Вирощування і догляд за курчатами

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Вирощуючи курчат самостійно можна бути впевненим у якості м’яса і яєць, тому багато хто воліє вирощувати їх самостійно. Курчата не потребують особливого догляду і великої площі, однак існують деякі аспекти, дотримання яких повинно бути виконано.

Умови для утримання курчат

Приміщення, в якому планується розведення, має бути захищене від холоду і високої температури, а так само від опадів. Необхідним елементом є постійна вентиляція як влітку, так і взимку. Щоб підтримувати температуру на комфортному рівні і уникнути вологості.

Можна обладнати вже наявне приміщення. Можна тримати курчат в одному приміщенні протягом усього їхнього життя. Але птицеводу, який хоче утримувати курчат для виробництва яєць або кожен раз починати з добових курчат, знадобляться дві споруди. Це необхідно для того, щоб птахи різних віків не перебували в одному приміщенні, тому що в противному випадку це може послужити розвитку захворювань. Так само кожному віку необхідна свої температура і годування.

Для підтримки необхідного виробництва, можна придбати птицю у віці 20 тижнів, які будуть нести яйця після розміщення в приміщенні курника.

Як доглядати за бройлерам і за несучками?

Кури (“Як вирощувати курей несучок“, “Вирощування бройлерів своїми руками”) виводяться в певних цілях. Наприклад, курчата – бойлери призначені для м’яса, вони не мають на увазі великі обсяги з виробництва яєць. Кури – несучки навпаки, призначені для яєць. Про те, як доглядати за курчатами читайте у статті “Вирощування гусей в домашніх умовах“.

Як доглядати за добовими курчатами?

Добові курчата з інкубаторів підійдуть для тих, хто хоче отримувати м’ясо або яйця. Це набагато вигідніше, ніж інкубувати самостійно. Є птахівники, які інкубують яйця і з ними потрібно заздалегідь домовитися про замовлення курчат, щоб вони змогли запланувати потрібне число і вид птиці.

Чим годувати курчат?

Молоді курчата повинні бути забезпечені якісною прісною водою і збалансованим кормом.

Раціон годівлі залежить від призначення курчати: бройлери або несучки. На упаковці корму виробник вказує всі рекомендації, які необхідно чітко дотримуватися. Бажано використовувати повноцінний корм, який не треба змішувати з іншими компонентами.


Звичайно, можна годувати травою і зерном, але від нестачі поживних речовин буде авітаміноз, який позначитися на загальному здоров’ї і наборі ваги.

Для молодих курчат необхідна повна годівниця, а коли вони їсти навчаться, то заповнення годівниці повинно бути не більше 3/4, це допоможе уникнути відходів. Навколо годівниці має бути вільний простір. Це необхідно для того, щоб кожне курча мало доступ до їжі. Так само необхідно стежити за чистотою годівниці і поїлки, щоб не починала розвиватися цвіль і грибок.

Освітлення брудера

Для утримання курчат – бройлерів в домашніх умовах досить в день 12-14 годин світла, а якщо ви хочете забезпечити курчат постійним світлом, то необхідно вимикати його хоча б на 15 хвилин – це допоможе уникнути паніки під час відключення електрики. Про те, як зробити брудер своїми руками читайте з вище зазначеної посиланням.

Для підвищення продуктивності курчат – несучок необхідно кожного дня збільшувати тривалість освітлення на 15 хвилин. Наприклад, в перший день 11 годин, у другій – 11 годин 15 хвилин і так далі. При використанні природного світла може зменшитися кладка яєць через чутливість птахів.

Оптимальна температура для курчат

Для курчат, вік яких не досяг 6 днів знадобиться додатковий обігрів. Все залежить від температури навколишнього середовища. Протягом першого тижня у курчат повинна бути можливість прогрітися до 32 – 35 С. Щотижня температура може підніматися на 3 градуси, до тих пір, поки не досягне позначки 21. Після цього додатковий підігрів знадобиться тільки при низькій зовнішній температурі.

Курча може виступати в ролі термометра. Якщо курчата стовпилися, то це показник недостатньо високої температури, а відкриті роти і задишка кажуть, що потрібно охолодження. Але невеликий термометр у будь-якому випадку необхідний.

За допомогою інфрачервоних ламп або обігрівачів можна підвищити температуру.

Обладнання для вирощування курчат

Бройлерным курчатам необхідні тільки поїлки та годівниці. Одного сідала достатньо для чотирьох курей. Дуже важливий настил під послід. Незалежно від підлоги (земля, дерево, пісок) знадобитися додатковий матеріал для бройлерних курчат і для несучок. Для посліду необхідний матеріал, виготовлений з абсорбенту, що дозволить зберегти сухість. Послід треба перемішувати – це прискорює сушіння і запобігає грудкуванню. Якщо послід намок, то цю ділянку необхідно видалити і покласти на це місце новий. До речі, курячий послід дозволяє добувати біогаз. Як зробити установку з видобутку біогазу, було написано статтю трохи раніше.

Хвороби курчат

При правильному догляді і харчуванні курчата будуть убережены від хвороб та паразитів. Так само при купівлі добові курчата повинні бути щеплені. Кожна виникла проблема розглядається індивідуально, застосування препаратів має бути уважно вивчено і дотримано.

Як приготувати бройлера?

М’ясо бройлера можна використовувати для приготування або ж помістити в курчат у 7-и тижневому віці на заморозку. Попередня очистка вимагає значної праці. Використане обладнання повинно ретельно промиватися і дезінфікуватися.

Птах підвішується на гілці дерева або білизняний мотузці за ноги, а після перерезаємо горло у основи щелепи. Випустивши кров, птицю необхідно помістити у воду 55-60 С, щоб послабити пір’я для більш легкого видалення. Відчистити від пір’я, видалити голову і ноги, а тушку промити великою кількістю чистої води.

Знаючи ці правила можна приступити до розведення курчат в домашніх умовах.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *