Сіра гниль – симптоми, профілактика, лікування

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Сіра гниль - симптоми, профілактика, лікування

Сіро-бурий наліт на овочевих культурах може свідчити про те, що рослини уражені сірою гниллю. Як захистити овочі від цієї недуги?

Збудником даного захворювання є грибок-паразит, який називається ботритис. Сіра гниль може вражати всі частини рослин як ті, що знаходяться над грунтом, так і ті, що розташовані під землею.

Ознаки появи сірої гнилі

Найголовнішою причиною появи сірої гнилі є заражений грунт, нездорові рослини, підвищена вологість повітря і холодна погода. І хоча це досить серйозне захворювання, при правильному і ретельному догляду за овочевими культурами її досить легко можна помітити на самих ранніх стадіях.

В уражених рослин на стеблах або листя з’являється сірий наліт, який деякі садівники називають “сніжних”. З часом, якщо не вживати адекватних заходів, колір уражених ділянок може стати світло-бурим або навіть червоно-коричневим. А якщо стоїть холодна і дощова погода, то всі ці плями досить швидко покриються міцелієм (він має величезну кількість спор) і заразять все близько ростуть рослини. З часом уражені стебла, кущі, плоди стають ніби вкриті попелом і гинуть.

Як запобігти появі сірої гнилі?

Найбільш сприятливим середовищем для розмноження сірої гнилі є підвищена вологість і не дуже тепла погода. Тому висаджуйте рослини не дуже щільно один до одного. Цей нехитрий прийом допоможе вам уникнути зайвого накопичення вологи в грунті. При поливі поливаєте, намагайтеся, щоб рідина не потрапляла на листя. При підгодівлі слідкуйте за тим, щоб сильно концентровані добрива не залишали слідів на стеблах і листках.

Дуже важливо дотримуватися цього правила, адже величезна кількість добрив має у своєму складі азот, який розм’якшує клітини рослин, з-за чого вони втрачають здатність чинити опір хворобам. Намагайтеся проводити підгодівлю добривами з перевагою фосфору або калію. Для посадки вибирайте тільки здорове насіння, цибулини і бульби. Не забувайте перед висадкою проводити знезараження всього посадкового матеріалу.

Як позбутися від сірої гнилі?

Найпоширенішим і доступним способом є обробка уражених рослин розчином мила і міді. Також можна провести обробку за допомогою 1%-ної борної кислоти. Крім того, можна спробувати провести обробку уражених ділянок пастою, приготовленої з клею і триходерміну. Однак такий метод буде дієвим лише на початковій стадії захворювання. Ще на ділянках, уражених сірою гниллю, можна висаджувати, наприклад гірчицю, календулу або чорнобривці. Ці невибагливі рослини виділяють особливі речовини, які не дають розмножуватися грибку сірої гнилі.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *