Грибок на цегляних стінах: чим обробити вдома, як вивести в’їлу, засоби, антисептики

Обробити цегляні стінки від грибка можна народними засобами або особливими препаратами. Якщо наліт в’ївся, спочатку поверхню зачищають за допомогою наждака, після чого приступають до обробки. Про основні методи боротьби та способи профілактики розказано у цій статті.

Причини появи плісняви на цеглі

Цвіль у квартирі, цегляних будинках з’являється з різних причин. Цілком застрахуватися від цього явища не можна, оскільки рівень вологості може підвищуватися, нерідко спостерігаються температурні перепади та промерзання. До основних факторів формування грибкового нальоту на цегляній стіні відносяться:

 1. Погане провітрювання, стара вентиляція. Це особливо актуально для приміщень із підвищеною вологістю – ванна, туалет.
 2. Неякісна або стара кладка з численними щілинами. У цьому випадку грибок може завестися всередині цегляної стінки, що особливо небезпечно. Це призводить до руйнування поверхні та подальшого поширення нальоту.
 3. Обробка цвілі на цегляній стіні може знадобитися і в тих випадках, коли на даху або водостоку є протікання. Причому можуть бути навіть не дуже великими. Але цього достатньо для того, щоб після кожного дощу волога просочувалася та з’являлася на цегляних стінах. У разі з’являється наліт.
 4. Прибрати цвіль з цеглини знадобиться і тоді, коли фундамент був погано захищений від вологи – укладена неякісна гідроізоляція або вона зносилася. Тоді вода проникає через стики і далі просочується на цегляні стіни. Це підвищує вологість, через що потрібне проведення обробки від плісняви.
 5. Непостійне, неякісне опалення призводить до промерзання та температурних перепадів. В результаті конденсат перетворюється на воду на цегляних стінах, після чого вони можуть постраждати від грибка.
 6. Непрямою причиною можуть стати і пластикові вікна – вони надто щільні та забезпечують повітронепроникність. Але за періодичному провітрюванні цей чинник зводиться до нуля.

Грибок на цегляних стінах: чим обробити будинки, як вивести в'їлу, засоби, антисептики

Цвіль з’являється через підвищену вологість

Важливо! Цвіль може з’явитися зовні та на внутрішніх поверхнях цегляних стін, у тому числі на штукатурці. Наліт слід прибрати якнайшвидше.

Якщо не провести своєчасну обробку, вже за рік грибок перейде на поверхню цегли.

Що робити, якщо пліснявіє стіна в цегляному будинку

При виявленні цвілі діяти потрібно у кілька етапів:

 1. Ретельно оглянути різні місця, кути, особливо важкодоступні.
 2. Зачистити поверхню наждаком (при необхідності її можна обробити гарячою парою).
 3. Провести обробку антисептиком, препаратом чи народним засобом.

Визначити появу плісняви досить просто – у кутах чи поверхнях помітний наліт. Спочатку він невеликий, після чого збільшується, дає неприємний «затхлий» запах. Причому варто врахувати, що є кілька видів плісняви з різним забарвленням, які можна відрізнити за такими ознаками:

 1. Білий грибок рідко утворюється на цегляних стінах. В основному з’являється на поверхневому шарі ґрунту в квітнику, городі (на тлі перезволоження).
 2. Чорний – на лакофарбових покриттях, штукатурці, бетонній, цегляній, дерев’яній поверхні та на шпалерах.
 3. Зелений – добре знайомий багатьом, такий грибок з’являється на старому хлібі та інших прострочених продуктах.
 4. Синій – небезпека для виробів з дерева, у тому числі для меблів, підлоги (паркет).
 5. Гнила сіро-бурого відтінку. З’являється також дерев’яної поверхні. Згодом набуває більш насичений бурий колір.

Видалення цвілі як на зовнішній стіні цегляного будинку, так і на внутрішніх поверхнях слід зробити якнайшвидше, оскільки в іншому випадку грибки розмножаться і призведуть до негативних наслідків:

 1. Неприємний запах.
 2. Виділення повітря небезпечних сполук, які можуть призвести до раку.
 3. Стимулювання розвитку бронхіальної астми та бронхіту.
 4. Пригнічення імунної системи.
 5. Руйнування будівельних та оздоблювальних матеріалів, особливо деревини та шпалер.

Грибок на цегляних стінах: чим обробити будинки, як вивести в'їлу, засоби, антисептики

Цвіль будь-яких видів небезпечна, тому до обробки потрібно приступити негайно

Як позбутися грибка та плісняви на цегляній стіні

Є чимало перевірених засобів від цвілі на цеглі. Можна спробувати використовувати склади, які є в будь-якому будинку, наприклад соду або хлорку. Також можна задіяти спеціальні антисептики та фунгіциди. Основні методи обробки описані нижче.

Харчова сода

Сода дають лужне середовище, в якому гинуть багато мікроорганізмів. Для обробки цегляних стінок від нальотів діють так:

 1. Відміряють склянку порошку.
 2. Поступово доливають теплу воду.
 3. Розмішують розчин, доводять до стану кашки.
 4. Наносять на поверхню цегляної стінки для обробки.
 5. Залишають на добу.
 6. Потім промивають за допомогою теплої води та жорсткої щітки.
 7. Після цього рекомендується обробити розчином оцту чи лимонної кислоти, щоб нейтралізувати соду та неприємні запахи.

Господарське мило

Обробку цегляної стінки від грибка можна провести і господарським милом. Воно теж дає лужне середовище, але, на відміну від соди, краще зчепляється з поверхнею. До того ж мило формує плівку, яка перешкоджає доступу повітря. Під нею гинуть практично всі мікроорганізми, у тому числі пліснява та бактерії.

Для отримання розчину можна взяти брусок мила 80-100 г, натерти на дрібній тертці та розчинити в 1 л теплої води. Після повного розчинення рясно обприскати рідину через розпилювач або протерти ганчіркою.

Порада! Для обробки можна використати і дьогтьове мило. Воно діє аналогічно господарському, а також відлякує шкідників завдяки наявності у складі дьогтю.

Хлорка

Якщо з’явилася чорна пліснява на цеглині, рекомендується провести обробку стінок хлоркою. Причому чим концентрованішим буде розчин, тим краще. Працювати з ним потрібно дуже акуратно, уникаючи контакту зі шкірою і тим більше з обличчям, очима.

Для обробки розчин наносять на цегляну стіну та залишають на добу, після чого змивають водою. Хлорка не тільки знищує плісняву, а й бореться з неприємними запахами.

Олія чайного дерева

Впоратися з білою пліснявою на цеглинах у підпіллі, а також на стінах будинку можна і за допомогою олії чайного дерева. Цей склад можна придбати за доступною ціною. Витрачається він дуже ощадливо – на 1 л додають 5-7 крапель, після чого обприскують поверхню з розпилювача.

Антисептики та промислові препарати

Для обробки стін із цегли можна використовувати й антисептики від плісняви та грибка. Насамперед можна розглянути гліцерин зі звичайним спиртом у співвідношенні 1:1. Але такий склад не завжди є під рукою, тому можна скористатися марганцівкою (1 г на 1 л).

Від появи плісняви на цегляних стінах використовують перевірений спосіб обробки спеціальними препаратами. Серед найефективніших можна перерахувати такі:

 • “Далі”;
 • “Біоцид”;
 • «Олімп стоп-цвіль»;
 • “Абедіс-06”;
 • «Фонгіфлюїд Альпа».

Грибок на цегляних стінах: чим обробити будинки, як вивести в'їлу, засоби, антисептики

Біоцид та інші промислові препарати є найефективнішими засобами для знищення грибків.

Чим вивести цвіль з облицювальної цегли.

Буває й так, що наліт уже глибоко в’ївся у поверхню цегляної стіни. Тоді стандартні засоби обробки не підійдуть. Спочатку потрібно ретельно зачистити цеглу від грибків. Для цього використовують наждачний папір із мінімальною зернистістю. Може підійти і металева мочалка, але вона швидко зіпсується. Без наждака можна розглянути жорстку щітку.

Після ретельної зачистки приступають до другого етапу обробки – обприскування содою, хлоркою чи іншими засобами. Оскільки цвіль вже в’їлася, краще використовувати промислові препарати, описані вище, або фунгіциди, що містять мідь:

 • “Абіга Пік”;
 • «Бордоська рідина»
 • “ХОМ”;
 • “Оксихом”.

Як правило, однієї обробки недостатньо. Рекомендують провести кілька обприскувань. За потреби зачистку наждаком повторюють.

Профілактичні заходи

Обробку цегляних стінок від цвілі проводити не завжди просто. Тому рекомендують дотримуватись профілактичних заходів для того, щоб не допустити появи та розповсюдження грибка:

 1. Регулярно провітрювати приміщення.
 2. За потреби замінити гідроізоляцію (у приватному будинку).
 3. Очистити систему вентиляційних каналів.
 4. При появі цвілі в тих самих місцях двічі на рік проводити обробку фунгіцидами або антисептиками.

Висновок

Обробити цегляні стіни від грибка можна різними засобами, наприклад хлоркою, содою, навіть звичайним господарським милом. Як правило, потрібно зробити кілька обприскування з перервою в 1 тиждень. При цьому стіни ретельно оглядають, для профілактики проводять обробки кожні півроку.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *