штучно – виведену групу з тих, які мають прекрасний аромат і добру зимостійкість, для того, щоб ніжні і прекрасні чайні види, могли виростати в північних широтах, хоча вони найкраще підходять для теплого клімату.

Старі садові троянди об’єднують різні види, які в цілому легко вирощувати, і які стійкі до хвороб і зимостійкі. Вони ростуть кількома кущами виноградного розміру. Хоча кольори при гібридизації дійсно змінюються, у цьому класі, як правило, квіти білого або пастельного кольору. Ці антикварні троянди, в основному садять на газонах і присадибних ділянках. До цього класу відносяться Китайські, Чайні, Дамаські, Бурбонські, Мохові і т.д.

Сучасні садові троянди

Будь-який вид, виведений після 1867 року, вважається Сучасним. Старі садові троянди є попередниками сучасних видів. Ця група троянд дуже популярна. Сучасні є результатом схрещування гібридних чайних з полиантовыми (різновид примули).

Квіти сучасних троянд різноманітні, багаті і яскраві. Найпопулярніші знаходяться в класі сучасних гібридних видів, такі як чайні, Флорибунда і Грандифлора. Вони обожнюються флористами і садівниками, але вимагають належного догляду і не дуже добре адаптуються до холодного навколишнього середовища.

Вирощування троянд в домашніх умовах і саду

Вирощування троянд вимагає знання їх агротехніки і специфічних вимог до умов зростання. Можуть бути вирощені в будь-якому добре дренованому грунті з оптимальною кількістю сонячного світла. Вирощування троянд в домашніх умовах почніть з правильного вибору потрібного сорту. Найкраще взяти карликові мініатюрні троянди для розведення в кімнатних умовах.

Більшість сортів вирощують шляхом брунькування на щеплених (нижня частина рослини) рослинах, також вітається розмноження насінням або живцями.

Глинистий грунт і тепла температура завжди краща. Квітка буде рости краще всього, коли поруч буде багато вільного місця, не засадженого іншими квітами.

Коров’ячий гній є найкращим варіантом добрива для вирощування троянд, але також використовуються і інші органічні добрива, особливо компости.

Троянди зазвичай вимагають підрізування, яке повинно бути підігнане до передбачуваного використання кольорів. Всі зламані та пошкоджені коріння на рослині слід зрізати на 15-20 см.

Посадка троянд у саду

Викопайте лунки не менше 15 см глибини. Змішайте 1 столову ложку добрива з грунтом, яка знаходиться над дренажним матеріалом. Покрийте цю суміш звичайної грунтом, досягаючи потрібного рівня глибини посадки. Зробіть отвір в землі, де згодом буде кущ. Вставте туди коріння рослини, розправте коріння і залийте в грунт води. Ущільніть грунт 2 або 3 рази для повного заповнення отвори.

Як правило, рослині потрібно тільки ручний догляд і деякім рослинам підживлення. Вже квітуча рослина в красивому контейнері також прийнято дарувати на свята. Цвітуть вони довше і після того, як відцвіли – завжди цвітуть знову, забезпечуючи тим самим ще більшу радість від подарунка.

Який догляд вимагають садові троянди

Під час усього вегетаційного періоду садові троянди догляд вимагають ретельний, з дотриманням усіх правил. Найменше порушення може призвести до загибелі всього куща. При поливі змочіть грунт на глибину 15-20 см.

Коли справа доходить до підгодівлі, забезпечте збалансовані пропорції для ваших квітів. Визначте, в чому саме потребує ваша рослина, і спробуйте включити ці елементи в добриво. Вибір часу – також важливий момент для максимального позитивного ефекту добрива. Поживні речовини потрібні найбільше під час активного росту і цвітіння. Удобрюйте троянди для підвищення енергійності цвітіння.

Мульчування влітку усуне бур’яни навколо рослини. Мульчі повинні бути застосовані за 2 чи 3 тижні до цвітіння. Взимку мульчування соломою, торфом або іншим матеріалом є також необхідним. Це регулює температуру грунту і врівноважує заморожування і відтавання. Окучьте грунтом навколо кожної рослини на висоту близько 15 см після перших заморозків.

Історія троянди і деякі цікаві факти

Родина вирощування, ймовірно, Північна Персія, поруч з Каспійським морем, або Перською затокою. Історія троянди поруч з людиною налічує мільйони років.

Історично склалося так, що найдавніші скам’янілості троянд були знайдені в Колорадо, більш ніж 35 мільйонів річної давності.

Вважалися самими священними квітами в Давньому Єгипті і використовували в якості дарів для богині Ісіди. Також були знайдені в єгипетських гробницях, де вони були покладені в похоронні вінки.

Конфуцій (551 р. до н.е. до 479 р. до н.е.) писав у своїх роботах про те, що в Імператорській китайській бібліотеці було багато книжок про Троянди.

Стародавні шумери в Месопотамії (в басейні річок Тигр і Євфрат), згадували квіти у своїй клинопису (система письма), що датується приблизно в 2860 р. до н.е.

Англійці вже вирощували і виводили нові сорти в 15 столітті, як раз в той час проходила англійська «Війна Троянд». Переможцем війни, Генріх VII Тюдор, створив новий вид Троянда Англії (Tudor Rose) шляхом схрещування інших видів

Хоча чорного види троянд поки ще не існує, виведені деякі види такого глибокого червоного кольору, що важко стверджувати, що це не чорний.

Є універсальними квітами і вирощуються по всьому світу. Нідерланди є провідним у світі експортером. Там виділяють близько 8000 га землі під вирощування і є світовим лідером у цій області. 54% орних земель (близько 5000 га) виділяється Еквадором під вирощування троянд! Замбія, невелика країна, виділяє 80% своїх оброблюваних земель.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *