Сорти моркви

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Сорти моркви

Існують різні за строками достигання сорти моркви. Ранньостиглі сорти мають вегетативний період — 80-100 днів, середньостиглі — 100-120 днів і пізньостиглі — 120-140 днів. Крім термінів дозрівання, сорти мають і інші відмінності: колір коренеплодів, їх форма, урожайність, а також їх пристосованість до тих чи інших кліматичних умов.

Ранньостиглі сорти садять для отримання ранньої молодої моркви, але такі сорти не зберігаються. Для зберігання придатні середньостиглі і пізньостиглі сорти, з яких пізньостиглі набагато солодший. Щоб весь рік мати цей корисний овоч на столі, треба садити сорти різних строків достигання.

Анастасія F1. Середньопізній (130-135 днів від повних сходів до збирання) гібрид. Коренеплід масою 90-160 гр., циліндричний з тупим кінчиком (сортотип Нантська), довжиною 20-25 см, кора і серцевина інтенсивного оранжевого кольору. Рекомендується для дієтичного харчування. Підходить для тривалого зберігання. Районований в Північно-Західному регіоні.

Амстердамска. Ранньостиглий (80 днів) сорт. Коренеплід масою 53-155 гр., циліндричний, з тупим кінчиком, довжиною 14-17 см., кора і серцевина оранжевого кольору. Стабільна врожайність, смакові якості добрі. Сорт стійкий до розтріскування і цвітушності. Районований в Центрально-Чорноземному регіоні.

Вікторія F1. Ранньостиглий гібрид. Коренеплід масою 105-220 гр., середньої довжини, конічної форми, з тупим кінчиком (сортотип Шантене), кора і серцевина темно-оранжевого кольору, відмінні смакові якості. Районований у Центральному регіоні.

Алтайська лакомка. Середньостиглий сорт. Коренеплід масою 90-190 гр., середнього розміру, конічної форми зі злегка загостреним кінчиком, кора і серцевина оранжевого кольору, відмінного смаку. Підходить як для зимового зберігання, так і для вирощування на пучкову продукцію. Районований в Західно-Сибірському регіоні.

Атлет F1. Пізньостиглий гібрид. Коренеплід масою 85-160 гр., довгий, подовжено-конічної форми зі злегка загостреним підставою (сортотип Берликум), кора і серцевина оранжевого кольору, смакові якості добрі. Підходить для тривалого зберігання. Районований у Центральному регіоні.

Аттіліо F1. Середньостиглий гібрид. Коренеплід масою 88-153 гр., середньої довжини, видовжено-конічний зі слабким стоком і тупим підставою, кора і серцевина оранжевого кольору, доброго смаку. Підходить для зимового зберігання. Районований у Центральному регіоні.

Базель F1. Середньопізній гібрид. Коренеплід масою 90-190 гр., середньої довжини, циліндричний з тупим кінчиком, кора і серцевина оранжевого кольору, смак хороший. Придатний для використання у свіжому вигляді і зимового зберігання. Районований у Центральному регіоні.

Балтімор F1. Середньостиглий гібрид. Коренеплід масою 100-230 гр., довжиною 15-20 см, циліндричний з тупим кінчиком, серцевина і кора оранжевого кольору, відмінного смаку. Районований у Центральному регіоні.

Бейбі F1. Середньостиглий гібрид. Коренеплід масою 90-180 гр., середньої довжини, циліндричний з тупим кінчиком, кора і серцевина оранжевого кольору. Призначений для тривалого зберігання. Районований у Центральному регіоні.

Берликум роял. Пізньостиглий (110-130 днів) сорт. Коренеплід масою 120-190 гр., довжиною до 22 см, циліндричної форми з тупим кінчиком, кора і серцевина оранжевого кольору, солодкого смаку. Сорт стійкий до фузаріозу і морквяної мухи. Підходить для тривалого зберігання. Районований в Центрально-Чорноземному регіоні.

Болеро F1. Середньостиглий гібрид. Коренеплід масою 85-190 гр., довжиною 15-20 см, циліндричний з тупим кінчиком, кора і серцевина оранжевого кольору. Підходить для вирощування на пучкову продукцію і зимового зберігання. Районований у Центральному регіоні.

Бояриня. Середньостиглий сорт. Коренеплід масою 100-180 гр., середньої довжини, циліндричний зі слабким стоком і тупим підставою, кора і серцевина оранжевого кольору. Для зимового зберігання. Районований в Уральському регіоні.

Варвара. Середньостиглий сорт. Коренеплід масою 90-130 гр., середньої довжини, видовжено-конічний зі злегка загостреним кінчиком, кора і серцевина оранжевого кольору. Районований у Волго-Вятському регіоні.

Віта лонга. Середньостиглий сорт. Коренеплід масою 93-128 гр., довжиною від 20 см, конічної форми із загостреним кінчиком, помаранчевого кольору. Рекомендований для тривалого зберігання. Районований у Північно-Західному, Центральному і Західно-Сибірському регіонах.

Вітамінна 6. Середньостиглий сорт. Коренеплід масою 100-160 гр., великий, циліндричної форми, яскраво-оранжевого кольору, соковитий з солодким смаком. Районований по Північному, Північно-Західному, Центральному, Нижневолжскому, Середньоволзький, Уральському, Волго-Вятскому, Західно-Сибірському, Східно-Сибірському і Далекосхідному регіонах.

Дарина. Пізньостиглий сорт. Коренеплід масою 110-205 гр., довгий, циліндричний з тупим кінчиком, головка опукла, кора і серцевина оранжевого кольору. Для тривалого зберігання. Районований у Центрально-Чорноземному регіоні.

Дарина. Середньостиглий сорт. Коренеплід масою 108-213 гр., короткий, конічної форми із загостреним кінчиком, кора і серцевина оранжевого кольору. Районований у Центрально-Чорноземному регіоні.

Даяна. Середньостиглий сорт. Коренеплід масою 115-180 гр., довгий, видовжено-конічний зі злегка загостреним кінчиком, помаранчевого кольору. Рекомендований для переробки та тривалого зберігання. Районований по Західно-Сибірському і Далекосхідному регіонах.

Делікатесна. Середньостиглий сорт. Коренеплід масою 84-160 гр., довгий, циліндровий, червоного кольору, відмінного смаку. Рекомендований для тривалого зберігання та вирощування на пучкову продукцію. Районований по Центральному регіону.

Дитяча. Середньостиглий сорт. Коренеплід масою 105-200 гр., довгий, циліндричний з тупим кінчиком, помаранчевий. Підходить для тривалого зберігання та вирощування на пучкову продукцію. Районований по Центральному і Центрально-Чорноземному регіонам.

Дитяча солодкість. Середньоранній сорт. Коренеплід масою 90-130 гр., довжина 15-20 см, циліндричної форми зі злегка загостреним кінчиком, червоного кольору. Районований у Центрально-Чорноземному регіоні.

Добриня. Пізньостиглий сорт. Коренеплід масою 95-150 гр., середнього розміру, конічної форми зі злегка загостреним підставою, помаранчевого кольору. Районований у Центральному регіоні.

Дуняша. Ранньостиглий сорт. Коренеплід масою 70-130 гр., довгий, видовжено-конічний з загостреним кінчиком, помаранчевого кольору. Рекомендований для вирощування на пучкову продукцію і вживання в свіжому вигляді. Районований у Центральному регіоні.

Забава. Ранньостиглий сорт. Коренеплід масою 47-81 гр., середньої довжини, циліндричний з тупим кінчиком, яскраво-помаранчевого кольору. Для зимового зберігання і вирощування на пучкову продукцію. Районований по Північному, Північно-Західному, Центральному, Волго-Вятскому, Средневолжсому і Західно-Сибірському регіонах.

Зарядка. Ранньостиглий сорт. Коренеплід масою 75-150 гр., довгий, подовжено-конічні зі слабким стоком і злегка загостреним підставою, помаранчевого кольору. Рекомендований для використання у свіжому вигляді, переробки та вирощування на пучкову продукцію. Районований по Центральному регіону.

Зафиро F1. Середньостиглий гібрид. Коренеплід масою 92-180 гр., середнього розміру, циліндричний з загостреним кінчиком, помаранчевий. Районований в Північно-Західному і Центральному регіонах.

Зимовий нектар. Середньостиглий сорт. Коренеплід масою 86-130 гр., середньої довжини, видовжено-конічний зі злегка загостреним кінчиком, помаранчевий. Районований у Волго-Вятському регіоні.

Золота осінь. Пізньостиглий сорт. Коренеплід масою 86-130 гр., довгий, конічний зі слабким стоком і злегка загостреним підставою, помаранчевого кольору. Районований у Центральному регіоні.

Пильність. Середньоранній сорт. Коренеплід масою 84-130 гр., довгий, циліндровий зі слабким стоком і злегка загостреним підставою, помаранчевого кольору. Районований в Північно-Західному і Центральному регіонах.

Імператор. Пізньостиглий сорт. Коренеплід масою 80-190 гр., дуже довгий циліндричний зі злегка загостреним кінчиком, червоного кольору. Районований по Центральному регіону.

Канада F1. Середньопізній (120-130 днів) гібрид. Коренеплід масою 120-400 гр., довгий, конічної форми зі злегка загостреним кінчиком, помаранчевого кольору. Гібрид стійкий до розтріскування і хвороб, пристосований для вирощування на важких грунтах. Районований у Центральному регіоні.

Королева осені. Середньостиглий (105-120 днів) сорт. Коренеплід масою 170-200 г. довжиною 25-35 см, конічної форми, червоно-оранжевого кольору. Районований по Волго-Вятскому і Центрально-Чорноземному регіонам.

Карамелька. Ранньостиглий сорт. Коренеплід масою 95-172 гр., середньої довжини, конічної форми, оранжевого кольору. Районований у Волго-Вятському регіоні.

Карамба F1. Середньостиглий гібрид. Коренеплід масою 100-125 гр., довге, циліндричної форми, оранжевого кольору. Районований у Центральному та Північно-Західному регіонах.

Красна дівиця F1. Ранньостиглий гібрид. Коренеплід масою 87-130 гр., середньої довжини, циліндричної форми, кора і серцевина оранжевого кольору. Районований по Центральному регіону.

Червона стріла F1. Ранньостиглий гібрид. Коренеплід масою 97-186 гр., довгий, видовжено-конічний, помаранчевого кольору. Районований у Центральному регіоні.

Лагуна F1. Ранньостиглий гібрид. Коренеплід масою 80-130 г. середньої довжини, веретеновидной форми з тупим кінчиком, кора і серцевина оранжевого кольору. Районований в Північно-Кавказькому регіоні.

Ласунка. Середньоранній сорт. Коренеплід масою 90-160 гр., довге, циліндричної форми, кора і серцевина оранжевого кольору. Районований у Волго-Вятському регіоні.

Леандр. Середньостиглий сорт. Коренеплід масою 76-126 гр., середньої довжини, циліндричний з тупим кінчиком, помаранчевого кольору. Районований по Північно-Західному, Центральному, Волго-Вятскому і Далекосхідному регіонах.

Московська пізня 13. Середньостиглий сорт. Коренеплід масою 130-180 гр., конусоподібної форми з тупим кінчиком, яскраво-помаранчевого забарвлення, серцевина маленька. Лежкість гарна. Універсального призначення. Підходить для вирощування практично повсюдно, крім північних районів.

Медова. Середньоранній (70-100 днів) сорт. Коренеплід масою 85-130 гр., довжиною 16-18 см, циліндричної форми з тупим кінчиком, оранжево-червоного забарвлення. Рекомендується для використання у свіжому вигляді і переробки. Сорт стійкий до основних захворювань моркви.

Маестро F1. Середньоранній гібрид. Коренеплід масою 80-175 гр., довжиною 18-20 див., циліндричний зі злегка загостреним кінчиком, кора помаранчева, червона серцевина. Гібрид стійкий до альтернаріозу, цвітушності та ін. захворювань. Районований у Центральному регіоні.

Монастирська. Пізньостиглий (130-140 днів) сорт. Коренеплід масою 140-220 гр.. довгий, подовжено-конічної форми, оранжевого кольору. Районований у Центральному регіоні.

Морівна. Пізньостиглий (135-150 днів) сорт. Коренеплід масою 90-150 г. довгий, циліндровий, помаранчевого кольору. Універсального призначення. Районований у Центральному та Південному регіонах.

Нандрин F1. Ранньостиглий (біля 100 днів) гібрид. Коренеплід масою 140-200 гр., довжиною 18-22 см., циліндричний з тупим кінчиком, забарвлення яскраво-помаранчева, серцевина маленька. Для вирощування в Центральному та Північному регіонах.

Нантська 4. Середньостиглий сорт. Коренеплід масою 100-160 гр., довжиною 16 см, циліндричний з тупим кінчиком, яскраво-оранжевого кольору, серцевина маленька. Підходить для вирощування у всіх регіонах.

Наполі F1. Ультраранній (70-90 днів) гібрид голландської селекції. Коренеплід масою 67-150 гр., довжиною 16-18 див., циліндричний з тупим кінчиком, помаранчевого кольору. Призначений для вирощування на пучкову продукцію, використання у свіжому вигляді і переробки. Районований по Північному, Північно-Західному, Центральному, Волго-Вятскому, Північно-Кавказькому, Нижневолжскому і Далекосхідному регіонах.

Наталія F1. Середньоранній гібрид. Коренеплід масою до 110 гр., циліндричний з тупим кінчиком, оранжевого кольору, відмінного смаку. Районований по Північному регіону.

Незрівнянна. Середньостиглий (90-115 днів) сорт. Коренеплід масою 90-200 гр., усічено-конічної форми з тупим кінчиком, яскраво-оранжевого кольору, солодкого смаку. Серцевина щільно з’єднана з м’якоттю.

НІЇОХ 336. Середньостиглий, високоврожайний сорт. Коренеплід масою 100-130 гр., довжиною 16-18 см, циліндричної форми, з тупим кінчиком, червоно-оранжевого кольору. Районований повсюдно.

Олімпієць F1. Середньостиглий (110-120 днів) гібрид. Коренеплід масою 105-125 гр., циліндричної форми, з тупим кінчиком, помаранчевого кольору. Районований по Північно-Західному, Центральному і Західно-Сибірському регіонах.

Олімпус. Пізньостиглий (120-140 днів) сорт. Коренеплід масою 75-130 гр., довгий, веретеноподібний, оранжево-червоного кольору. Районований у Центральному регіоні.

Осінній король. Середньопізній сорт. Коренеплід масою 100-250 гр., довжиною 15-25 см, веретеноподібний з тупим кінчиком, помаранчевого кольору. Районований у Центральному та Центрально-Чорноземному регіонах.

Престо F1. Ранньостиглий гібрид. Коренеплід масою 95-200 гр., довжиною 15-20 см, циліндричний з тупим кінчиком, помаранчевий. Районований по Північно-Західному і Центральному регіонах.

Приморська 22. Середньостиглий сорт. Коренеплід масою 115-180 гр., довгий, видовжено-конічний, помаранчевого кольору. Сорт підходить для вирощування на суглинних грунтах. Районований в Далекосхідному регіоні.

Принцеса. Середньостиглий сорт. Коренеплід масою 90-130 гр., середньої довжини, циліндричний зі злегка загостреним кінчиком, помаранчевого кольору. Районований по Північно-Західному регіону.

Ромоса. Пізньостиглий (125-130 днів), високоврожайний сорт. Коренеплід масою 120-200 гр., довжиною 18-23 см, великий, веретеновидной форми, з загостреним кінчиком, яскраво-помаранчевого кольору. Для вживання в свіжому вигляді і тривалого зберігання. Районований у Центральному і Далекосхідному регіонах.

Рогнеда. Середньостиглий (105-110 днів) сорт. Коренеплід масою 80-100 гр., середньої довжини, циліндричний з тупим кінчиком, помаранчевого кольору. Районований по Північно-Західному, Центральному, Волго-Вятскому, Північно-Кавказькому, Середньоволзький, Уральському, Західно-Сибірському, Східно-Сибірському і Далекосхідному регіонах.

Розаль. Середньопізній (120-130 днів) сорт. Коренеплід масою 160-240 гр., циліндричної форми, оранжевого кольору, м’якоть ніжна. Сорт універсального призначення. Районований по Середньоволзький та Центральному регіонах.

Ройал форто. Середньопізній (120-130 днів) сорт. Коренеплід масою 110-130 гр., довжиною 18-20 см., циліндричний з тупим кінчиком, помаранчевого кольору. Районований по Центральному регіону.

Романс F1. Середньостиглий (115-125 днів) гібрид. Коренеплід масою 95-105 гр., середньої довжини, циліндричний з тупим кінчиком, помаранчевого кольору. Сорт стійкий до хвороб і невибагливий до грунтів. Районований по Центральному і Західно-Сибірському регіону.

Роті різен. Пізньостиглий (120-150 днів) сорт. Коренеплід масою 75-135 гр., подовжено-конусовидної форми, оранжевого кольору. Районований у Центральному регіоні.

Садко. Середньостиглий (85-110 днів) сорт. Коренеплід масою 95-190 гр., довжиною 18-20 см, циліндричної форми, яскраво-помаранчевий. Районований по Північно-Західному, Волго-Вятскому і Центрально-Чорноземному регіонам.

Саманта F1. Середньостиглий гібрид. Коренеплід масою 85-110 гр., середньої довжини, циліндричної форми, темно-оранжевого кольору. Районований з Північно-Кавказького регіону.

Самсон. Середньостиглий (110-120 днів) сорт. Коренеплід масою 125-150 гр., циліндричної форми, помаранчевий. Районований у Центральному регіоні.

Селянка. Середньостиглий (100-110 днів) сорт. Коренеплід масою 90-170 гр., середньої довжини, конічної форми, оранжевого кольору. Районований у Волго-Вятському регіоні.

Сентябрина. Середньостиглий, високоврожайний сорт. Коренеплід масою до 200 гр., середньої довжини, утолщенно-циліндричної форми, оранжевого кольору. Районований по Уральському, Західно-Сибірському і Східно-Сибірському регіонах.

Соломон F1. Середньостиглий гібрид. Коренеплід масою 85-180 гр., довгий, видовжено-конічний, помаранчевий. Районований в Західно-Сибірському регіоні.

Соната. Середньостиглий (100-110 днів) сорт. Коренеплід масою 95-185 гр., циліндричної форми з тупим кінчиком, помаранчевого кольору. Районований в Західно-Сибірському регіоні.

Тайфун. Середньопізній сорт. Коренеплід масою 80-155 гр., конусоподібної форми з тупим кінчиком, помаранчевий. Районований по Північно-Кавказькому, Уральському і Далекосхідному регіонах.

Насолода. Пізньостиглий (125-135 днів) сорт. Коренеплід масою 80-160 гр., довжиною 20 см, циліндричної форми, яскраво-помаранчевого кольору. Районований у Волго-Вятському регіоні.

Факел. Середньопізній сорт. Коренеплід масою 105-140 гр., середньої довжини, подовжено-конічної форми із загостреним кінчиком, темно-оранжевого кольору. Районований у Центральному регіоні.

Фараон. Ранньостиглий (70-85 днів) сорт. Коренеплід масою 110-145 гр., довжиною 15-20 см, циліндричний з тупим кінчиком, серцевина і кора червоно-оранжевого кольору. Призначений для вживання у свіжому вигляді і переробки. Районований у Центральному регіоні.

Флакке. Середньостиглий (100-120 днів) сорт. Коренеплід масою 150-170 гр., довжиною 22-30 см., конічної форми з тупим кінчиком, оранжево-червоного кольору. Універсального призначення. Стійкий до розтріскування.

Шантене королевська. Середньостиглий сорт. Коренеплід масою 110-180 гр., середньої довжини, конічної форми з тупим кінчиком, помаранчевого кольору. Районований по Центральному, Волго-Вятскому і Центрально-Чорноземному регіонам.

Шантене роял. Середньостиглий сорт. Коренеплід масою 110-200 гр., короткий, конічний зі злегка загостреним кінчиком, оранжево-червоного кольору. Районований в Далекосхідному регіоні.

Елеганс F1. Середньопізній (130-140 днів) гібрид. Коренеплід масою до 200 гр., довжиною 18-20 см, циліндричної форми, яскраво-помаранчевого кольору. Районований у Північно-Кавказькому і Ніжневолжском регіонах.

Юкон F1. Ранньостиглий (100 днів) гібрид. Коренеплід масою 80-155 гр., довжиною 17-20 см, яскраво-помаранчевого кольору. Районований в Північно-Західному і Центральному регіонах.

Ярославна. Середньостиглий (100-115 днів) сорт. Коренеплід масою 80-110 гр., довгий, веретеноподібний зі злегка загостреним кінчиком, помаранчевого кольору. Районований у Центральному регіоні.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *